bugün

entry'ler (270)

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

üzerine saf alkol, eter ne varsa dökmek.. hatta üzerine oksijen tüpü atmak da güzel olur...

edit: bu da eksilendiğine göre, sözlükte kesin pkklı var yaa, eminim artık... eh, pkklının olduğu yerde benim işim olmaz, hadi bana güle güle. bu da sözlüğe son girişimdi.

24 haziran 2012 kandilde 25 teröristin öldürülmesi

neden 250 degil?neden soylari tamamen kurumuyor?diye dusunup uzulurken 25 bocegin gebermesi fikri pek tatmin etmemistir..

çakmaktaşlar daki dehşet verici mantık hatası

esas mantık hatası, adı üzerinde çizgi filmde mantık aramaktır.

çocuklar duymasın

seksenler gibi sevimli ve gerçekten güzel espriler barındıran bir dizinin senaristi ve yapımcısının aynı zamanda senarist ve yapımcısı olduğuna inanamadığım, komik olmaktan çok fazla uzak, itici ve gerçekdışı diziciktir.

dedenin elinden tutarak yürümek

dedesi olan hemen hemen her çocuğun yaptığı eylemdir. özlenendir, keşke hayatım boyu sürebilseydi denendir, çocukluğun en güvenli en mutlu günlerini hatırlatandır.

adını feriha koydum

ne olur bütün kadroyu öldürsünler karakter kalmasın dizide allah aşkına bir daha reklamını bile görmeyeyim diye feryat ettiren işkence videosudur.

bir anne atasözü der ki

nereye koyduysan oradadır.
vardığında haber ver annecim.
yapma ama bil kızım.
gibi daha biiiiir sürü özdeyişle uzatılabilir liste.

kürdistan halkının önemli geçim kaynakları

öyle bir ülke yoktur, eğer olsaydı kaçakçılıkla falan geçinirlerdi herhalde. öyle bir ülke olduğunu iddia edenler genelde bunu yapıyorlar çünkü.

tek başına sinemaya gitmek

cok merak ettigin ve rahat rahat izlemek istedigin filmi konusmak zorunda kalmadan,kasmadan,yanindaki filmi begendimi diye gerilmeden mutlu mutlu izleme durumudur.

ekmeksiz yemek yiyebilen türk

ekmek turkler icin bu kadar mi vazgecilmez diye meraklandiran cumledir. ornegin kahvalti disinda ekmek aklima bile gelmez,ben turk olmuyor muyum simdi?

hak etmediği değeri görmüş diziler

akasya durağı. arkadaş o nasıl bir dizimsidir, o nasıl bir insan zekasına hakaret abidesidir, o nasıl bir para ve iyi oyuncu israfıdır yaa?

25 yaşında max yiyen erkek

24 yasinda cikolatali max yiyen bir kiz olarak yadirganmayan,niye yadirganmasi gerektigi de anlasilmayan olaydir..

büyüklere anlatılması zor meslekler

kimyagerlik.. Ne o simdi ogretmen mi olcan sen yoksa muhendismi?kimyager olcam..hii peki ne is yapcan yani?....

kitap okuma alışkanlığı kazandırabilecek kitaplar

harry potter serisi ve dan brown kitaplarıdır.

sadece telefon görüşmesi için kullanılan iphone

iki bin lirayı çöpe atmakla eşdeğerdir.

yalan dünya

gülse birsel'e bayılırım, kadro da mükemmel, tanıtımını her gördüğümde yerimden zıplayıp cuma akşamlarımı kilitleyecek diye hevesle beklediğim ama şimdi her gördüğümde niye gülmüyorum diye ağlama hissi uyandıran dizidir.

kendini yakan pkk lıyı görünce yapılacaklar

üzerine benzin dökmek.

hastalık hastası

tıp dilinde hastalık hastasına hipokondriyak denir. bence en kötü hastalıktan daha kötüdür çünkü bu hastalığa sahip olan bir insan bir süre sonra etrafındakileri gerçekten hasta olduğuna ancak ölürse inandırabilir. eğer bu hastalığa sahip birisi atsan atılmaz satsan satılmaz şekilde yakınınızsa, o karşınızda var olmayan hastalıklarından bahsederken, içinizden sen kafadan hastasın diye çığlık çığlığa tepinesiniz gelir ama ses çıkaramaz öylece dinlemek zorunda kalırsınız. başınız ağrısa söylemeye korkarsınız çünkü ya benim ya benim diye başlarlar, hiçbir şey görmüyorum derler ama desenli halıdaki ufacık ekmek kırıntısını eğilip alırlar... bu ve buna benzer bir sürü çıldırtıcı durumu yaratan hastalıktır kısaca.

leyla ile mecnun

daha ilk bölümünündeki çöl sahnesine günlerce güldüğüm ve şiddetle sevilmesini istediğim dizidir. iyi ki sevildi de gerçekten güldürebilen, hiçbir şey düşünmek zorunda bırakmadan eğlendiren bir yerli dizi gördük.

fetih 1453

sukurler olsun tarihteki en sanli donemlerimizden,en buyuk zaferlerimizden birinin filmini yaptik,dedirten filmdir..eksikleri tabiki vardi ornegin koskoca filmde mehter sesi yoktu olmaliydi kesinlikle,ulubatlinin sevgilisi olmasi olayini da gereksiz buldum ama bunun yanisira filmin peygamber efendimizin hadisiyle baslamasi ve goruntu yada sesinin olmamasi guzel olmustur..ne olursa olsun bugun bile butun dunyanin salya akittigi alinamaz denen harika bir sehri almak,yikilamaz denen buyuk bir imparatorlugu yikmak muhtesem bir zaferdir ve bunu kendi dilimizle anlatmakta gec bile kaldik..diger projelere oncu olur umarim..