bugün

uludag üniversitesi su altı topluluğu'nun kısaltması.
uludağ üniversitesi sualtı topluluğu.üye olarak bursa da kendimi şanslı ve mutlu hisstememin yegane sebebi.
Internet adresi http://www.usat.org.tr olan topluluktur.
TSSF/CMAS dalis egitimi veren birkac universite toplulugundan birisidir ve verdigi lisanslar dunyanin her yerinde resmi gecerlilige sahiptir.
Engelli ogrencilere gonullu olarak yuzme ve dalis egitimi veren topluluktur.

(bkz: TSSF)
(bkz: CMAS)
açaçağı ilk dalış eğitimine katılacağım sempati duyduğum uludağ üniversitesi sualtı topluluğu.
şu anki üyelerine "abileriniz fet'i öğretti mi size gençler" sorusunu yöneltmek istediğim oluşum.
mediko önündeki dalış platformunu üzerine oturması için udk ya( dağcılık klübüne ) ayırmış uludağ üniversitesi su altı topluluğu.. sağolsunlar *
cenk ve erdem'in sunduğu hötk programında pencileyin sencise adlı habere konu olmuş topluluk. "sualtıyla bozanlar derneği" olarak topluluk ismi değiştirileiblir.

http://www.youtube.com/watch?v=56KlJcM8Xhs

ihaaa!!!
üniversiteli gençlere 'bizim için dalış amaç değil araçtır' diyerek, onların sosyal bir ortamda güzel arkadaşlıklar edinmelerini sağlayan, sosyal projelerinden olan Dalmak Özgürlüktür ile engelli bireylerin engellerini birlikte aşmak için gönüllü olan, her sene mayıs ayında gerçekleştirdiği Sualtı Günleri ile denize gönül vermiş alanında uzman kişilerle üniversitemizi buluşturup dalışı sevdiren topluluktur.
'kimilerinin korkusu kimilerinin tutkusudur...' sloganıyla sualtını cazip kılan üyesi olduğum topluluk.
"dalmak özgürlüktür" sloganıyla engellerin aslında olmadığını gösteren topluluk.
paylaşım, dostluk ve sevginin var olduğu 'dalış'ın sadece araç olarak görüldüğü üyesi olmakla gurur duyduğum uludag üniversitesi su altı topluluğudur. 'dalmak özgürlüktür' gibi sosyal sorumluluk içeren projeleriyle duyarlı ve bilinçli gençler olduklarını göstermektedirler.
dalışlarda disiplin ve eğlencenin bir arada çok iyi bir şekilde yürütüldüğü, kimsenin kimseyi ben üç yıldız dalıcıyım sen daha bir yıldız eğitim alıyorsun diye gereksiz yere ezmediği bir topluluk, daha doğrusu bir aile.
yanlız su altında süreklilik denklemi çıkarmayı bilmeyenlere bir yıldız dalıcı eğitimini tamamlattırmıyorlar...
not: kıskananıp eksileyenler çatlasın, çatlamakla kalmasın fet bir yerlerinize girsin...
sualtı günleri 7 yi de alnının akıyla düzgün bir şekilde gerçekleştirmiş olan,sonuçta hiç biri profosyonel tasarımcı olmadan tamamen amatör ama azimli ve istekli bir şekilde ortaya bir şeyler koymaya çalışan,hiç bir zaman paradan kısmak gibi bir pintilik güdüsü bulunmayan,sanal ortamda eleştirenlerinde eleştirilerinden kaynaklanan çok bilmişliklerini gelip yardım olarak gösterebilecekleri,üyesi olmaktan gurur duyduğum topluluk..

ayrıca sadece asker de ki adamın kıstas alınmamasınında hatırlatmasını yapmak isterim,gerek asker de ki adam gerekse ondan önceki adamlardan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımaktayız kimseye yazık olduğu falan yok..asıl sana yazıklar olsun ey kelmajeste..
odtü su altı topluluğu'nun kendilerini tanıtırken "biz de usat gibi bir topluluğuz" denilen topluluktur.
(bkz: udk)
uludağ üniveritesi amfitiyatrosunun hemen altında yer alan 2 topluluk odasından biri onlara aittir ki bu odalar üniversitenin en kral topluluk odalarındandır. (aman nazar değmesin).

yani ufat'ın kapı komşusudur. (bkz: ufat)
osmanlıcada asiler, zorbalar anlamlarına gelmektedir.
üniversiteye odun geldim odun gidiyorum diyorsun ya, ha işte bu tür kulüplere uğramadığın içindir. işi sadece dalış yapmak değil üç beş kişinin karşısına çıkıp konuşabilme maharetini de kazandırmaktır. toplumsal projelere de kasarlar o da ayrıca iyi bir şeydir.
1992 yılında dalışa gönül vermiş 20 öğrenci tarafından üniversite bünyesinde alt grup olarak faaliyetlerine başlamış ve 1994 yılında rektörlük bünyesinde öğrenci topluluğu olarak sağlık, kültür ve spor daire başkanlığı çatısı altında kurulmuştur. kurulduğu yıldan beri üniversite öğrencilerine sualtı dünyasını tanıtmak ve sevdirmek amaçlı dalış, yüzme ve su sporları eğitimleri verilmiş, dalış gezileri ve eğitici paneller düzenlenmiştir.
şenlik zamanı mediko'nun önündeki ufak kuyu gibi şeyi doldurup içine giren topluluk. ben ki su boynumu aşınca kalp krizi geçiren biri olarak büyük saygı duyuyorum.
3 senelik öğrencilik hayatımda hala mediko'nun önündeki 3X3 lük kutuya daldığını göremediğim topluluk.