bugün

barcelona takımının en zayıf halkası
barcelona takımının en aptal futbolcusu, wining elewen türü oyunlardada aptallığıyla insanlara kol kırdırmaya kadar sürükliyebilen kalecidir. hiçbir yararı yoktur ki muhtemelen gelecek sezonda barcelona'da olmayacaktır.
dünyanın en iyi futbolunu oynayan takımın en kötü oyuncusu. ne zaman ne yapacağı belli değildir. kritik skorlarda (1-0, 2-1 gibi) barçaya puan kaybettirecek hatalar yapabilir.
tam adı victor valdes arribas'tır. 14 ocak 1982 llobregat doğumludur, 183 cm boyundadır. salak salak hatalar yapar. rüştü'nün gönderilmesine sebep olmuştur.

resmi için:
görsel
21 şubat 2006 barcelona- liverpool maçında yediği golle galatasaray'ın meşhur ve talihsiz kalecisi hayrettin i hatırlatan kaleci.hayrettin'in 1992-93 sezonunda ali sami yen'de kemalettin den yediği kafa golüne benzer bir golü bellamy'den yiyip ısrarlı çizgiyi geçen topu çıkartmaya çalışmıştır.
benim hafızama yediği hatalı gollerle kazınan barcelonanın as kalecisi.
volkan'ın avrupalı versiyonudur. barca gibi bir takımın en zayıof halkasıdır. o da volkan gibi rüştü'yü keserek takıma girmiştir.

(bkz: alma rüştü nün ahını)
üzerindeki casillas kompleksini atabilirse türkiye de bir anadolu takımı kalecisi seviyesine yaklaşabilir; yoksa birkaç yıl içinde barca taraftarı tarafından çok şiddetli saldırılara maruz kalabilir.
şimdi daha da beter çirkin olmuş kalecidir. top sakal öyle bir takma sakal gibi duruyor ki rahatsız olmuoyr mu acaba diye düşünmüşümdür.
fc barcelona'ya yakışmayan çok kötü bir kaleci.

fm 2008 de bu arkadaşımıza öyle özellikle koymuşlar ki, insan gördüğü zaman bunca yıldır izlediği maçlara utanıyor, ağlıyor.

bilinmez ki bu adamdan barcelona neden kurtulmaya çalışmıyor? bilinen tek şey ise 2006 yılında, biletinin aslında kesildiği, barcelona'nın, independiente nin commanding goalkeeper ı oscar ustari için arsenal ile it dalaşına girdiği (ki jens lehmann da o zamanlar arsenal in en zayıf halkası idi) ve bu oyuncuyu ikisinin de getafe ye kaptırdığı.*
yine hoştur ki barcelona'nın zaten hayvani bir kaleciye ihtiyacı yok. defans ile orta saha arasındaki blokları o kadar çabuk dolduruyorlar, çabuk alan boşaltarak diagonal pasları o kadar güzel kullanıyorlar ki, herhangi bir heyecan durumunda victor valdes e iş kalmıyor. bize de ilker yasin gibi, ömer üründül gibi saçmalamak kalıyor nihayetinde.
işler iyi giderken her türlü artistliği yapan, şu aralar işlerin kötüye gitmesi ve hatta yediği acayip goller sebebiyle sıkıntılı günler geçiren kaleci demeye utandığım kova.
barcelona gibi bir takımın 1. kalecisi. insanın inanası gelmiyor. bu adam beşiktaş'a gelse inan olsun kariyeri peter kjaer'den bile kısa olurdu. fenerbahçe'ye gelse robert enke'den bile daha hızlı hatta belki de antrenmana çıktı gün gönderilirdi. o derece kalas bir kalecidir. defansı iyi günündeyse ancak idare eder. o kadar barça maçı izledim bir kez olsun %100'lük bir golü kurtardığını görmedim bunun. yıllar geçti kendisine insan olarak da ısınamadım bi türlü.
her gördüğümde aklıma rüştü'nün barca'dayken yaptığı salaklıklar geliyor ve rüştü'ye ayağına gelen her topa vursaydın girmeseydin çalıma filan şu an kalede bu malın yerinde sen olurdun diyorum.
hesp, dutruel ya da bonano gibi demlik poşetlerden sonra kim ne derse desin barcelona kalesini güvende tutan kişi. abuk sabuk yediği goller çoktur hatta hiç sevmem bu adamı ben, ama kabul etmek lazım ki dutruel gibi kaleye 30 metre ve üstünden gelen her şutu yemiyor. son demlerindeki hesp'ten bahsetmeyelim hiç. volkan demirel'in barcelona versiyonudur bu herif; kafasına eser manyak kurtarışlar yapar, kafasına eser acayip goller de yer.

barcelona 1999'dan 2005'e kadar hiç şampiyon olamadıysa bunda kaleci seçimindeki hatalar da epey boy göstermiştir, unutulmasın.

edit: adamı pek ateşli savunur gibi yazmışım, yok öyle bir şey, genelde kalas takılır, ama hasbelkader bu adam kaledeyken katalan takımı şeytanın bacağını kırıp özlediği başarılara ulaşmıştır.
rüstü'nün sayesinde yıldızı parlayan bir kalecidir
gerçek hayatta yaptığı saçma hareketlerle bu takımda bu adamın ne işi var diye isyan ettiren, fifa, pes tarzı oynlarda bile insana ağzına geleni sövdüren kalas bir kalecidir.
volkan demirel'den bile daha kötü kaleci. *
pes 2009 oynayan bünyelerin barcelona'yı gönül rahatlığıyla seçmelerini engelleyen faktör.

bir kaleci bu kadar kazma olamaz. volkan bunun yanında panter yahu!
türk kalecilerden farksız olan kaleci sadece biraz daha az saçmalıyor.
bugünkü inter maçını hem sahanın en güzel yerinden izlemiş, hem de bedavadan dünyanın parasını kazanmıştır. yere 1 defa lütfen yattı.
mustafa sarp'tan daha iyi top çeviren kaleci. kendisi artık iyi bir kalecidir benim gözümde.
casillas ile aynı jenerasyondan olması en büyük şanssızlığıdır.
ilker yasin'in deyimine göre libero kaleci'dir.
barcelona futbol takımının en zayıf halkasıdır kendisi. pes te barcelona yı seçenlerin telaş ettikleri tek mevkidir. ancak topu oyuna öyle bir sokar ki eliyle attığı top sadece bir kez seker ve daha sonra yuvarlanarak adamın ayağına gider.
bu kaleciye kötü demek tek kelime ile andavallıktır. ayrıca barcelona'nın en zayıf halkası sol bekidir.