bugün

4chan internetin göt deliği ise türkiye de dünyanın göt deliğidir. doğusundaki ülkeler için "batı yandaşı, nato üyesi bir kafir"dir, batısındaki ülkeler için ise "hafif sekülerizm soslu sıradan bir arap ülkesi"dir. artık her konuda taban tabana zıt fikirlerle birbirinden ayrılan ve içten içe çatırdayan bu toplumun severek ayrılması şarttır, farzdır, vatan millet edebiyatı artık hiçbir şey ifade etmemektedir. ülkenin dörtte biri batı ülkelerinde yaşamak istiyor, dörtte biri ise arap ülkelerinde yaşamak istiyor. geri kalanlar ise kürt veya suriyeli zaten.
her gün art arda gelen ölüm haberleri ile hayatımızı zindan çeviren ülkemiz.
yazık, cidden yazık!
http://www.sozcu.com.tr/2...s-saldiri-4-sehit-926625/
2023 yılında haritadan silinecek...
The end... Yazısını gören ülkemsi. Artık boku çıkmıştır.

https://eksisozluk.com/entry/54515050
iyice boka saran ülke bi seylere dur denilmeli ve acil önüne gecilmeli sehit sayisi daha da artmadan.
canım ülkem,vatanım.
önceden de yazmıştım zor günler geçirdiğini.
artık halini halk da görmeye başlıyor canım ülkem.
keşke şehit olmasa,kimse üzülmese canım ülkem ama olmuyor.
günler daha da kötüleşiyor,kötülük daha da çok güçleniyor canım ülkem.
birbirinden değişik terör örgütleri bizlere zarar veriyor.
doğru düzgün bir yönetim şu an için yok.
ekonomik güç düşüyor.
refah seviyesi düşüyor.
zenginler daha çok zengin,fakirler daha çok fakir oluyor canım ülkem.
nereye gidiyoruz görebiliyor musun canım ülkem??
seni insan olarak görüp iki kelam etmek isterdim şu an.
halkımız birlik olmazsa sen de ülke olmaktan çıkarsın galiba di mi?
seni çok seviyorum canım ülkem.
bayrağın,istiklal marşın,toprağın hepsi ayrı güzel.
bayrağını göklerde görünce duygulanıyorum,ona hayranlıkla bakıyorum.
marşını gururla okuyorum canım ülkem.
senin için elimizden geleni yapacağız canım ülkem.
ilerleyen zamanlarda daha iyi olman dileğiyle.
sonu tam bir felaket olacaktır. en iyi ihtimalle üç parçaya ayrılacak ve binlerce insan ölecektir. bakın en iyi ihtimal diyorum. en kötüsünü siz düşünün.
eğer allah varsa, belasını vermiş olduğu ülkedir.

--spoiler--

zihniyeti çürümüş adamlar tarafından yönetilir.
-insan hayatı ülkedeki en ucuz şeydir.
-gazeteciler, belgeli haber yaptıkları için ömür boyu hapis ile yargılanırlar.
-"seni peşini bırakmam ulan" diye alenen tehdit edilirler.
-300 tane maden işçisinin ölümünden sonra bakanın biri çıkar."300 ile kapattık" der.
-başka bi bakan, "başkan seçseydik kaos olmazdı" der.
-bi başkasi "benim amacım şehit olmaktır" der.
-sarayda oturan vatandaş "400 vekil olsaydı bunlar olmazdı" der.
-bunu haber yapan gazete, haberini geri çeker.
-bu haberi gören koyunlar gider gazeteyi basar.
-basılan gazete bunu haber yap(a)maz.
-hergun 20 yaşında gencecik adamlar ölür.
-bu ölümler bi süre sonra sıradanlaşır ve herkese normal gözükmeye başlar.
-bu insanların ailesi ağlarsa eğer, müftü çıkar, "evladınız cennete giremez" der.
-bu acılı ailelere, "evladınız da bu mesleği seçmeseydi diye" küfür edilir.
-buda yetmez "karakteri bozuk şehit babaları da var." denerek bi güzel sıvanır.
-anayasa kimsenin umrunda değildir."fiilen başkanlık geldi" gibi cümleler manşet olur.
-yargı tamamen "bağımsızdır".
-2 milyondan fazla mülteci ülkede rahat rahat dolaşır.
-yol keser, ürer, ürer, ürer, ürer, ürer ve ürer.
-koskocaman camiiler yapılır.
-milyonlarca lira diyanete ayrılır.
-bu milyonlar, onları kesmez.
-bakanlara özel uçaklar, süper luks araçlar alınır.
-bu masraflar "çerez parası" olarak nitelenir.
-duyulan aksi seda hemen bastırılır, susturulur.

--spoiler--
üni veya ilk fırsatta terk edeceğim ülkedir.
teksas' ın bir tık gerisinde kalmış, sırf uzun ve kısa boylu olan iki kişinin siyasi emelleri uğrana sayısız şehit veren ülke.

