bugün

UŞAKLILARIN ''BiR CADDELiK HAYATIMIZ VAR'' SEKLiNDE DiLLENDiRDiĞi SESSiZ SAKiN HUZURLU AMA BAZI TiPLERi BiR HAYLi iLGiNÇ OLAN ŞEHiR. FAZLA GÖZDE BÜYÜTÜLDÜĞÜNDE HAYAL KIRIKLIĞI YARATABiLSE DE KENDi HALiNDE BiR SEViMLiLiĞi MEVCUT.
Karun'un hazinesinin bulunduğu şehir.
4 yılımı heba ettiğim şehir.

o derece yani.
katildir.
niye düştüğümü anlamadığım her gün lanet okuduğum izmirede yakın denilmesine rağmen karayoluyla 3 saat süren. tek caddeden ibaret olan 3 yılımı daha burda nasıl geçireceğimi düşünmek bile istemediğim allah belasını veresice şehir.
mafyanın bol miktarda bulunduğu ama bu mafyaların bir o kadar acemi olup kaş yaparken göz cıkardıkları çok sayıda genel eve sahip olduğunu duyduğum..anadolu turizm adında güzel bir firmaya sahip olan ilimiz.
aşıklar şehri dir..ama ben nedense öle olamadım..küçüktür ,çoğu kişi beğenmez(bende orda yaşarken beğenmiodum) ama şirin mi şirin,şimdilerde özlenilesi şehirdir...insan bazı şeyleri sevdiği şeylerden uzaklaşınca anlıyor galiba..bir tane caddesi vardır ,bütün işlerinizi halledebilirsiniz orda...

(bkz: mecburiyet caddesi)
güzel ama erkekleri sırnaşık. şirin ama çok küçük. alışamadım hala.
telefon kodu "276"
toplam nüfusu : 322.313
iskender pala nın kahve molası adlı bir programla her hafta uşaklı hemşerilerine keyifli zamanlar sunduğu yerdir.
yıllarca karadenizde sandığım ama aslında ege civarlarında olan şehir (bkz: haçan gelsene UŞAĞUM)
avrupa yakası dizisin de ata demirer'in tek bölüm için canlandırdığı sebastian isimli karakterin
mesleğidir. ata demirer bu tiplemesi ile unutulmaz bir performans sergilemiştir.
karadenizlilere göre; erkek çocuk.
Türkiye'de bir il'dir.
% 51 ile hayır demiş ilimiz.
türkiye'de en hızlı download yapılabilinen* -5.45 mpbs- ilimiz.
upload'da da van var.*
http://www.speedtest.net/global.php#0,4,42
emolarıyla meşhur, 20 yıldır yaşadığım memleketim.
sanayicilerinin mersedes'e binmekten başka birşey yapmadıkları şehir.
gündüz misler gibi kar yağan, akşam da yağmur yağan şehir. kaçtır böyle oluyo hevesimizi kursağımızda bırakmaya ne hakkın var bre uşak..

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu uşak ya)
kar yağdığında herkesin kardan adam yapmak için gece gündüz, çoluk çocuk sokaklara döküldüğü ancak ne hikmetse kimliği belirsiz birinin bu kardan adamları tek tek yıktığı bir şehirdir.

ulan iki dakika arkanı dönüyorsun koca kardan adam yok!

kim yıktı?

bilen yok.

bu durum 50 yıldır böyleymiş, böyle gidiyor.
dışardan gelip te il sınırları içinde dolmuşa ilk defa bineceklerin dikkat etmesi gereken bi durum vardır. siz siz olun duyduklarınıza çeşitli anlamlar yüklemeyin bizim gibi. sene 96 üniversite için ilk defa gelmişiz bu şehre bindik dolmuşa arkadan adamın biri elindeki parayı uzatıp "şunu şöföre geçiri ve" diye bi cümle kurdu. bi paraya baktım bi şöfere baktım uzun uzun. ama dolmuştakilere nasıl diyebilirdim ki:"dolmuşu bi boşaltın ben amcanın emanetini şöföre bi geçirim" diye. diyemedim tabi haliyle. ama ne zaman okul arkadaşlarımızla bir araya gelsek bu muhabbet hep dönmekte. sadece benim başımdan değil tüm arkadaşlarımda bunu ilk duyduklarında dumura uğramışlar çünkü.
(#12034297)
+
napıp durun?
nörüün
inego, yapago, edego,
varıvercen hindi ora
*
16 yıldır bir ilçesinde* yaşadığım ufak tefek ilimiz. iyidir hoştur ama küçüktür azizim.
ekmek fırını bulmakta zorlandığım *, insanların yol tarif ederken 8 kmlik yolu 700 - 800 metre diye anlattığı, ilginç mi ilginç, bana göre çok küçük bir şehrimiz.