bugün

istanbul devlet tiyatrosu sanatcisi, meseleyi asmis bitirmis oyuncu.
bir insanın nasıl naif, incelikli olduğunun bize canlı göstergesi olan aktördür. popülarite kaygısı içinde olmamıştır bu nedenledir ki istese çok ama çok başka bir yerde olabilecekken gerçekten kendini ifade eden ve ruhundan şeyler bulduğu rollerde görünmüştür. özellikle yeditepe istanbul'da canlandırdığı ruhsal travmaları olan karakter ile yaşadıklarını hissettikleriyle mükemmel biçimde izleyen kişilere yansıtmıştır. bu adamın muhteşem ötesi bir ses tonu vardır. öyle bir ses tonudur ki bu ruhu okşayan kadifeden periler konuşsa bu kadar olur. bu adamın herşeye karşı duran bir ciddiyeti ama birden fırlayıveren bir gülümsemesi vardır. kadınların hasta oldukları nokta bu adamdaki gülümseme ve ciddiyetin aynı anda vuku bulmasıdır belki de.cazibe hanımın gündüz düşlerinde ilk olarak ortaya çıkıp gerçekten farklı bir oyuncu olduğunu göstermiştir. bu filmde bir hayali canlandırsa da bir gerçek olarak insanların hafızasına yerleşmiştir.
bakılıp huzur bulunabilecek insanlardan biridir. oturulup konuşulsa kimbilir neler olur.
benim hastası olduğum ;ve türkiye deki en rol kesmeyen adeta rolü yaşayan aktör...insanın sadece sesine bile hayran kalabileceği,sonsuza kadar izlemekten bıkılmayacak tek oyuncudur o.trt de zuhal olcay,emre kınay ve birçok ünlü ismin yer aldığı yeditepe istanbul adlı dizide hayran kitlesini,özellikle benim kitlemi-katlayan anıtı dikilecek kişi..zuhal olcaydan sonra gelen oturup iki lafın belini kırmak istediğim oyucudur kendisi..ahahah!
tv dizilerinde gerektiği kadar ön planda olmayan buna rağmen başrol oyuncularının hepsini donunda sallayabilecek bir oyuncu.sanırım tiyatroya daha çok yakışır..
uzun zamandır tanıdığım ama karizması bana bu akşam dank eden süper oyuncu. hayır şimdiye kadar nasıl farkedememişim ona yanıyorum.
* (bkz: karizma)
(bkz: çilekli pasta)
sesi ve oyunculuğu insanı büyüleyen tiyatro ve dublaj sanatçısı. 15 im den beri hastasıyım.
yakında gösterime girecek olan 2 süper film birdenile tekrar karşımıza çıkacak sesi güzel kendi güzel oyuncu.
tiyatroda sürekli takip ettiğim, yakın bir geçmişte konuşan kitap ta yapılacak bir iş için telefonda konuştuğum,vicdanlı ve gerçekten iyi bir tiyatro oyuncusu..*
en son 2 süper film birden adlı filmde rol alan, 1961 doğumlu, usta ve yakışıklı aktör.
karizmatik bünye.
(bkz: ben ruhi bey nasılım)
Ben ruhi bey nasılım oyununda oyunculuğu baştan yazmış olan muhteşem insan.Bir vesile ile bi akrabasıyla tanıştım ama kendiyle değil.En iyisi uzaktan sevmek galiba.
sis ve gece'de daha önce tkp üyeliğinden dolayı sorgulandığı binada bir emniyet görevlisini oynayan ** sanatçı. Şu sıralar fox'ta bir dizisi var çarşamba akşamları gösterilen. Karşısına geçen güçsüz oyuncuları rahatlıkla ezen bir güce sahip, o nedenle manken bebelerimizin reklam almak için serpiştirildiği dizilerde göremiyoruz kendisini.
22 şubat 2007'de hızır tüzel'in kendisiyle yaptığı söyleşide kalbinin kırık olduğunu ve barışmamak üzere hayata küstüğünü söyleyerek içimizi acıtan değerli oyuncu.
http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=213631
erkan can , haluk bilginer , şener şen , güven kıraç , menderes samancılar, olgun şimşek , uğur yücel ... bu adamlar gerçekten her rolün altından kalkan çok yetenekli, diğer aktörlerden farklı, bazı şeyleri aşmış aktörler. ama bu uğur polat onlar kadar çok ortalarda görünmese de, yetenekleri onlarla eşdeğer olsa da, daha bir başka, daha bir büyülü bir duruşu, aurası var. rol seçimleri, canlandırdığı karaktere kattığı içsellik, inandırıcılık üstdüzeyde olan dev bir aktör. avrupa sineması farketse festival festival gezer valla.
bir erkeğin anatomisi filmi ile gözümde birkez daha devleşen oyuncu.
son dönemin en çok aranan oyuncusu. pars kiraz operasyonunda çok başarılı bir oyunculuğu vardı.

(bkz: http://www.sinematurk.com/kisi.php?2344)
yeni yayın döneminde trt'de " küçük adımlar" adlı bir diziyle ekranda görünücek aktördür.
iyi oyuncu. işini hakkını vere vere yapıyor. helal olsun.
adam baştan aşağı karizma:
http://images.google.com....26hl%3Dtr%26newwindow%3D1
aşık olunası adam. seher vakti'nde tam ekranlara kalite gelecekken her nedense dizi sır oldu. hatırla sevgili'ye ya da fikrimin ince gülü'ne yakışırdı aslında. kenan ışık'tan daha iyi dururdu memed ali rolüne. ama nedense ne yönetmenler ne yapımcılar anlıyor kalitenin k'sinden. hep heveslerimiz başka bahara.
atvde yeni başlayacak olan sinekli bakkal da oynayacakmış. sırf onun için izlenir.
1990'da çekilen bütün kapılar kapalıydı filmiyle ünlenen, salkım hanım'ın taneleri'ndeki rolüyle 1999 antalya altın portakal film festivalinde en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan başarılı ve etkileyici oyuncu.