1. 1.
  pek çok teknik hatasına rağmen resmen film tadında gothic atmosferli bir oyundur.eğlenmek için baya bir ingilizceniz olması gerekir.
  3 ... gothic evil
 2. 2.
  mükemmel artwork'leri olan bilgisayar oyunu. tam arşivlik artworkler.
  2 ... kelly
 3. 3.
  hayatımda oynadığım en sağlam atmosferli oyun *. world of darkness ın karanlık ve gotik atmosferi oyunun her santimetresine bulaşmış durumda ve size yeni yetme bir vampir olduğunuzu hep hissettiriyor. kendinizi kah gece vakti * santa monica kumsalında a smaller god ı dinlerken kah perili bir evde üçbuçuk atarken bulabilirsiniz. başlarken seçtiğiniz vampir klanı senaryo akışında bir değişiklik yapmasada oynarken hoş farklılıklara ve sürprizlere sebep olur, özellikle malkavianlarda. tabi atmosferin güzelliğinde smiling jack, nines rodriguez, sebastian lacroix gibi karakter sahibi karakterlerin katkısı yadsınamaz.

  oyunun tek kötü yanı optimizasyonun berbat yapılmış olması. iç mekanlardan dış mekanlara geçerken çıkan yükleme ekranı ömür tüketir. cidden yükleme barı dolarken mutfağa gidip bişeyler yiyip geldiğimi bilirim. tabi arkadaşta aynı yüklemenin 5 saniye sürdüğünü görünce benim emektar pc nin de bunda rolü olduğu ortaya çıktı *. ama eliniz mahkum senoryo ve atmosfer sizi bağladımı sonuna kadar, sike sike oynuyosunuz, isterse yükleme ekranı 1 saat sürsün. böle de güzel bir oyundur işte kendisi.
  4 ... khan
 4. 4.
  WOD dünyasında geçen, başarılı bir oyun. vampire the masquerade serisinin ikinci oyunu.

  WOD: World of darkness
  2 ... warmth of winter
 5. 5.
  Bekleme ekranlarının çok can sıktığı ama bir o kadar da güzel grafiklere sahip* efsane vampir oyunudur. Normalde vampir öldüren insanlar olurdunuz ama bu oyunda siz vampirin kendisisiniz. RPG tadında ilerleyen oyunda karakterinizi experience puanlarınız ile geliştirebilir, yeni silahlar alabilirsiniz. Oyunda 7 tane seçilebilir klandan bir kız bir erkek olmak üzere 14 farklı karakter vardır. Her clanın kendine has özellikleri ve güçleri de cabası.

  Trgamer'dan alıntı klan özellikleri :

  Brujah: Düşünme ve tartışma gücü yüksek olan filozof Brujah'nın siniride güçlüydü. Her ne kadar arif bir bilge olsa da, en basit içgüdülerden sinire ve nefrete yenik düşerek kendini kaybetmeye meyilli olduğu için Caine onun sinirini kontrol etmesini daha da zorlaştırarak lanetledi.

  Arikel: Güzelliğine rakip olabilecek herhangi bir şeyi yok etmek için her şeyi yapabilecek olan ahlaksız kraliçe Arikel, zevklerinin kölesi olduğu için Caine onu güzelliklere köle olacak şekilde lanetledi.

  Ennoia: Düşmanlarını yok etmek için hayvanları kullanan Ennoia, Caine tarafından bu yüzden zamanla hayvana dönüşmekle lanetlenir. Gangrel, her kontrolünü kaybettiğinde, bir hayvanın fiziksel bir özelliğini alır.

  Absimilliard: Güzel olan bu avcı, insancıl ve ahlak sahibi değildir; kendi evlatlarını, ikinci Kuşağı ve kardeşlerini küçümser, onları beğenmez ve sadistik zevkleri için kullanabildiği ölümlülere ve Evlatlarına acımaz. Caine onun yüzünü ruhunun halini yansıtmak ile lanetler.

  Set: Set, Caine'in Tanrısı Yaradan'ı reddeder ve kendini ölümlülere "Karanlıklar Tanrısı" olarak sunar. Caine bunu öğrenince, onu Tanrı'nın ışığı ile lanetler ve sonsuza kadar karanlıklarda gezinmeye ve her türlü ışıktan sakınmaya lanetler.

  Cappadocious: Cappadocious ölümü ve ölümün ötesini araştırmaya saplantılıdır. Caine bu araştırmalardan sonra derece rahatsız olur ve onu "ölümün yüzünü taşımakla" lanetler ki asla aradığı yoldan dönmesin.

  Veddartha: Veddartha, Lucian ve Suketh gibi gururun esiri değildir ama sadece "biraz seçicidir" ve Caine onu (ikinci Kuşak'a saldıranlar arasında ilklerden olduğu icin) sonsuza dek sadece beğendiği kandan içmeye lanetler.

