bugün

herkesin sahip olamayacagi TÜRK olma durumudur. Nüfus kağıdında T.C. yazıp başka bayrağa hizmet eden şerefizler de mevcuttur. * * *

(bkz: pkk sempatizani yazarlar)
şu karmaşık dönemde gerçek türkler'in sıkı sıkıya bağlanması gerektiğine inandığım kutsal değer.unutmadan,bu kutsallığı sadece öz türkler sahiplenebilir.diğerleri ise sinsi bir yılan misali en küçük fırsatta hepimiz ermeni'yiz diye atılırlar ortaya...
Ulu Atamında dediği gibi yegane varlığım.
(bkz: yegane varlığım dünyaya türk olarak gelmemdir)
hayatta gurur duyduğum 4 şeyden birisi. * * * *
bazen şöyle bir şeye dönüşüyor;

donanımhaber forumlarından birinden alıntıdır;

muhabbet bildiğiniz oyun medieval 2 total war hakkındadır. timur un topçu filleri söz konusu olmuştur.

p@l@
arkadaşlar bu ciğersuz topal timur şerefsizinin fillerini nasıl alt edecez söyleyebilir misiniz... bununla alakalı bir yazıya rastlayamadım hiç... atlrı da yeniçerileri de aharcıyorlar... uzaktan ateş ediyoru oda bir işe yaramıyor sanki... (gülüyor sonunda)

LordSoth
Neye güldüğünü söylersen iyi olur..

LordSoth
Valla Timur'da bir Türktü bukadar hakaret etmemelisin bence...

black tiger
Timur a hakaret gerçekten çirkin olmuş (kızgın smiley)

legend86
(Black tiger a) hayırdır akraban falanmıydı. (yılın ayarı)

efshane
Bu ne şimdi dalga geçer gibi... Sen Timur'un kim olduğunu biliyor musun (legend86 ya-ayara kızmış)

black tiger (o bir türk)
insanın *TÜRK TARiHiNi* savunması için akrabası olması gerekmez.

legend86
(yanlış yerde olduğunu fark eder) biliyorum merak etme.

bi de dip not olarak; * (bkz: oyun lan bu)
Tanri'nin verdigi imtiyazdir. Turk olmak bir imtiyazdir, her kula nasip olmaz. Turk olabilmek icin Turk soyundan gelmek, Turkce konusmak ve yahut En az bir turk kadar turklesmek gerekir. Kendisini turk hissettigini soyleyen kimseleri turk kabul etmeye imkan yoktur. cunku bu kimseler bilicaltlarinda biryerlerde o gayri turkluk kimligini korumaktadirlar. Bu da daime potansiyel olarak Turkluk'ten bir kopusun habercisidir. bu nedenle turklugu irk temelli tanimlamak aklen ve bilimsel olarak en mantikli olandir. Zira Kisileri vatana ihanete iten durtuler onlarin genetik kodlarinda gizlidir.
türklük, türk olmanın erdemlerini bilip, bu erdemleri sayma gereği bile duymamaktır.
hayatta en gurur duyduğum şeylerden biri.
demli cay icmekle ve bakractan yogurt yemekle derin nefes alir.
Yasaya göre türkiye cumhuriyetine vatandaşlık bağı ile bağlı olan her şahısta bulunması gereken.
merhamet, yardımseverlik, erdem...
- eşine hatunum deyip, devletini bile göz kırpmadan ona bırakabilmektir. (bkz: yıldırım bayezıd)

- önünde sürüyle düşman varken, kılıcını yan binada ağlayan çocuk için yere bırakabilmektir. (bkz:karamanoğlu mehmet gazi
)
- aman dileyen kişi en büyük düşmanın dahi olsa sakin karşılayıp misafir edebilmektir. (bkz: alparslan gazi)

- çok düşmanının öldüğü bir savaştan sonra "allah kimseye böyle bir zafer nasip etmesin" diyebilmektir. (bkz: şehit murat hüdavendigar) (bkz: )

- yardım isteyen kim olursa olsun, o yardıma koşmaktır. (bkz: sarı selim - sokollu mehmet paşa)

- arkadan konuşmamaktır.

- atanı unutmamaktır.

- hoşgörüdür.

- sadakattir.

- misafirperverliktir.

en önemlisi ise, gurur duymaktır.
ne yalan-dolancıların karalayabileceği ne bir kaç milyon adinin yok edebileceği ne de cahil çoluk çocuğun kurtarabileceği bir aidiyettir.
doğumla falan anlaşılmayan, tamamen kendini türk hissetmekle, "türk'üm" diyebilmekle ilgili olan kavramdır.*

