bugün

neden saçların beyazlamış arkadaş isimli şarkının coverını yapmaya çalışarak piyasaya çıkmış fakat daha kötü bir ses ve daha kötü bir yorum olamayacağı düşüncesinden başka bir düşünce uyandıramamıştır bünyede. şarkıcı diyelim. ama o bile fazla be.
kral tvdeki konuşarock programını sunan müzisyen.
gerçek adı umut kuzey'den bile daha az karizmatik başka bir şey olan kral tv rock şeysi.
"o da kim ya.!?" sorusunu her taşın altından bir şarkıcının çıkmasına duyulan şaşkınlıkla akla getiren isimlerden birisi daha.
"kalbinde ölmeye geldim" şarkısıyla, ruhumu dağlayan şarkıcı.
kötü bir sesi var. abuk sabuk şarkıları var ama nasıl gaz vermişlerse adam heavy metal yaptığını sanıyor klipte kafa sallıyordu filan. barış akarsu konuşarock'a katılmıştı. bir şarkıyı beraber söylediler. barış resmen ezdi geçti. umut kuzey de barış gibi çığlık atmayı filan denedi de olmadı tabi. özellikle kırmızı gül ve rock'n telli şarkılarını tavsiye ederim isimlerinden dolayı tabi.
konuşarock programında bir amatör grubun elemanlarını tanıtırken, gitarist arkadaşın okuduğu bölümü, ses teknolojileri bölümü diyen, aslan yeleli saçlı değişik bir insan.
mecidiyeköyde karşılaştığım rockçı.
+ulan bu umut kuzey değil mi?
-hee.
+merhaba umut abi.
-merhaba gençler.
4 ay önce bursa'da iskender'in* önünde gördüğüm rockçı kişisi.
rock'n telli adlı şarkıyı söyleyen insan.

Torosları aşınca yazın tam sıcağında
Bir güzele vuruldum
Yana yana kavruldum
Yanağında kara benli oynuyor çifte telli

Burnunda hızması var dilinde küpesi var
Müziği çok severmiş umutu çok dinlermiş

Üstünde bikini var altında kot dapdar
Kumsallarda gezermiş diskolara gidermiş
http://tr.myspace.com/umutkuzey

myspace adresinden yarı çıplak fotolarına ulaşabileceğiniz, gazla çalışan rockçı.

(bkz: baba dur bi sakin ya)
aynı zamanda hemşehrisi olan haluk levent in keşfidir.
"konuşarock" diye bir program sunan adam.
motora yaslanıp; sanki anlatmaya çalıştığı müziğin subaylarındanmış gibi bir tavır takınıyor .. rezil rezil. kapat kapat.
kat 3' te konseri varmış. hala dinleyen var demek ki bu şarkıcıyı.
eksisözlükte tanıdıkları olduğuna bahse girebileceğim şarkıcı; diyeceğim ama o kadar kötü ki bu bile övgü cümlesi olur.
bu ülkede bir yerlere gelmek için yeteneğe zerre ihtiyaç olmadığını gösteren adam. çok mu parası var, çok mu iyi bir insan ya da çok mu sağlam tanıdıkları var bilmiyorum ama yetenek yok. berbat bir sesi var. rock konusunda bir halt bildiği yoktu -şimdi mutlaka vardır- ama gel gör kü hayranları olan biri oldu artık.
bu ülkede umut kuzey' den çok daha iyi söz yazabilen, çok daha iyi şarkı söyleyebilen, çok daha iyi gitar çalabilen, çok daha fazla müzik bilgisine sahip sayısız adam var ama meşhur olan, paralar kazanan umut kuzey. üstelik cidden kötü. son albümde iyi diyorlar. o kadar emeği katkıyı yetenekli birine yapsalardı dünya çapında sanatçı olurdu muhtemelen şimdi.
tabii bu sadece bizim ülkemiz için değil dünyada da böyle maalesef. tokio hotel nedir mesela? ama sayısız hayranı var. yazık çok yazık.
türkiye'nin en başarısız rockçısı. hala yapıyor mu bu işleri bilmiyorum ama bir zamanlar her iki sene de bir albüm çıkartıyordu sanki tutmuş gibi. olmuyor işte kardeşim ne zorluyosun derdim içimden silik kliplerini gördüğümde. ama azimli adammış o ayrı.
Zeytinli rock festivali gibi bir efsane festivalin içine sıçıp batıran organizatör bozuntusu .
başlığa girilen yorumlardan sonra kulağımdan şüphe ettiren şarkıcı. canlı olarak dinlemiş ve fena bulmamistim; katıldığım tek rock müzik konseri olduğundan olsa gerek.