bugün

eskiden itibar sahibi olan, şimdilerde ise bi bok olamayanların olduğu şey.
(bkz: vur yiğidim vur)
vatan hainleri, uyuşturu mafyaları, tacizciler, tecavüzcüler, katiller ve ülkenin neresinde it köpek varsa çekemez.
en nihayetinde emir kuludur. emrederler falan yerde olay var giderler ne yapılması gerekiyorsa yaparlar. kimse ben bugün şu göreve gitmem diyemez. görevi budur bunun için para alır bunun için yetişir bunun için okul bittiği zaman yemin eder. şöyle bir şey vardır ki emri uygulamak mecburdur ama şiddetti asla. o da kendi vicdanına kalmıştır. vicdanı el veren herkesten fazla saldırır karşısındakinin insan olduğunu unutur kimisi sadece görevini yapar. beş parmağın bir beşi bir değil bunu bilmek gerekiyor.
çalıştığım şirkette özellikle öğle yemeğinde bolca gördüğüm devlet çalışanı.

(bkz: bedava sirke baldan tatlıdır)
kötü polis imajını halkın arasına karışarak silmeye çalışan lakin halkın rızkına ortak olma güdüsü bünyelerine nükseddiği için başarılı olamayan kolluk kuvveti.
çok disiplinlilerdir. sıraya gir deyince anında dizilirler ;

görsel
onurunu, şerefini 2.500 liraya satan karaktersizlerdir. hayır biz de açız ama bir onurumuz var.
ego tatmini yaptıkları için maaş alan üniformalı arkadaşlardır.
hümanizmle, halay çekmekle, türkü söylemekle, duran adam eylemleriyle ikna edilemeyecek olan bir grup terminatördür. ben artık kısasa kısastan yanayım.
gençleri katletmeye pek bir hevesli legal terör örgütü.
çapulcular yüzünden kötü polis gibi gösterilmeye çalışılan, çapulcuların iftiralarına tahammül eden polistir.
kana doymayanlar.
dozajını aşmıştır. kendi halkından insanları öldürmeye pek bir heveslidir. katildir.
22 yaşında "gecenin bu saatinde aliyi ailesini abdullahın ailesini düşünüyorum çünkü yüreğim yanıyor karşı gelemiyorum fitnecinin fesatçının karşısında dimdik duruyorum çünkü benim vicdanım şeref dolu yüreğim delikanlı... utanması gereken sahip çıkmayanlardır!" diyen dünya güzeli bir insanın canına kast etmiş canileri içinde barındıran, güven duymamak, sevgisizlikten geçtim; toplumun büyük bir kesiminin nefretini toplayan imamın ordusudur.
Üniformalarının hiÇ bir kutsallığı kalmayan devlet memurları.
Kapitalizmin kolesi olmus, kendini hic bir idealizme adayamamis, her gecen gun sistemin altinda daha da ezilen ve hukumetin kendisine verdigi can pahasi emirleri boburlenerek yerine getirmeye calisan ama sirf onlar da bir kul denilerek capulcu diye hitap ettikleri insan kitlesinin bir cok insafli ve anlayisli davranislarina maruz kalan mahlukatlar.
22 yaşında hayatını kaybeden ahmet atakan'ın hastanede bekleyen yakınlarına hala gaz bombası atandır. insan değildir.
%95'i torpille emniyet teşkilatına girmiştir.
Büyük bir çoğunluğu nur cemaati üyesidir.
Ülkedeki çapulcuları temizlemekte çok iyi olan kurum. iyiki o joplarla vurmuş, iyi ki biber gazı sıkmış ! O vergiler helal olsun ! Onlar anca devlete zarar verir sonra o vergilerle bizi dovduler derler! Yav o parkta senin verginle yapildi kardes! Bunlarla lafa girilmiz !
Günümüzde insanların gözünde değeri gittikçe azalan cemaat uzantısı dernek.
gelip burda polise laf atanlar olmuş tamam iyiside vardır kötüsüde vardır ama sen hepsine taş atamazsın ayrıyetten evine hırsız girse yada ters giden birşeyler olsa direk alo 155 polis mi diyorsunuz ki iyisine kötüsüne bakmadan şimdide gelmiş yardım istediğin ele tükürüyorsun senn insanlğn buysa helal olsun.
Bugün, daha doğrusu dün gece gördüğüm bir anlık bakıştan sonra, artık polislerin içinin ne kadar nefret dolu olduğunu anladım.

çarşıda elime birden bir kağıt parçası tutuşturdular. baktım, ak parti broşürüymüş. ak partili değilim, herhangi bir partiyi tutmuyorum. attım yere. ileride bana bakan polis'i gördüm. gözündeki o nefret'i bir daha göremem.
bunlar maşa değiller artık, direkt olarak delirmişler!
artık öyle bir kavram kalmadı akpolis deniliyor kendilerine !!