bugün

düzgün söz yazarı, düzgün yorumcu, düzgün sanatçı, düzgün adam ender rastlanacak insanlardan biridir değeri bilinesidir.
geceyse ve hüzünse hissettiğin mükemmel yoldaşlık edebilecek şarkıların mimarı,yorumcusu..
karadenizli olmayanı bile oranın ezgileriyle derinden etkilemeyi başarabilen,tam manasıyla"kuzeyin oğlu"olma ünvanını hakeden ve kazım koyuncu'yu her daim yaşatmayı başaran eşsiz kişilik..
karadeniz'in gerçek yüzü, tarihi.
eşsiz ve içten yorumlarıyla şarkıları daha bir anlamlı yapan, kuzeyin oğlu lakaplı karadenizli sanatçı. hele birde bütün içtenliğiyle söylediği yarim yarim isimli şarkı vardır ki saatlerce dinlenmeye değer.http://www.youtube.com/watch?v=BouMLnhMtcI
volkan konak yıllardır bu piyasanın içindedir. ama hiç bir zaman b tipi şarkıcı olmaktan kurtulamadı. bunda, şiveyle okuduğu şarkımsı türkümsü şeylerin genele hitap etmemesiydi etken. bugün ibrahim tatlıses kürt şivesiyle konuştuğunda, şarlayıp gürleyen bizler, volkan konak ın, karadeniz şivesiyle türkü okumasını çok içli bulduk sonraları. sanatçı olarak anılmadı bir türlü. ne zaman ki müziğe bir karadeniz yorumu geldi, cerrah paşaydı boktu püsurdu, babasının ölümüyle özdeşleşen şarkı, tıpkı , candan erçetin in dünyada ölümden başkası yalan şarkısı gibi dillere pelesenk oldu. ardından gelen albümler satınca, volkan konak değer görmeye başladı, hedef kitle sahibi oldu. volkan konak değil klip, otuzbir çekse izlerim insanları çoğaldıkça, talep çoğaldı, tv programları falan derken, volkan efendinin gururuyla birlikte başka yerleride kabarmaya başladı. geç gelen şöhret ile birlikte, aferin delisine dönüşen volkan konak, populizm yapma hatasına düştü. kemalist kemalist konuşup, kendi kasedini alan, çorap kokulu adamlara giydirdi önce, kadınlar üzerinden islam a değdirdi hafifçe. açıkçası, hitap ettiği insanları kategorize edip, namkörlük yaptı. şahsen rahatlıkla söyleyebilirim ki, volkan konak benim gözümde, koluna bacağına, atatürk ün imzasını dövme yaptıran lar kadar kemalisttir anca. sanatçılık bu kadar ucuz bir şey değil elbette. herkes hakettiğini bulsun inşallah.
göklerde kartal gibiydim dinlenilmesi gereken bir şarkısıdır.
bütün şarkılarını içtenlikle söyleyen ve insanı dinlerken baska bir diyarlara götüren eli öpülesi,usta yorumcu.
Mimoza Çiçeğim

Canımı yoluna koydum
Mimoza çiçegimsin
Kanatlanıp göğe uçma
Uçma sevdiceğim
Avcın değilim ki senin
Kaçma sevdigim

Yıktın dağlarımı yıktın
Mimoza çiçeğimsin
Başkası okşanıp sevilmez
Delirme Sevdiceğim

Yaktın ciğerimi yaktın
Yapma sevdigim;

Öpüp oksayamam ben seni
Mimoza çiçeğimsin
Alaca karganın gülüsün
Ellerin çiçeğisin
Değişmem dünyaya seni
Gitme sevdigim

Yıktın dağlarımı yıktın
Mimoza çiçeğimsin
Başkası okşanıp sevilmez
Delirme sevdicegim;

Yaktın ciğerimi yaktın
Yapma sevdigim
şarkılarında kardeniz şivesini azaltan buna karşın hayran kitlesini gözle görülür şekilde artıran güzel insan. eskiden "deli lan bu" diyip dalga geçen insanlar şimdi hayranı olmuştur. zararın neresinden dönülürse kardır elbette.
"Solcu musunuz?" diye soran gazeteciye, "Sanatçıyım nasıl sağcı olabilirim." diye yanıt veren harbi sanatçı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.