zira anadolu gibi bir coğrafyada "benim soyum has türk" diyebilmenin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum. doğuda 150 haneli bir köy düşünün buradaki bir adam benim soyum türk diyor diğeri de başka bir ırktan geldiğini söylüyor bu mümkün olabilir mi? bir ingiliz bebeğini alın malatya'da yetiştirin. o bebek büyüyünce genindeki ingilizlikten! ötürü toplumdan kopacak mı? demek istediğim türklük kavramı, ırk kavramıyla değil, millet olma bilinci ve vatandaşlıkla açıklanması gerekendir. bu anayasada da böyledir, mustafa kemal atatürk'ün türk milleti tanımında da böyledir.
Atatürk'ün "türkiye cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan ve 'ben türküm' diyen herkes türktür, türk vatandaşıdır" diyerek özetlediği kavram. eski fakat daha iyisi dururken yeni yeni türetilenlerine aldırmayınız.
oyle "turk'um" demeyle elde edilemeyecek olan imtiyaz. turkluk dilde degildir kandadir damarda gezer.
Afrika ulkelerinin birinden kapkara bir zenci cocugunu dogar dogmaz turkiye'ye getirin. En kusursuz sekilde turkce ogretin, hatta turkce'den baska bir dil bilmesin ve ben turk'um desin. buna kalkip da turk'tur demek budalalik degil de nedir ? halinize kopekler guler.
Turk olmak icin turk soyundan gelmek gerekir nokta.
zamanında rus hatunları, cok oncesinde cinli manitaları cufcuflayıp dururken, hatun diye alırken simdi; kana, kafa tasına bakmanın abes oldugunu anladıgımız zaman ne oldugunu ogrenebilecegimiz kavram.
ilerde hiçbir önemi kalmayacak bir kavram. adem bir dünyalı idi. bu ırksal ve dinsel ayrımcılığı çıkaran her ne ise dünyaya en büyük kötülüğü yapmış o dur.
(bkz: turkishness) (bkz: türklük)
(bkz: englishness) (bkz: ingilizlik)
(bkz: deutschness) (bkz: almanlık)
(bkz: kurdishness) (bkz: kürtlük)

yahu buna bariz bir şekilde götünden element uydurmak denir. türk vardır, ingiliz, fransız alman, kürt vardır da bu -lık, -lik, -luk, -lük sonradan çıktı elleham.
(bkz: insanlık)
bir ırk değil islam'a hizmet rolüdür.
ırk değildir..

ırk olsaydı dahi melez bi ırk olurdu..çok beğendiğimiz yer yer gurur duyduğumuz o yıkılan kurulan türk devletlerine bskınca fiziksel olarak bariz değişikliklre görülür..bu da sözlükte kaçıncı kez yazdığımı artık unuttuğum coğrafi koşullar , yayılma ve bunun sonucu değişen gen haritas , genişleyen gen havuzu vs vs ile ilintili..
moleküler tıp okuyan varsa ya da genetik bi tıpçıdan daha iyi açıklama getirir o işi , onlara bırakıyor ellerinden öpüyorum..

bi de türkçülüğü ırk hatta arı ırk olarak alanlar var ki genelde kürt mevzuuna tepki olarak ortaya çıkan bi savunma mekanizması ürünüdür..

oyuncağını alan çocuğun kafasını kırmaktır vs vs.. bunların hepsi işin duygusal politik yönü..yani bilisel olarak bi bok ifade etmiyor..
he bunlaru niye yazdım ; gerek uludağ'da gerek güzel yurdumda bol bol tarihi yeniden yaan tipler var..bu arkadaşların götleri ile beyinleri arasındaki mesafe kör bağırsaktan dahi kısa bunu anlıyorum...hem zaten zeka dahi bi yerde insanın elinde olan bişi değil ezmemek lazım kimseyi...

ama ;

bi de "türk değilim türküm" gibi çok bi bok söylediğini sanıp , işler boka sarınca "lan nasılsa antifaşistlik tutuyor bu yerde o yola kıvralayım diyen tarihten bi haber yılanlar var ki , kurtuluş savaşına , inönüye kadar laf etme cesaretini kendilerinde görülüyor..

he işte bu dangalakların idrak edemediği şu ki: burası faşist bi ülke olsa sen o götünün sol lobundsn çıkan lafları ulu orta yazamazdın..

bunun idrakı , 3-5 beyin hücresi olan manipule edilmiş satılmış köpekleri çin zor...

onları bizzat bunları yetiştirenlerin memleketinde eğitim gören biri olarak , 2-3 univesiteye davet etmek isterim..
o varolmadığını savundukları kurtuluş savaşındaki mayınlama tekniklerini çanakkale savaşını ders olarak anlatan universitelere..yalnızlık da çekmezler , bu savaş tekniklerini şimdi türklere karşı kullanıyorlar , satılmış türklere öğretmek suretiyle...

son bi tanım yapmam lzım gelirse , türkçeyi bile düzgün konuşamayan "türk değilim türküm" peki o zaman dedirten hıyarlar sebebiyle , uymaktan muzdarip olduğum tanımdır..

büdüt: bi bok bildiğini sandığını sanan bilimi tarihi sikip atan , çıkarttığı spermlerle de yeniden tarih yazanlarca ağıza alınması ; tnt patlaması etkisi yapabilen bi laftır ama diyim..
(bkz: Happy is he who says I am a Turk)
ırkla alakası olan bir durum değil, tamamen duygusal... *
dipnot: bu neden kötülendi yaw! *
övünme, çalışma ve güvenme sebebidir.