bugün

belli bir kesim tarafindan feci sekilde nefret edilen futbolcu. bir bütün olarak degerlendirildiginde cok fazla artisinin oldugu belki söylenemez ama fenerbahce'nin avrupa'daki en basarili oldugu sene yani sampiyonlar ligi'nde ceyrek final oynadigi sene basarida en büyük katkiya sahip isimlerden biri ugur boral idi. oynadigi sevilla maclarinda alves karsisinda gösterdigi performans sans eseri olarak adlandiralabilecek bir sey degildir kanimca. lakin o performansini uzun vadeli bir sekilde devam ettiremediyse bunda kendisinin sucu oldugu kadar, yönetimin de aragones'i getirip takimin omurgasinin (yazar burda orta saha demek istiyor) amina koymasinin da rol oynadigina inaniyorum. (bkz: marco aurelio) (bkz: maldonado) (bkz: josico)

eger baglamam gerekirse ki her ne kadar da baglamak mecburiyetim olmasa da, eger dos santos ise sol acik icin alternatif o zaman ben de derim ki "yok param cebimde kalsin. ben ugur boral ile oynarim daha iyisini bulana kadar". hem aziz babaya hem de kiristof dagum'a da kucak dolusu sevgiler.
beşiktaş taraftarına övgüler yağdırmış futbolcudur. sonra dürttüler heralde ki bu açıklamadan sonra ilginç açıklamalar yapmıştı geçen sezon.
http://video.besiktasim.n...aski-seviyorum-ugur-boral
ibrahim üzülmez'in insani versiyonu.
(bkz: uğur boral düşüşü)
bir ara oldukça formda olan sol kanat oyuncusu. hatta milli takımda da oynamış baya da yakışmıştı oraya. devre arası carlos giderse beke geçecek santosun önünde oynayabilir.
motivasyon ve istikrarsızlık sorunu yaşamasa türkiye'nin en iyi sol kanat oyuncusu olabilecek bir futbolcudur. vakti zamanında dani alves'i folloşa çeviren herif bazen topu bile kontrol edemiyor çözemedim.
türk insanının karakterini üzerinde taşıyan adam, bir bakarsın kahraman, bir bakarsın top sürmekten aciz. ama sevilecek adam, karizması da var. fenerbahçe'nin harcamaması gereken adamlardan. bu adam lazım bize.
tek numarası topu tepikleyip, topun ardından depar atmak olan fitbolcu.
aklımda sadece sevilla maçıyla kalmış, ileriye değil geriye doğru gelişim göstermiş vasat futbolcu.
l'equipe gazetesi'nin haberine göre fransa ligi takımlarından psg'nin transfer listesindeymiş. şayet psg, rennes'de forma giyen Olivier Thomert'i transfer edemezse rotayı uğur boral'a çevirecekmiş.
babasının adı saldıray'dır.
tokatlıdır.
yetenekli değildir.
ancak iyi depar atar.
güçlü sayılır.
ilk 11 de çıkma olasılığı daima düşüktür.
3 ay önce bir mekanda 2 rus fahişeyle pazarlık yaparken bizden kaçmaz kameralarına yakalanmıştır.
düşük karakterlidir.
üstelik evlidir.
özentidir.
gittiği yerlerde boynunda puşi bulunur.
yakışıklı falan değildir.
saçlarını uzatarak kendine karizma sağlamaya çalışmıştır.
başarısızdır.
kelime haznesi az değildir.
kameraları gördüğünde yazar kesilir.
iki dakikada uzun uzun konuşmaya çalışır.
ancak yeterli bilgi ve kültürü olmadığından kendini rezil eder.
buna rağmen etkili cümle kurablir.
sivas maçında sivaslıları, onlara kullandığı fenerbahçeci cümleyle sinirlendirmiştir.
sağı solu belli değildir.
arda gibi olmaya çalışır.
fakat beceremez.
fenerbahçeli futbolcudur.
son günlerde orada burada bizim takımın kadrosu muhteşem diyen fenerbahçelilerin "türkiye'nin en iyi sol kanadı" diye nitelendirdiği adam. göz var nizam var. ortalama altı bir oyuncudur uğur boral ve öyle de kalacaktır. 27 yaşına kadar gelişemeyen orta saha oyuncusu daha da gelişemez. mental olarak oturur ama tekniği, hızı vb ilerlemez artık. 30'undan sonra da düşüşüe başlar. aklı başına gelir o ara ama geç olacak.
sevilla maçları hariç tamamen vasat bir oyuncu. fenerbahce şu an bıraksa türkiyede hiç bir kulüp talip olmaz kendisine kanımca.
31 ocak 2010 sivasspor fenerbahçe maçındaki iki güzel golünden sonra en az 1.5 sene daha fenerbahçe yedek kulübesindeki yerini garantilemiş futbolcu ; yakın arkadaşları selçuk şahin , deniz barış , ali bilgin ve bekir irtegün ile birlikte kulübede psp oynamaya devam edecektir , rotasyonu sadece 156 oyuncusu sakat ve cezalıyken yapabilen bir teknik adama sahip fenerbahçe kulübünde senede en fazla 10 maç oynayıp ( yarısı türkiye kupası ) bizim ömrümüz boyunca çalışsak kazanamayacağımız parayı bir senede bankaya yüksek fazile yatıracaktır.
tam da fransa'dan teklif aldığının basında yer aldığı gün 2 gol atması, ilginç br tesadüf oluşturan eleman.
tam formayı kaptığı sırada kendisinin çapraz bağları kopmuştur ve sezonu kapatmıştır...

hay ben böyle işin...
gaziosmanpaşa karadeniz mahallesinden çıkmış olan futbolcu. nihat kahveci'de aynı yerden çıkmıştır. hidayet türkoğluda o civardan çıkmadır. (yani altyapıları)
bir galatasaray'lı olarak sakatlığını bir an önce atlatmasını dilediğim futbolcu. Ümit Davala'da böyle bir sakatlık geçirmişti ama daha sonra bomba gibi dönmüştü darısı uğur'un başına.
şu an çok büyük acı duyan futbolcu. hem fiziksel hem psikolojik olarak.
filip holosko, milan baros ve uğur boral. 3 takım, 3 ciddi sakatlık.

geçmiş olsun uğur!
bildiğim kadarıyla rıdvan dilmen'i de çapraz bağları kopmuştu ve baya etkilemişti futbol hayatını. umarım sahalara en kısa zamanda döner, geçmiş olsun diliyorum kendisine gönülden.
resmen nazar değdi bu adama.
6 ay futbol oynayamayacaktır. tek kelimeyle yazık.
sezonu kapatmıştır.

sivasspor maçı jübilesi oldu garibimin.
ayrıca önümüzdeki maçlarda (bkz: gökçek vederson)'un bendenizden yiyeceği küfürlerin sorumlusudur.