bugün

ondan fazla dili destekleyen web üzerinden e-postalarımızı okumamıza yardımcı bir tür program.

http://www.trlinux.org
kemal sunal, erdal özyağcılar ve fatma girik'in oynadığı '84 yapımı başarılı komedi filmi.

-kız postacı sana söylüyorum kız postacı
+doğru konuş be sen kime kız diye hitap ediyorsun esas kız sensin
-sana elli kere benim mektubumu posta kutusuna atma demedim mi kızzzz
+yaa ayağına getiricem çıkarıp 5 kuruş veriyorsun da
-kız kutunun anahtarını kaybettim kızzz
+napim kaybetmeseydin kız.
karl malone'nin lakabı.
PHP ve POP3/IMAP tabanlı, (MySQL, mSQL, PostgreSQL, Sybase, MsSQL) kullanabilen bir webmail yazılımı.
mektup, fatura vb. tarzında bir sürü zarflı zımbırtı getiren insan..
...kapıyı iki kere çalar..*
IL POSTINO
Ünlü toplumcu şair Pablo Neruda'yla saf bir italyanın öyküsü 'Postacı' , Diktatörlük rejiminin tahammül edemediği gerçekleri şiirlerinde dile getiren Pablo Neruda (Philippe Noiret), küçük bir italyan kasabasına sürgüne yollanıyor. Burada karısıyla siyasi gelişmeleri izlemeye ve biraz da kafa dinlemeye çalışan Neruda, kendisine hergün mektuplarını ulaştıran Mario (Massimo Troisi) ile tanışıyor ve O'na kadınlarla ilişki kurmadaki incelikleri, hayatın küçük ayrıntılarını keşfetmeyi, kısaca 'yaşamayı' öğretiyor. Ancak Neruda, her insana eşit derece sevgi gösteren bir şair olarak zamanı geldiğinde ülkesine geri dönüyor ve bir anlamda Mario'yu 'terkediyor'. Başrol oyuncusu Massimo Troisi'nin filmin çekiminden bir gün sonra kalp krizi geçirerek ölmesi, filme umulmadık bir ilgi sağlamıştı. Neruda'nın görüşlerini tamamen benimseyen Mario'nun işçi partisine katılması ve köydeki din adamlarının 'bu komünistler insan yiyormuş' tarzında konuşmalarına verdiği cevaplarla siyasi yönü de belirginleşen film, "Bisiklet Hırsızları" ve "Cennet Sineması"yla aynı kulvarda ilerliyor..
(bkz: il postino)
sabahin köründe sanki yangin varmis gibi zili iki kere ve cok hirsli bir sekilde calan insan. * *
postalarımızı dağıtan çocukluğumuzun güzide insanları. haftada bir uğradıkları mahallemize gelişlerini dört gözle beklerdik. uzaktaki akraalarımızından bize mektuplar getirmelerini umardık.
ama şimdi öylemi getirdikleri tek şey fatura ve kart ekstreleri. artık hiçbir albenisi ve sevimliliği kalmayan iş grubu.
Film. kendi halinde, yoksul, saf, aptal görünüşlü, ama şeytana taş çıkaran cin gibi zeki bir posta dağıtıcısının, bir kenar mahalle ortamında sözlüsü ve onun çevresiyle olan ilişkilerinin anlatıldığı yapım. Kemal Sunal'ın basmakalıp, argolu, sulu güldürülerinin etki alanı dışında kalan "postacı" da memduh Ün'ün "küçük dünyası" , yoksul çevrenin sıradan küçük insanları ve yaşantıları var. Toplumumuzun en çileli emekçilerinden olan posta dağıtıcılarının sorunlarını büyük kentin kenar mahalle çevresinin insanlarıyla birlikte belgeleyen düzeyli bir güldürü örneği.

istanbul'un kıyı semtlerinden birinin aptal görünüşlü, saf ama zeki posta dağıtıcısı Adem (Kemal Sunal) aşık olduğu mahallenin güzeli Sevtap'ı (Fatma Girik) annesi Şükriye'Nin (Nezahat Tanyeri) yanına kaçırır. Almanya'dan ansızın çıkagelen kızın deli dolu ağabeyi Latif, olayı duyunca küplere biner; kızın babası Rasim'in zoruyla sonunda yumuşayan kız kardeşini ancak PTT dağıtıcıları yürüyüş yarışmasını kazanırsa Adem'e verebileceğini bildirir.

Yönetmen : Memduh Ün
Senaryo : Umur Bugay
Görüntü : Orhan Oğuz
Müzik : Cahit Berkay
Oyuncular : Kemal Sunal, fatma Girik, Erdal Özyağcılar, ihsan Yüce, Gülümser Gülhan

1984, Uğur Film Yapımı
Bu filmdeki Latif adlı şahsiyet beni bitirmektedir, bir sahnede Alman eşini gelişine tokatlayarak, futbol tarihimizde Panzerlere ilk golümüzü atmıştır...
mektup,paket vs gibi gönderileri,ulaşması gereken yere götüren görevli.
her biri umut hamalı idi. çok eskiden...
dümencidir postacılar. hiç düşündünüz mü pullarda neden hep krallar, devlet reisleri, şefler... yetmezmiş gibi bunca yağcılar, her postaya mektup attığında ille de ille büyüklerinin kıçını yalatacaklar.
hayal meyal hatırladığım; çok, ama çok nostaljik bir öğe.

'doğmak için çok geç kalmışım.' dedirten romantik kahramanlardan yalnızca biri.
konusu: Sevtap (Fatma Girik) aynı mahallede oturan posta dağıtıcısı Adem beğenir. Birbirlerini beğenirler. Bu ara tatilini geçirmek üzere Türkiye'ye gelen Sevtap'ın ağabeyi, bu ilişkiye şiddetle karşı çıkar. Ama Sevtap, sonunda beğendiği adama kaçar, çeşitli olaylardan sonra Sevtap'la Adem evlenir.
türk müziğ efsanesi inci çayırlı'nın 1971 yılında plağa okuduğu, pop tarzındaki çalışma.

http://yetmisler-seksenle...07/inci-cayrl-postac.html
görsel
gelir ve selam verir.

(bkz: bak postacı geliyor)
bir kemal sunal filmi.
postahane görevlisi.
günümüz durumunu 'geberirsin burada, günde 150 gr. kıyma ile yaşayabilir misin?' repliğindeki 150 gr. kıyma kısmıyla anlatan film.
Zamanında en samimi duygularımızın taşıyıcıları. Teknoloji sayesinde azalarak yok olma seviyesindeler.

Son kalan bir kaç samimi aşık yazarlar için devlet bir kısmını koruma altına almalı.
yaa daha yeni annem sehir dısından fotograflar atmıs akrabalarla. nineme gosterdim bak senin cocuklar falan diye. bunları postacı mı getirdi dedi. gel de 90 yasındaki insana whatsappı, fotograf atmayı anlat. dedim bu ne masumluk optum yanacıklarından.