(bkz: bir şey yapmalı)
bir yezid'in eline kalmış vatan toprağı.
her kötü haberde profil karartanların birdahaki kötü habere kadar sabaha kadar dans dans dans diye eğlenerek diğer insanları ötekileştirdiği ülke.

biz ölüm haberlerinde profil karartmayı iyi biliriz. en çok onu biliriz.
Bop projesinin eş başkanı ve pkk, cahil halkın yardımıyla ortak bir biçimde ülkeyi parça parça etmektedir.
hala hdp meclise girdi diye terör hortladı diyenler var ki, doğrudur;
Kendi iktidarını kaybedenler tarafından kıyımlar sürmektedir.
ben gürcüyüm karım arap, milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyen adamın hala türk milliyetçisi olduğuna mı inananlar mı dersin, günde 10 yalan söyleyen, çaldığı malın mülkün pahası biçilmeyen adamı sırf namaz şov yapıyor diye alnı secdeye gidiyor çalsa da oyum o na diye saftirik arap kırması, ümmetci aynı zamanda türkçü ve milliyetçi seçmen mi dersin, halkı aşağılamanın nirvanasına ulaşmışların halk adamı olması mı dersin..
bu amına koduğumum ülkesi bölünsün zaten, can babanın dediği gibi namussuz ve cahiller bir tarafa, namuslu adamlar bir tarafa. Ben de mümkünse ateist, lgbti, şair, yazarx alkolik, akademisyen, yönetmenlerin olduğu bir ayrışma içerisinde olayım. Düşünsene yaşadığın toplumda tecavüz yok, hırsızlık yok, kadına şiddet yok, emek hırsızlığı yok, din tüccarlığı yok, ırk tüccarlığı yok, ramazanda dayak yiyen yok, alkole %60 vergi yok... negzel lan. * ayrılıkçı olasım geldi.
yaşamak zor.. fakat ben buraya annem kadar aşığım..
benim canım ülkem, güzel vatanım.
tez canlı insanların ülkesi burası.
milletçe herşeye çabucak inanıyoruz ve öne atılıyoruz.
hepimiz bu ülkeyi seviyoruz ama bu ülkeyi sevmenin tek yolunun ölmekten geçtiğini zannediyoruz.
evet yeri geldiğinde canımızı feda etmekten çekinmiyoruz bu güzel ülke için ama o vakit gelene kadar da aslında ülkeye elimizden geldiğince zarar veriyoruz.
en basitinden üniversite öğrencilerini ele alalım.
sosyal medyadan , çevrenizden.
kaç tane öğrenci gördünüz ki ben bu ülke için çok çalışacağım ileriye taşıyacağım diye dert edinen.
büyük ihtimal hiç duymadınız. ama büyük ihtimal siyasi partiye giricem siyasetçi olacağım diyen çok duymuşsunuzdur.
hep bir bahanemiz var bi şeyleri yapmamak için.
şu sıralar öyle öfkeleniyorum ki bazı insanlara, normal yaşamında elinden geldiği zararı vermekten çekinmeyen, hiç bir hedefi olmayan, bu ülkeye nasıl katkı sağlarım nasıl dik dururuz diye düşünmeyen, varsa yoksa geyiği eğlencesi peşinde koşan canım insanlarımız şimdi topluca ölmek istiyor asker olmak istiyor. sanki türkiyenin daha çok askere ihtiyacı var. çok şükür yeterince askeri var bu ülkenin ve hiç bir zaman bu konuda sıkıntı çekmeyecek. ama şunu anlamamız gerek , bir milyon iki milyon askerimiz olması bu sorunu çözmeyecek. ahmet , ali, ayşe işini düzgün yapacak, cemil daha çok çalışacak, hasan oturup bu yollarda güvenlik için nasıl bi sistem geliştirebilirz diye düşüncek, fatma coğrafi dezavantajları teknolojiyle nasıl aşacağımızı düşüncek, bu projeler arttıkça elbette ortaya işe yarar bi şeyler çıkacak. ammavelakin şu zamana gördüğüm tek şey facebookta paylaşım, twitterda retweet , tumblr da reblog. evet aynen böyle tüm meseleler çözülecek güzel ülkem.
şu tembelliği üstümüzden atmadıkça, gerçekten bu ülke için yararlı olacak işleri hedeflemedikçe, hiç bi şey düzelmeyecek, hep bi taraf eksik olacak.
eğer gerçekten bu ülkeyi seviyorsak artık oturup düşünme vakti.
düşünmezsek ne olur.
hiç bi şey değişmez güzel kardeşim.
hep bu orta seviye ve alt seviye arasında gidip geliriz.
sözün bitti yer.
defolup gitmek istedigim ulkedir.
görsel
bu aralar zorla devam eden evlilik gibi ülke. çok fazla nefret var. kan var.
bu ülkede ne olursa olsun, suçlu hep sen ilan ediliyorsun.
bakma bu içi boş insanlara, daha gençsin, sindirirsin bütün ülke hainlerini.
Enteresan bir cografya. Mesela okumus,egitimli,caliskan,işini iyi yapan insanlarin ödüllendirilmesi,teşvik edilmesi,mutlu olmasi lazim degil mi? (Mantıken?) Hah işte türkiyede bu geçerli degil. Sistem o kadar yozlaşmış ki,farklı olmaya çalışan, ufku geniş,orjinal fikirlere sahip, iyi eğitimli insanlar bu ülkede bir yerlere gelemiyor(maalesef). Nerde kaypak,yalaka, ikili ilişkileri iyi adam varsa hep bir yerlere geldiklerini,keselerini doldurduklarını görüyoruz. Bu gercekten iğrenc bir durum aslinda ama insanlarimiz bunu o kadar kaniksamiş ki, kimse sesini cikartmiyor.
En sıkı Türk milliyetçiliğinin bile m.ali birandın Türkiye Türklere bırakılmayacak kadar değerlidir lafına bi kere hak verdirtebilen üstünde sağcı ve solcu gerizekalıların yaşadığı güzel bir ülke.
Türklerindir.
araç muayenesine 200 lira verip geçerli belgesini alıp, avm ye giremeyen lpgli araç sahibi gibidir vatandaşları.
dün yaklaşık 3140 kişinin hayatını kaybettiği ülke. (bkz: mernis) te çalışan bir eleman var . o söyledi.