1. 1.
  genellikle, vücut geliştirme gibi sporlarla uğraşanların vücut tiplerine göre çalışma programlarını hazırlamak için sınıflandırılmışlardır.

  http://galeri.uludagsozluk.com/g/v%C3%BCcut-tipleri/

  - Endomorf : Endomorf tiplerin beden yapısı yuvarlak ve yumuşaktır.Endodermden oluşan dokuların hakim olduğu vücut yapısıdır.Kalın kemikli çabuk şişmanlamaya eğilimli kısa boylu ve sağlam yapılı kişilerdir Endomorflar çok çabuk gelişebilirler kısa zamanda yüksek ağırlıklarla çalışmalarını sürdürebilirler. Vücutları kütleli ve adelelidir.Ancak bir o kadar şekil sahibi ve definisyona yatkın oldukları söylenemez bu nedenle yağ almaya yatkın ama yağ atma konusunda zorluk çekerler.Bu tipler rahatı, zevki, yemek yemeyi ve toplumsal ilişkileri severler.

  - Mezomorf : Mezomorf tiplerin kas ve kemik yapıları gelişmiştir, güçlü ve adalelidirler.Anatomik olarak ağırlık çalışmasına en yatkın vücut tipi bu tiptir. Bu tip vücutlara sahip olanlar geçiş bir yapıya sahiptir. ve çabuk adelenmeye müsaitlerdir. Bu tipler, hareketli, enerjik, atılgan ve saldırgandırlar.

  - Ektomorf : Ektomorf tipler, ince, uzun ve narin yapılıdırlar. ince kemik yapılı uzun ve zayıf adeleli olan insanlardır Ektomorfların güç kazanıp hacim yapmaları gerçekten uzun zaman gerektiren bir iştir.Bu tipler de içe dönük, duygusal ve entelektüeldirler.
  3 ... kedietzsche
 2. 2.
  (bkz: ektomorf)
  1 ... entry ne be
 3. 3.
  kesinlikle aşağılık psikolojisi yaratmaktan başka bir işe yaramayan gerçek olsa da gereksiz ve faydasız tip sınıflandırması.

  şöyle ki; genetik faktör, bu işin yüzde 50 sini oluşturuyor sadece. endomorf insanlar genelde ezik tip olarak gösterilselerde; kilo almaya çok müsait oldukları için spor ve doğru beslenme ile üç grup arasında en hızlı gelişimi gösterebilirler.
  yeri geldiğinde yaşlı tonton dede de olmak gereklidir.
  1 -1 ... sir kahin
 4. 4.
  en iyisi ektomorf tiptir.
  -3 ... selia
 5. 5.
  endomorph, bence en ideali gibi.
  ... bedreddin