bugün

şaşkın ördekler topluluğu.
en başarılısı memolidir.
emir kulu diye aklanmaya çalışılan güruh...

içlerinde vatanını, milletini seven dürüst anadolu çocukları da vardır ancak son 10 yılda geçirdiği dönüşümle cumhuriyet tarihinden görülmemiş derecede iktidarın silahlı gücü haline gelmiştir.

son 10 yılda özellikle üst kademelerde büyük bir dönüşüm yaşanmış, "türk" aidiyetini benimsemiş olanlar tasfiye edilmiştir. alta doğru inince sürgünler ve pasif görevlerle dağılım ve dengeler değiştirilmiştir. özellikle son 5 yılda polis teşkilatına sınav soruları dağıtılarak, torpille vs doldurulan orta kademe memurlar arasında bingöl, batman, bitlis, muş kökenliler çoğunlukta. büyük şehirlerden başvuru yapanlarınsa etnik kökeni araştırılıyor ince ince. bunun yanında teşkilatta sadece muammer güler'in 1000'e yakın akraba - komşu - hemşeri - seçmen çocuğunu işe aldırdığı konuşuluyor.

yani toplumsal olaylarda polisin gösterdiği şiddetin kökeni etnik ve ideolojik nefret. ekmek parası vs diye kıvıran anca komik olur.

pkk yandaşlarını sevip, öperek veya hiç ortada görünmeyerek karşılayan polis türk bayrağı görünce kudurmuş gibi saldırmaktadır.

türkiye işte böyle bölünmektedir.

ama ciğersiz akpkk yandaşları ve cemaatçi kürtler "süreci baltaliyürsünüz, ülkeyi bölüyisiniz" diye suçu gene sade vatandaşa atmakta...
defalarca söyledim yine söylüyorum. bu pislikleri yapan türk polisi olamaz bunlar türkiyeli polisi dir.
(bkz: türkiyeli polisi)
Guclu olmanin cazibesine kapilmistir bir cogu. Vicdani acidan zayiftir geneli ama hepsi degil.
egolarıyla ilgili sorunları olan devlet memurlarıdır. aşağılık kompleksinden sıyrılmış olanına ben pek rastlamadım.
olay mahaline en son gelendir.
100 metre ileride tinerciler cirit atarken yoldan geçen vatandaşı çevirip gbtye sokar, üstünü başını arar. hem kim uğraşacak üstünde kimliği bile olmayan tinercilerle ? daha gbt kotasını dolduracak!
okulda biber gazı eğitimi alan tek teşkilattır.
Jopuna ellettirmeyen polistir.
"devlet, kendi şiddetine hukuk; bireyinkine ise suç adını verir." max stirner
dengesini kaybedince bile biber gazı sıkarak düşenlerdir.

valla bakıyorum da vaktiyle;

"polislik iyidir şakirt. hem 20 seneye emeklisin, daha 40 yaşına gelmeden emekliliğin var. hem polis olduktan sonra puanın kırılmıyor, git gene istediğin üniversite bölümünde oku, izin veriyor teşkilattaki büyüklerimiz. hem maaşını da eline almış olursun okulunu okurken..."

gibi vaadlerle polis olmaya teşvik edilmiş oldukları o kadar belli ki. hiç bir eylemlerinde "neden" diye düşünmezler.
genellikle sivilde bir halt olamayacak, 2 yıllık üniversite okumaya ancak yetecek zekaya sahip insanlardan oluşurlar. zaten bu sebeple dönemimizde temel yetenekten alınırdı bunlar, üniversite kazanmaya kafa basmayan şakirt tipliler yazardı, hala öyle mi bilmiyorum. allahtan okuduk ettikte polis falan olmadık, çok şükür.

http://4.bp.blogspot.com/...mxkU/s400/bjkkayseri2.jpg
halk arasında yaygın olarak kullanılan tiplemedir.

(bkz: aynasız)
keşke gerçekten de türk polisi olsa. Ama ne yazık ki kendileri tayyip'in polisidir. Eh be kardeşim bir günde yukarıdan aldığınız emirleri uygulamayın amına koyayım. bakalım o zaman o yukarıdakiler tek başına ne yapabiliyor?
orantısız şiddet konusunda bir dünya markası olan polislerdir. resimde de görüleceği üzere son derece tehlikeli, mazallah kitle imha silahı niteliğindeki kadına orantılı bir şekilde müdahele etmektedirler.

görsel
sivilde bir halt olmayan, yarım senelik mezunların eleştirdiği polistir.
milletin zoruna giden ne biliyor musun sevgili türk polisi? sen varsın. bu köpeklere sokakları yar etmiyorsun. götlerini öyle bir parçalıyorsunki, öyle uzun sürüyor ki parçalaman adamlar neye uğradıklarını şaşırıyor.
bak şu sözlük ortamında bile sana kin kusanların %90 nında hala orhan yılmazkaya isimli köpeğin öpülmesinin verdiği göt acısı var. tabi nice köpeği böyle telef ettiniz, say say bitmez. ama en popülerlerinden birisi bu it idi. he işte onun ve daha nicelerinin acısını çıkarmaya çalışanlar var , senden hep rahatsız olacaklar. umarım bu rahatsızlık hiç bitmez.
Fuck the police.
Büyük bir çoğunluğunu sevmiyorum ama gerekliler.
halkı koruyan değil, iktidarın uşağı olan polistir.
olmasa her sey cok daha guzel olur polisidir. egitimsizler, siddet gostermekten, egolarini tatmin etmekten baska sey bilmezler. cop, gaz vs. gibi alet edavatlarin bir kullanim proseduru varken, onlari istediklerini yaparlar. kim demisse agzina saglik; a.c.a.b
akpnin kurmakta olduğu avm cumhuriyetinin kapısında bekleyen özel güvenliğidir. biber gazı ve coptan beslenir. fasizmin kanlı canlı askeridir. gereksizdir ilk fırsatta yok edilmelidir.
insan değildir.
özlleştirlmiştir.
özellikle son 5 yıldır yaptıklarıyla şu başlıkta yani "türk polisi" başlığında tartışılmaması gereken topluluk...

polis belki ama "türk" değiller.