bugün

saü müh. fakültesi için yarın itibariyle olacak oluşum.insanı büyük ölçüde hafifletecek,dünyaya farklı bir gözle bakmasını sağlayacaktır.
öğrencinin kısmen bitmesidir. bir sonraki aşama ise finallerin bitmesiyle öğrencinin dünya üzerinden yok olmasıdır.
(bkz: bugün bayram erken kalkın çocuklar)
muhteşem bir duygudur. son vizeden çıkıp otobüsle eve/yurda gelirken "bitti lan" diye tekrar edilir içinden. eve gelince ilk iş uyumak olur. uyandıktan sonra güzel bir film izlenir Daha sonra da bir iki tek attıktan sonra internet başına geçilip entry girilir. 5 gün boyunca sıçtın mavisini izlemenin acısı koskoca hafta sonu çıkar. hele de hemen ardından 9 günlük bayram tatili geliyorsa, değmeyin öğrencinin keyfine.
gün itibariyle sadece on tane yirmi dört saatin kalmış olduğu vizelere daha başlayamamış bir allahın kulu olan benim için şu an ancak özenilecek bir durumdur. bu sevinci yaşayan arkadaşların gözü aydındır ve ne mutlu onlaradır, üç hafta sonra ölmeden bana da nasip olsundur.
(bkz: iibf öğrencisinin oh be demesi)
(bkz: mutluluk)
hissiyatımı en iyi şu vidyoyla anlatabildiğim durumdur;

http://www.youtube.com/watch?v=kGmybcG3_mY&feature=related
mükemmel bi huzur verir insana finaller yaklaşana kadar tabiki.
huzur...
bayramdan öncesine denk gelmişse tadından yenmez oladır. rahat rahat sözlükte sürtünebilinir.
hesapsızlık yüzünden pek çok okulda kurban bayramından sonraki hafta gerçekleşecektir.

haaa, bana komaz. benim bir vizem vardı o da bitti gitti.
o son sınavdan çıkınca, okulun koridorlarında yürümenin keyfi nasıl birşeydir öyle. zihnininizin içerisinde insanı sarhoş eden o mayhoşluk yeter diyorum bu bitimi anlatmaya. ve bir de o keyifle içilen çay ve sigara.

ve ayrıca sınavların iyi ya da kötü geçmesi pek de umurunuzda değildir. sadece o sona ulaşmak yeterlidir. akşam eve gittiğinizde, kafanızı .ikecek sınav gerginliği yoktur ya, işte bu yeterlidir yalnızca.
vizelerin yarısının bayramdan sonraya kalmasından çok daha iyi durumdur.
sözlüğe üniversiteli yazar akınının başladığı dönemdir.
finallerin habercisidir.
yaprak dökümünün finali gibi insana mutluluk verir.
sözlüğe girilen entry sayısı artar.
ekonomiye pozitif ivme kazandırır.
akabinde bayram tatili sonrası trakya üniversitesi besyonun vizelerinin başlamasıdır.
istanbul ticaret üniversitesi için geçerli değildir. vizeler bayramdan sonradır efendim.
Üniversiteden bi güzel mezun olup, kopup gidince, derslerle dertli öğrenci tayfasının endişesini hiiiiç de anlamayacağın için*, vizelerin bitmesi aynı şekilde hiiiiiç bişey ifade etmez. çok da hoş olur. *
şimdilerde kulağa hayal gibi gelendir.
bayram dönüşü bekleyen 5 tane sınav düşünüldükçe bol bol küfür edilir.
ders çalışılan dönemde insanı motive eden şeydir. vizelerin bitmesi sonrasında yaşanan rahatlama bir kez yaşanmışsa bir kez daha yaşanmak istenir. o yüzden de sınavlara çalışırken sürekli vizelerin bittiği gün hayal edilir. sınavın iyi veya kötü geçmesi değil bitmesi önemlidir. vize sonrası yaşanan rahatlama, vize döneminde yaşanan sıkıntıları unutturur.
(bkz: finaller)***
güncel Önemli Başlıklar