bugün

70'lerde genç olanların, su an başbakan, milletvekili bürokrat veya cumhurbaşkanı oldugu olduğu ülkedir. o zaman ki karışıklıklar, eğitim sistemi, iç çatışmalar, ülkenin içinde bulunduğu durum an itibariyle bu yıllara çok benziyor. o günlerden bu çıktıysa bu günlerden neler çıkar acaba diye merak ettiren ülkem!
otuz sene bekleyelim görelim.
tabi koltuktan kalkan olursa.
Hiç bitmeyen siyasi,ekonomik,toplumsal krizlerin,tartışmaların, kavgaların ülkesi. Kimsenin birbirine güvenmediği,herkesin birbirine yan gözle baktığı enteresan bir coğrafya. Herkes mutsuz,herkes halinden bıkmış. Ulan şu memlekette bir tane güleryüzlü insan olmaz mı? Herkes halinden şikayetçi. Ama kimse de işini düzgün yapmıyor. Herkes birbirine cephe almış.
Bilim adamları ve araştırmacılar "türkiye" kelimesinin italyancadan geldiğini söylerler. Türkiye cumhuriyeti 1923 yılında mustafa kemal atatürk önderliğinde kurulmuştur.
icinde dogdugum ve gecirdigim her gune lanetler ettigim copluk.

en umumi tuvaletten bile daha pisi.
kimsenin silah zoruyla tutulmadigi ulke.

uretmez, dusunmez, arastirmaz, ulkenin hayrina yaptigi tek bir sey yoktur, gelir buralarda yasadigi ulkeye kufreder.

bu kadar rahatsizsaniz dunya buyuk, ciktirip gidebilirsiniz genjler. ha sizin gibi vasifsizlari hangi ulke kabul eder o ayri bi mesele tabi.
Orta doğu ülkesidir. Ne kadar bazı bölgeleri avrupalı gibi görünmeye çalışsa da birkaç iyi öğretim kurumu olsa da orta doğu ülkesidir. insanların empati yoksunluğundan,cehaletinden vs. anlarsınız bunu. Bu arada bazı orta doğu ülkelerinin(mesela mısırın) entelektüel kapasitesi bu ülkenin entelektüel kapasitesinden üstündür. Dünya ekonomisinde bulunduğu yeri öpüp başına koyması gerekir.
Artik her malın fasonunun olmasi sebebi ile, son 1 yildaki zamlarin farkina varılmadığı ülke.
Her Ekosistemi ayrı güzel Memleketim. Dogusuyla batisiyla...
genel tanıma göre ;

türkiye cumhuriyeti, topraklarının büyük bölümü anadolu'ya, küçük bir bölümü ise balkanlar'ın uzantısı olan trakya'ya yayılmış bir ülke. kuzeybatıda bulgaristan, batıda yunanistan, kuzeydoğuda gürcistan, doğuda ermenistan, iran ve azerbaycan'ın ekslav toprağı nahçıvan, güneydoğuda ise irak ve suriye komşusudur. güneyini akdeniz, batısını ege denizi ve kuzeyini karadeniz çevreler. marmara denizi ise istanbul boğazı ve çanakkale boğazı ile birlikte anadolu'yu trakya'dan yani asya'yı avrupa'dan ayırır. türkiye, avrupa ve asya'nın kavşak noktasında yer alması sayesinde önemli bir jeostratejik güce sahiptir.

şimdi hissedilen;

türkiye cumhuriyeti, topraklarının büyük bölümü oligarşi' ye, küçük bir bölümü ise oligark 'ın uzantısı olan halk' a yayılmış bir ülke.

kuzeybatıda bla bla bla , güneydoğuda ise terörün finanse edildiği irak ve törör yuvası yaratılan suriye komşusudur. güneyini akdeniz, batısını ege denizi ve kuzeyini karadeniz çevreler. marmara denizi ise istanbul boğazı ve çanakkale boğazı ile birlikte anadolu'yu trakya'dan yani asya'yı avrupa'dan ayırır. türkiye, avrupa ve asya'nın yavşak noktasında yer alması sayesinde önemli bir sömürülme gücüne sahiptir.
Bir ülkede edebiyat ve sanattan çok
siyaset konuşuluyorsa
o ülke üçüncü sınıf bir ülkedir."
~Friedrich Nietzsche

Gün gelir de bir siyasetçi bize 3.Dünya ülkesi olduğumuzu söyleyecek kadar cesur olursa biz o zaman gelişmeye başlarız.Başa gelen yöneticiler Güçlü Türkiye imajı yaratmaya devam ettiği sürece bizden bi bok olmaz.
Bu ülkede bu kadar cahil, beyinsiz insanlar olduğu sürece daha çok acılar yaşanır.
boşanma aşamasındaki ülke.
Seçim arefesi akparti düşmanları ortalığı karıştırıp memnuniyeti azaltmaya huzur bozmaya çalışır böyle bir ülke işte ya büyüyecek yada tekrar yere kapaklanacak.
Güzel ülkem.
görsel
benim garip ülkem...

sen kürt'e açılım yaparsın, Suriyeli'ye, Arap'a kapını açarsın ama, zorda kaldığında seni düştüğün yerden kazakistan kaldırır...

unutma unutturma...
her zaman ay yıldızlı bayrağın dalgalanacağı, toprak bütünlüğünün korunacak olan biricik ülkedir.
Canım ülkem.
Dünyanın endüstri meslek lisesi.
Türkiye-iran gümrük kapısında şu anda 16 kilometrelik uzun bir kuyruk var.

irana geçişlerin yavaşlaması sebebiyle çift şeritli yolun tek şeridinde şoförler bekliyor.

bazı şoförler 3 günü aşkın süredir geçiş için bekliyormuş.
Brezilya'dan kaçak (?) Yollarla tavuk ithal eder olmuşuz.

Memleketim erkeği o brezilya butuna hallenmezse bende bir şey bilmiyorum!
yok üstadım ülke bitmiş. cübbeli fanı olmuş millet eteğinin altından üfürüyorlar. bunu ve buna yazılan yorumları da gördükten sonra - https://www.facebook.com/...232331852&pnref=story - sıfır civarında olan umudum eksi beşyüzbinlere indi. beyinler sikilmiş bu ülkede kamiller bakire am peşinde.
Coğrafi bir terim olarak "türkiye" kelimesi ilk kez bizans kaynaklarında gecmekteymis.
Fransiz ihtilali bizi de yakaladı.
begenmeyenlerin siktir olup gidebilecegi ulke.

sizin gibi vasifsiz gerizekalilari hangi ulke kabul eder orasi ayri tabi. ancak laf, yillardir gidemediniz. bakiyorum da bu sene secimden once girmissiniz geleneksel siktir olup gitme triplerinize.
Üretmediği arabadan üretenden fazla kar eden ülke.