1. 1.
  "vampire the masquarade bloodlines" oyununun geçtiği dünyadır.vampir ırklarıyla dolu gothic atmosferli,ümütsiz insanlar barındıran bir ortamdır.
  2 ... gothic evil
 2. 2.
  toplumun göz ardı ettiği herşeyi ön plana çıkaran leziz bir frp dünyası. bu dünya bildiğimiz dünyadır, ama karanlığı anlatılır. sex, şiddet, kan, uyuşturucu, alkol, suç, kurt adamlar, vampirler, gece klüpleri v.s hepsi hikayenin ön planındadır. masaüstü oynatacak bir dm bulduğunuzda tadından yenmez bir hal alır. google da küçük bir arama ile vampire character generator bulup istediğiniz tarzda bir karakter yaratıp onunla oyunlara katılabilirsiniz.
  2 ... kelly
 3. 3.
  World of Darkness, White Wolf firmasının geliştirmiş olduğu ve ilk olarak 1991 yılında Vampire:The Masquerade ile başlattığı oyun dünyasıdır. World of Darkness; bulunduğumuz dünyanın birebir kopyası olsa da bilinenden daha korkunç, gotik ve mistiktir. Woorld of Darkness bulunduğumuz dünyayı geçmişiyle, bugünüyle ve hatta geleceğiyle bir bütün olarak temele alır ve dünya üzerinde birtakım okült güçlerin olduğunu kabul ederek bu kurgu üzerine oyunlar çıkarmıştır. World of Darkness oyunlarını sıralayacak olursak;
  (bkz: Vampire The Masquerade)
  Mage: The Ascension
  Werewolf: The Apocalypse
  Changeling: The Dreaming
  (bkz: Wraith The Oblivion)
  (bkz: Hunter The Reckoning)
  Demon: The Fallen
  Mummy: The Ressurection
  3 ... charon
 4. 4.
  kesinlikle harika bir atmosferdir. tartışılmaz frp dünyaları içinde en iyisidir.
  2 ... djarumturk
 5. 5.
  karanlığın her zamankinden daha siyah ve derin olduğu evrendir. nWod ise tek kelime ile candır.
  1 ... ailenizin pederi
 6. 6.
  içinde vampirler,kurtadamlar,büyücüler vs doğaüstü karakterler bulunan. karanlık havasıyla insanı boğan bir ortamdır.
  ... hufflepuff