bugün

ders çalışmak.
joss stone dinlemek.
annenin hadi odanı topla demesi yeterli.
Mastürbasyon yapmak. Bende işe yaranyan bir olaydır efenim.
televizyonun uyku saatini kurup, tartışma programı açıp tele arkanızı dönmek.
montaigne- denemeler adlı eserden bir miktar okumak yeterlidir bazen. kitaba sözüm yok tabi, ama mahmurlaştırdığı gerçeğini yabana atamayacağım.
sürekli deli gibi çırpınıyorum sonra o hafif yorgunlukla dinlenirken uyuya kalıyorum. * aslında bu bir itiraf sayılır sözlük.
hafif çakır olmak.
en kesini uykusuz kalmaktır.
(bkz: sınava çalışmak)

normal şartlar altında 5 sularına kadar dayanabilen bünyemin sınava çalışırken 11.30'ta iptal olması...
en etkilisi klasik müzik dinlemektir. ama eski anıları düşünmek de derin uykuya sürükler beni. uyuduğumda düşündüklerimi rüyamda görmek de hediyedir benim için.
ders çalışmak. emin olun bu daha çok işe yarıyor.
1.klasik müzik dinlemek.
2.nihat hatipoğlunu dinlemek.
3.kitap okumak.
4.ders çalışmak.
ağlamak. genelde ben bu yöntemi kullanırım. ağlarsınız, gözleriniz dolar, kalbiniz dolar. yaşlar boşaldıkça kalp ve beyin aynı anda dolar. sonra göz kapakları şişmeye başlar. göze baskı yaparlar. dolu kalp ve beyin ve şişmeye meyilli göz kapaklarıyla mışıl mışıl sanki bez bağlanmış bebek ferahlığında uyursunuz ve uykunuzuda alırsınız.
Bol tuzlu ayran içip yorgan altına girmek.
hiçbir şey düşünmemeye çalışmak.
-ders çalışmak.
-fransız romantik filmlerinden birini izlemek.
-türk korku filmlerinden birini izlemek.
-banyo yapmak.
yastığa karşıdan bakmak.
yoğurt yemek, süt içmektir.

ancak bunlar yenildikten sonra bu yoğurt nasıl oluyor da uyku getiriyor, hangi hormonları tetikliyor, hangilerini etkisiz hale getiriyor, acaba koyun da mı saysam, ikisi birleşince daha mı çabuk uyurum ki gibi düşüncelere dalarsan sabaha kadar beklersin o yoğurdun etkisini görmeyi.
süt ve süt ürünleri yiyip içmek.
yemek programı izlemek.
boşalmak.
uyuyamadığında yüz kaslarını kontrol etmek gerek öncelikle. ben bunu çok test ettim. eğer gergin ise yüz kaslarınız uyumanız zorlaşıyor. öncelikle kafa ve yüz kaslarının gevşemesi, ardından kafadaki gerginlik veren düşüncelerin cümlesini silip süpürmek ve son olarak da uyku vaktinde uyku iş vaktinde iş ilkesini benimsemek gerek. nasıl ki iş vakti uyumuyorsan uyku vaktinde de düşünmemek gerek. salıver kendini uykunun güvenli kollarına. o saate düşünmediğin için batacak değilsin ya.
yatağa sadece yatmak. ki buradaki kilit nokta "yatağa girdim, şimdi uyumalıyım," "normal insan yedi dakikada uykuya dalıyormuş," "bütün gece nasıl uyursun ya, zaman nasıl geçiyor öyle?" gibi düşünceleri kafadan def etmek. Aksi takdirde olmuyor efendim. Olmuyor yani.

Ben şahsen, arada bir başıma gelen uykusuzluk durumlarında, uzun süre uyuyamadığımı fark ettiğim zaman, kendimi aslında bir süre uykuya daldığıma ve uyuduğuma ama bunu fark edemediğim için uyuyamadığımı düşündüğüme inanıyorum.***
uyumam lazım'a odaklanılmadığı sürece bende işe yarıyor. Bir de saçmasapan şeyler hayal etmenizi tavsiye ediyorum. mantığa bindirmeye çalışmayın, salın gitsin efendim.
mastürbasyon yada sex yapmak.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar