bugün

coverlarıyla hayran bırakan sanatçı.
(bkz: masal perisi)
(bkz: anma arkadaş)
(bkz: silinmeyen hatıralar)*
mevsimler geçerken şarkısı dışında diğer şarkılarının tırt olduğu şarkıcı.
(bkz: sen beni sevemedin)
(bkz: ben seni sevemedim)
(bkz: ali ayşe yi sevemedi)*
özellikle cover'larının her biri muhteşem olsa da, anma arkadaş daha da bir mükemmeldir. ayrıca albümündeki şarkıları özellikle araba kullanırken dinlemeyin derim, kaç tane kaza atlattım lan ben bu herifi dinlerken birgün köprünün birinden uçacağım ya da biri gövdeden biçecek beni.

albümdeki özellikle şarkılardaki sound'un hareketli olması ama buna rağmen şarkıların hüzünü barındırması, isyankar edayla söylemesi ses tonu falan derken adam gerçekten gerçek müzik yapanlar listeme kafalama girdi. sadece mevsimler geçerken şarkısıyla kalmayın kesinlikle diğer albüm şarkıları bence o şarkıya basar.

yürüyedur ne diyelim.
müthiş cover yapan şarkıcı . lan utanmasam silinmeyen hatıralar ı erkin koray dan iyi söylemiş diyecem..
bu adam green day'in vokalisti billie joe armstrong'a çok mu benziyor, onu biraz taklit mi ediyor, yoksa sadece ben mi benzettim emin değilim.
http://greenday11.canalbl...lie_joe_levres_rouges.jpg
http://www.dreamtv.com.tr...3e29cc058480c3b7c2349.jpg
yorumum sadece tiplerine değil. şekil şemal ve sahnedeki hareketleri çok benziyor. bunu zaten ilk defa disko kralında umut kaya'yı canlı bir şeyler söylerken gördüğümde farketmiştim.
''mor yazma''yla tanıdık, çok sevdik.
billy joe çakması. şarkı sözleri özellikle çok bağlantılı ve çok anlamlı. aşık oldum vericem.
8 0cak cuma günü; izmir dice performance hall`da süper sahne performansı göstermiş kişidir
konser fotoğraflarıda burdadır buyrun http://tinyurl.com/umutkaya
beşiktaş a2 takımının soyadına münahasır kaya gibi kalecisi.

kendisi vakt-i zamanında özalibeyköyspor'dan transfer edilmişti fakat altyapıya desteği müthiş olan yönetim 25.000 liralık bedeli o amatör kulübe ödemeyince kendisine profesyonel sözleşme imzalatılamadı ve haliyle lisans da çıkarılamadı.

rüştü ve hakan sakatlanınca da kendisinin yedeği korcan'a şans güldü yukardaki silsileden ötürü.

o kadar şanssızdır ki bu çocuk, korcan geleni geçeni alınca da bu defa yönetim 150.000 euro bedelle almanya'nın 3. sınıf bir takımının 3. kalecisini kiraladı getirdi koydu kaleye.

e şimdi bu çocuk ne yapsın ha mustafa denizli? bu çocuk ne yapsın ha tüpçü?

altyapıya olan ilginizden ötürü sizi tebrik ederim çok sayın yönetim ve mustafa denizli!
Umut kaya -Yanıma yataydı şarkısının sözleri.

Gördü mü kıpırdayamaz gözlerim gözlerini.
Ben zaten sessizce gözlerim gözlerini.

O bunu bilmiyordu.

Gözyaşlarım içime içime akardı.
O buna aldırmadan keyfine bakardı.
istedim yalnız bir kez yanıma yataydı.
Hiçbir şey yapmasa da elimi tutaydı.
izmir'den bazı arkadaşlarımız istanbul'a gidip albüm çıkaranlar kervanına katıldı. Ama genelinden pek ses soluk alamadık. Ama en mütevazi takılan, fikrimce sadece kendi hayallerini gerçekleştirmek için bu yola baş koyan; kendini gerçekleştirmek için sessiz sedasız ama akıllı adımlar atan ve de gelecek vaad eden Umut Kaya oldu. Arabada giderken, herhangi bir radyo kanalında bir şarkısıyla karşılaştığımda üniversite hayatım boyunca bu şarkıları ondan birebir canlı dinlediğim için kendimi şanslı hissedip,duygulandığım; bir şekilde tesadüfler sinsilesiyle günün alakasız bir saatinde tüm samimiyeti ve içtenliğiyle evime misafir olup, tanışma fırsatı yakaladığım, dünyalar tatlısı,müzisyen kişilik.
gül güzeli ve anma arkadaş coverları kesinlikle dinlenilmesi gereken harika sesli müzisyen, memleketlim.
anma arkadaş coverını kim dinlerse dinlesin seveceğine emin olduğum, müthiş ötesi rokcu.
(bkz: cover cı)
Bu aralar universite şenlikleri için gezmektedir. aytaç isimli çok sağlam bir bateriste sahiplerdir.Şarkı söylerken gözü bir farklı bakar.
Umut iyidir güzeldir ama grupta ki bateriste hayran kalırsınız. Mutlaka bir konserine gidin ve o bateristi izleyin. Mutavazi yerlerde çıkıyolar zaten çok para harcamanıza gerek kalmıcaktır.
''ben seni sevemedim sen beni sevemedin yapamadık olmadı denedik olmadı' diyerekten
sevgiliyle bağları koparmaya çalışan insan profilini şarkısında anlatan
mor yazma,bana kelime yapma,yanımda yataydı,mevsimler geçerken adlı şarkıları bulunan
(WiNAMP ın deyimiyle) General Mainstream Rock tarzında müzik yapan kaliteli sanatçımız
kalbim ege de kaldı isimli parçayı oldukça güzel, farklı ve dadundan yenmeyecek şekilde yorumlamış kişi.

http://www.facebook.com/v...deo.php?v=104552982904568

hocam cover var cover var... herkes bu denli kendisini katamaz parçalara. bambaşka bi herif bu herif.

amannn ammmannnnnn.
bateristinin şovu görülmeye değerdir.
albümünü baştan sonra dinlediğinizde güzel ve yeşil gözleri olan bir kızdan feci şekilde darbe yemiş olduğu izlenimi uyanıyor.her şarkıda bir güzel gözlü kız var. *
bütün albümü harikulade olan müzisyen. ayrıca yaptığı coverlar da bir o kadar güzeldir.
hayranı olunası alçakgönüllü kişiliktir. konserleri çok sağlamdır. albümdeki her şarkısı birbirinden güzeldir. aslen burdurludur (kendi söyledi bana). yeni albümünü beklediğimdir.
son zamanlarda sıkça dinlediğimdir.
son dönemlerde sıkça dinlenmesi ve popülerliğini arttırmasını çakıl taşlarına borçlu kişi. çok güzel parçaları var, defalarca dinlemek istiyor insan.

(bkz: yanıma yataydı)
beşiktaş a2 takımının 17 maçta 8 gol yiyen 21 yaşındaki kalecisi.