bugün

entry'ler (225)

343 dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

kısa dönem er.

acemi birlik: as. vet. okl. ve em k.lığı gemlik/bursa
usta birlik: derince as. hast. komt. izmit/kocaeli

yardımlar, tavsiyeler beklenmektedir.

kromozom bantlamasi

mitotik kromozomların uzun eksenleri boyunca farklı boyanmaları kromozom-bantlama teknikleri olarak adlandırılır.
kromozom analizinde hedef, olası tüm anormalliklerin saptanması olduğundan kromozomların yapısal anormalliklerinin tanınmasına olanak sağladığı için bantlama teknikleri kullanılmaktadır.

ayrıca kromozomal evreye girmiş olan dna;da meydana gelen yapısal (translokasyon, delesyon, insersiyon, inversiyon, duplikasyon), sayısal (anöploidi, poliploidi) değişiklikleri ve köken farklılıklarını saptamak, elde edilen sonuçla fenotip ile genotip arasındaki ilişkiyi değerlendirmektir.

bantlama metotları ise;
g-bantlama (GiMSA)
r-bantlama (REVERSE)
q-bantlama (QUiNACRiNE MUSTARD)
c-bantlama NOR BANTLAMA (GÜMÜŞ)
fısh
t bantlama
dapı/distamin a bantlama
sky/ spectral caryotyping

çok ağır küfür ettiren tv programları

müge amlının programı. adını bilmiyorum. zaplarken gayri ihtiyari duraksıyorum, tedirgin oluyorum çok ciddi bir şey var zannediyorum.

nargile içip batak oynayan üniversite öğrencisi

kendine gel dediğim. vizeler yaklaşıyor kurtul bu bataktan.

lucretia

ne kadar yılan, şirret, ikiyüzlü, fırsatçı vs. vs. olsada kendimi alıkoyamadığım güzelliğe sahip kadın.
http://tinyurl.com/6jtszau
(bkz: crixus un olayım dedim)

gheorghe hagi

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı mağlubiyetinin müsebbibi olacak teknik direktördür. gözümde sorumlu adnan polattır. yazıklar olsun.

18 mart 2011 galatasaray fenerbahçe maçı

adnan polat... adnan polat... beyin çıbanı... nefret edilen başkan(!)dır.

pkk

taşeron bir terör örgütüdür. bir çok avrupa ülkesi, amerika ve rusyadan destek aldığı kesin bir terör örgütüdür. türkiye'nin habis tümörüdür, yayılmıştır. kendimi bildim bileli bu habis, menfur örgütle mücadele etmekteyiz.

dumlu

epeydir yazmayan, kendinin merak ettirten yazardır.

24 nisan 2011 ales

bugün itibarıyla başvuruların başladığı sınavdır.

yazarların 2011 genel seçim oy oranı tahminleri

terör örgütüyle yeni bir pazarlık söz konusu olursa; ortalığın süt liman olduğu süsü vererek, oylarını koruyarak akp nin tek başına iktidarı gögüsleyeceği oy tahminidir. mhp'nin barajı geçeceği süpheli bir durumudur. referandumda tabanına sahip olamayan bir partinin genel seçimlerde seçmenin bu seferde akp'ye verebilecek olması muhtemedir. akp-chp'nin oyları paylaşacağı aşikardır. velhasıl kelam;
akp: yüzde 55'in üstü,
cehape:yüzde...

her gun vajina gormekten sikilmayan jinekolog

hergün kazulet gören ürologdan şanslı olandır.

prezervatif takmayan erkek

"elimden de zührevi hastalık kapmam heralde" diyebilen abazadır.

lodos denizcisi

ölümcül sigara. diğer sigaralara oranla kat be kat ağır olandır. içerisine tütün yerine talaşta katılmakta zannımca.

devlet yurtlarındaki reislik sistemi

hıyararşik sistemdir.

karpuz çekirdeği

çerek olarak tüketilirken sabır isteyen çekirdektir. kırılmaz, kırılsa içinden değecek birşey çıkmaz. seri şekilde kırılması ve afiyetle yenmesi büyük beceri ister.

gece sessizliğinde perdeden gelen çıt sesi

televizyondan, buzdolabından, banyodan gelen sestir. animistik bir bakış açısıyla; birbirleriyle konuşuyor anlaşıyorlar hissi verir. muhabbettir, sohbettir.

atatürk ve dinle ilgili başlık açılmasın

açılan başlıkların istismar amaçlı açılması ve hakaretler yağdırılması göz önüne alınınca desteklenmesi gereken eylem.

düğün salonunda uyuyan bebek

genelde masanın üstünde, kola şişesinin yanındadır. düğün bittiğinde uyanır gariptir; sessizlik rahatsız eder.

atatürk heykellerinin çoluğu çocuğu korkutması

sadece heykel olması durumu hesaba katılırsa çocuklar tarafından korkulması doğaldır çünkü bazı çocukla heykellerden korkar. ama eğer çocukların sadece atatürk heykellerinden korktuğu iddia ediliyorsa bu durum herkesi korkutur.