bugün

https://scontent-waw1-1.x...64ed818a3&oe=5A1F1CF7
bilinçli cehalet üzerinden ilerlemektedir. insanları bilinçli olarak eğitmeme üzerine kurulu bir eğitim düzeni yani.

çünkü eğitimle oyları ters oranda ilerliyor. iktidar için cehalet şart.

meb'de onların elinde, öyle de olunca geleceği ilerlemeyi umursayan kalmıyor.

okunmuş eriklerle doluyor tübitak.
Bugünkü iki haber sistemi özetliyor.
1. Meslek lisesi öğrencisi tıp kazandı diye haber yapılıp tüm idarecilerle poz vermişti. O işin sahte olduğu iddia ediliyor şimdi de.

2. 6. Sınıf Türkçe kitaplarında yer alan bir karikatür nedeniyle milyonlarca kitabın toplatılması veya o sayfanın koparılması gündemde şimdi de.
Sistem olsa bahsedelim de sistem bile yok ki.Eğer varsa ilk amacı cahil bir nesil yetiştirmektir.
boşaltma sistemini yeğlerim.

bok çıkıyor falan ama bu eğitim sisteminden ortaya çıkan insandan iyidir..
türk eğitim sisteminde 2 eksikten bahsedilir
1-eğitim yok
2-sistem yok...
Herkesin karaladığı ama kimsenin çözüm düşünmediği veya iletmediği rezil bir sistemdir.
olmayan sistemdir.senelerdir bir türlü oturtulamamış,nesillerin tüm hayatını etkileyecek zararları dokunmuştur.
Türk egitim sistemi derken
Tıpkı futbol takimimiz gibi bir sistemsizlikten evrilmis bir sistem olan egitim düzenimiz diyebiliriz.
sistem var sanıyorlar, yazık gerçekten, bu ülke de her şey var zaten.

var mı var cumhuriyeti.
görsel
değişimler silsilesidir.

bu cümle felaketi özetliyor. aralarında çok iyi değişiklikler olsa dahi, ki yok, bu değişim üstüne değişim eğitimi katletmeye yetiyor.
1923-1950 arasında zirve yapmıştır.

ya sonra ne olmuş ?
1950'den sonra düşüşe geçmiş ve son 15 senede dibe vurmuştur.
Bu kadar oynanmasının tek bir nedeni var.

https://m.youtube.com/watch?v=0UadGDmDljM
sanki cahil çomarlar yetiştirebilmek için özenle içine edilmeye çalışılan sistem.
= imam hatipler.
kapatılsın.
benim anlamadığım yurtdışında oturmuş bir sistem yok mu. al ülkene uygula. amerikayı neden yeniden keşfediyormuşuz gibi hissediyorum. hatta diyorum ki, sanırım gelişmiş ülkeler böyle boş işlerle uğraşmamızı istiyor..
görsel
her deneme yanılma yönteminde gelenin öncekinden de kötü olduğu her seferinde rezalete gittiği, o dönem okuyan gençlerin hayatlarını da etkileyen genellikle mahveden sistemdir. mesela teog yerine gelen yeni sistem -adı her neyse- iyi ki benim dönemimde olmamış çünkü eğer olsaydı okul notu derecelik olmadığım için güzel lisemde okuyamayacaktım, çünkü okul notum pek yüksek değildi -takdir oluyordu ama sınırdan-; ortaokula kadar sınıf hocası pek not veren biri değildi sınıftaki birkaç kişi dışında -onlar da birbirleriyle komşulardı- -ayrıca e-okul açıldıktan sonra gördüydüm ve iş işten geçmişti birkaç notum yanlış girilmişti-, ortaokuldayken de türkçede 30-40 puanlık yazma bölümü yapamazdım yazdıklarımdan 15-20 alsam iyi diye sevinirdim. şimdiki nesilde bunlar başıma gelmiş olsa çevremdeki iyi olmayan okullara gitmek zorunda kalacaktım. iyi ki şimdiki yaşım 15 civarı değil. evinin yakınındaki okulu sınavdan sonra uygulasalarmış iyi olurmuş çünkü Türkiye'de okul notlarına güvenilmemesi gerekiyor.
görsel
halimiz duman..

görsel
ömrümü bu sistem aldı. birazcıkta olsa hakkım varsa kimin bu sistemde parmağı varsa haram zıkkım olsun amk. başka bir şey demiyorum.
yeni başlayacak olan kardeşlerime tavsiye; limon satın daha iyi bir kariyer yaparsınız zaman içinde. ne bileyim iyi çalışırsanız sonunda pazarı komple satın alırsınız. bu sisteme bulaşmayın içinde kaybolup gidersiniz. yazık olur ömrünüze. ama ben kimimki girin ve görün ebenizin..
Türk eğitim sisteminin iki sorunu var.Birincisi eğitim ikincisi de sistem.