  Lucian: Caine sonsuza kadar gecenin içinde yaşamaya mahkum edildiği için karanlığı ve gölgeleri sevmez. Güneşin ışığını ve bu ışığın yaydığı huzuru özler. Lucian, ise düşmanlarını yok etmek için karanlıkların ve gölgelerin özünü kullanmayı sever. Bunu öğrendiğinde Kain onun ruhunu kendi karanlığı ile gölgeler ki onu gören hatta göremeyen herkes onun ne olduğunu bilsin.

  Mekhet: Ölümlü Mekhet'i seçen 2. Kuşak Efendi, onu kucaklayacağı gece ona görünür. Ona güçlerinden, neden onu seçtiğinden ve ona neler bahşedeceğinden bahseder. Ama karşılık olarak ondan en çok değer verdiği şeyi kurban olarak ister. Mekhet bir an bile düşünmeden ve pişmanlık hissetmeden ona kardeşini verir. Caine Mekhet'in bu insaniyetsizliğini öğrenince onu kendi toprağından ve yurdundan hiç bir yerde huzur bulmamakla lanetler.

  Haqim: Haqim, bilge ve saygı duyulan bir hakimdir ve ikinci şehirde düzeni doğru yolda tutmak için seçilmiştir. Fakat dönüşümünden birkaç yüzyıl sonra canı sıkılmaya ve ruhu bir boşluktan dolayı yok olmaya başlar. Bir gün bir insanın cezasına karar verirken, ona saldırır ve onu öldürür. Haqim ruhundaki bu boşluğun cinayet işledikten sonraki zevk ile dolduğunu görünce kendisini kaybeder ve amacından sapar, ta ki Caine onu işlediği cinayetlerin tadına müptela olmakla lanetleyene kadar.

  Malkav: Malkav geçmişi ve geleceği görebilen güçlü bir kahindir. Bir gün zihnini tüm dünyanın birleşik bilincine açmaya kalkışır ve aklı dünya üzerindeki bilgi ve duygular tarafından tecavüze uğrar. Deliren Malkav bu deliliğini bahane ederek her türlü sapkınlığı yapar. Olayın gerçek yüzünü anlayan Caine, Malkav'ı ve onun tüm Evlatlarını sonsuza kadar deli kalmakla lanetler.

  Ravnos:ikinci Kuşak ile Üçüncü Kuşak savaşırken olana bitene uzak ve ilgisiz olan, herhangi bir taraf seçmektense kendi gücünü ve mülkünü arttıran Ravnos'u Caine, ahlaksızlıkların çekiciliği ile lanetledi.

  Saulot: ikinci Kuşak ile Üçüncü Kuşak savaşırken bir taraf tutmayan aksine onları ayırmaya savaşmalarını durdurmaya çalışan Saulot'u Caine lanetlemememiştir. Saulot'a sadece "seni gören her lanetli seni olduğun gibi tanısın!" demiştir. Caine'in torunlarını lanetlemesinden sonra onu doğuya yaptığı yolculukta takip eden Saulot olmuştur. Bu yolculuk esnasında Saulot'un alnında üçüncü bir göz oluştuğu söylenmektedir.
  4 ... djarumturk
 6. 6.
  lacroix** isimli camarilla adındaki vampir grubunun* prensi olan richi rich* tipli adamın**, oyuncuyu kendisinden izin almadan vampir yapan adamı idam etmesiyle ve oyuncunun kılpayı idamdan kurtulup santa monicaya kendini camarillaya ve vampirlere kanıtlamaya bırakılmasını konu alan oyun. ingilizceyi acayip geliştirir. eğer oyuna kötü bir ingilizce bilgisiyle başlayıp oyunu kendi çabanızla bitirebildiyseniz artık daha iyi ingilizce biliyorsunuz demektir. yine de ingilizcede ilerlemek için tek başına yeterli değildir. vampire'den bir sonraki adım ise fallout 2 dir*.

  bu arada oyundaki en acayip vampir klanı malkaviandır. benim ensevdiğim klan ise herkese eşit derecede yakın gibi görünüp herkese eşit derecede uzak olan gangrel klanıdır. oyunda janette adında taş mı taş bir hatun vardır.
  1 ... kekistanlihobbit
 7. 7.
  gelmiş geçmiş en iyi vampir oyunu.
  1 ... realmanager
 8. 8.
  harika bir oyundu. eğer bugları adam akıllı temizlenip piyasaya sürülseydi şirket bunun üstüne 3 tane daha oyun yapmıştı şimdiye kadar. kendi kendini harcadı.
  1 ... endemik pandemi
 9. 9.
  ilk kez oyundaki bir karaktere aşık olmamı sağlamış bir eserdir.
  (bkz: jeanette voerman)
  vampire the masquerade bloodlines
  vampire the masquerade bloodlines
  vampire the masquerade bloodlines
  2 ... realmanager
 10. 10.
  mistik ve gothic atmosferinin yanı sıra müziklerinde tiamat olduğu için ayrıca sevilen rpg.
  2 ... creepy doll