bugün

ülkede mevcut olan ekonomik krizi örtmeye yarayan bez parçası.

ülkede işsizlik % 10 seviyesine çıkmış. 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 2.240 ytl'ye yükselmiş. milli değerler bir bir yabancılara peşkeş çekilmekte (daha bugün tekel için ihale yapıldı). bu liste uzar gider.

ancak bütün bu olanlar kimin umurunda? ülke elden gidiyor gençlik (gençlik diyorum yaşım çoğunuzdan büyük. 37). batıyoruz. bırakın bu türban dalgasını. akp'nin oyununa gelmeyin. türban tamamen toplumu uyutma örtüsüdür.

"biz ekonomiyi beceremedik" diyemeyenlerin ortaya attığı bir bez. inşallah ben yanılıyorumdur da ekonomimiz çok iyidir. ancak işin tuhaf yanı tüm ekonomi uzmanları da benimle aynı görüşte.

kısaca ülkemiz batma noktasına geldi. tüm milli değerllerimiz satıldı. bugüne kadar olan suni ekonomi düzelmesi tamamen hazırı yememizden kaynaklanmaktaydı. peki ülkemin gençliği 2 aydır neyi tartışıyor? türban.

tebrik ederim sizi, hükümeti ve medyayı. tüm yukarıda sayılan olumsuzlukların üzerini 50*50'lik bir bez parçası ile örtebildiğinizden dolayı.
ülkede yapılan yanlış politakalırın üstünü örtmek için, halkın ilgisini bir yönde toplamaya yarayan yılların kaşarlaştırdığı ama hala kullanılan ve rağbet gören politika.
bazı insanların namus göstergesi olarak algıladıkları bez parçası.
ülkemiz insanını birbirine düşürüp bölecek kadar gücü olan, bazı kesimlerin işine geldiği için siyasal simge olarak kullanmaktan çekinmedikleri, kiminin inanç, kiminin siyasal amaçlı, kiminin gelenek görenek, kiminin moda unsuru olarak kullandığı gereksiz derecede anlam yüklenen bez parçası.
aslolan tesettürdür. türban denen şey ise çok farklı bir şeymiş gibi gösterilmeye çalışılıp 40 küsür yıldır siyasi simge olarak halka lanse edilendir..sorsanız ne nedir bilmeyen adamların toplumu bölme amaçlı dillerine doladıkları kelimedir.
okuluma coktandir rahatca girip cikabilen, son duzenlemeyle de derslere de rahatca girip cikabilen nesne. isin garibi, ne baski var ne de kavga.
aslında teferruat.
(bkz: turban takmadan cennete gidecegini sanan zavalli)
ingilizce bir kelimedir. sarık anlamına gelir..bugün türban diye tanıtılanın sarığa benzer bir yanı yoktur.
bir icattır.
dudaklar erkek için daha tahrik edici olduğu halde, kafayı kapatma nın neresi mantıklı gibi sualleri akıllara getiren, tartışma konusu yapılmış, dini bir vecibe...
gündem maddesi ekonomi avrupa birliği olması gereken yerde bu türban s.kini ortaya çıkaranları anlamış değilim ben. anlamışım aslında ama bu mevzuyu kapamayanların üstüne yeterince gidilmediğini düşünüyorum. bu suni gündem yüzünden avrupa birliği ve ekonomik gelişmelerden geri kalmanın acısını halk bir dahaki seçimlerde inşaallah gösterecektir.

haberleri her açtığımda bu satılmış medyanın satılmış haberlerini dinlemekten bıktım.

iktidara nerde avrupa birliğinin uyum yasaları, nerde uyum süreci, nerde ekonomik faaliyetler diye sormayan muhalefet de suçludur bence.

tekrar söylüyorum böyle satılmış medyayla bu işler olmaz. doğru düzgün haber veren kanal sayısı bir elin beş parmağından bile az.

enflasyon olmuş anasının nikahı.

bu suni gündemle uğraşan satılmış kanallara sesleniyorum. yeter artık.
*üniversiteli kadınlara ayda 300 ytl burs kazandıran aksesuar.
sanıdığı gibi üniversiteli bayanlara burs değil,aksine eğitim hakkının alınmasını,düşük not verilmesini,bizzat tanık olduğum fişleme eylemlerini,gerici,şeritaçı yakıştırmalarını kazandıran dini nesne.
hakkın emriyse boyunlarımızın kıldan ince olması gerekir.
(bkz: hakkın emridir)
Saç telinden tahrik olan erkeklerin pipilerine bağlamaları gereken bez parçasıdır.Orada sa siyasi simge mi olur,cinsel simge mi olur yoksa aile planlamasına yardımcı mı olur,test edip onaylanabilir böylece
arap adeti, o yüzden yassah kardeşim! birgün başbakan olursam fuları yasaklayacağım ben de. fransızlardan hiç hazetmem çünkü. acaip kokuyor lan herifler!
arap dayatmasıdır. yerse dediler yediniz.
desteklenen siyasi partiye göre bağlanış şekili değişen, baş örtüsüyle karıştırılmaması gereken örtü.
bir ülkenin gündem maddesi bu kadar safsata haberlerle geçiştirilir dediğimiz konudur.

bir tarafta onlar, bir tarafta uyutulan insanlar.

gündemdeki türban diye başlatılan her haberde halk biraz daha soğuyor onlardan. gündemin ekonomi ve avrupa birliği olması gereken yerde bu tür haberleri duydukça bu soğuma da devam edecektir.

siz daha gidin bu konunun üstüne. halk cevabını bir dahaki seçimlerde verecektir zaten.
aslında eski bir filmde saçın yarısını kapatmayan bir örtünme biçiminin müslüman keesim tarafından tam kapatılıp sıkmabaş pozisyonuna getirilmiş biçimidirr.
özgür bir ülke naraları atan sözde aydınların aslında nekadar diktatör heveslisi olduklarını göstermeye yeten inanç özgürlüğünün özgürlükten sayılmadığı ,inançsız insanların koyun olmaya zorlanarak istenilen her oyunu rahatça oynayabilecekleri felsefesini güden şahsiyetsizlerin ödlerini koparan aslında kimseye zararı dokunmayacak bir şey.
moderasyon tarafindan "kutsal" gorulen, herhangi bir entryde asagilanmasi "kutsal degerlere hakaret" nitelendirilen pacavra. aferin.
kimilerine göre kel olan bir erkeğe benzetilse de, bir yaşayış tarzıdır ve inanç meselesidir. türban ve ya başörtüsü hiç bir şekilde tartışma konusu olmayacak kadar değerli ve saygı duyulması gereken yaşayış biçmidir. şunu biraz da şöyle düşünelim bir erkeğin kravat takmasına nasıl karışılmıyor ya da bir topluma alınmamazlık yapılmıyorsa türbanı da böyle görmekte fayda vardır. kimseye zorla türban takın denmez bu insanın rabbine yakınlığını gösterir, şimdi diyeceksiniz türban takmayan rabbine yakın olamaz mı olur tabiki de ama bu seçimdir. ve insanların seçimleri sadece saygı duyulmasını bekliyoruz. biraz empati kurabilseler kullanmayanlar herşey belki de çözülmüş olacaktır. kısacası türban' a ve türban kullanan insanlara saygı..
erkeği, kadın saç telinden bile tahrik olacak kadar abaza ve sapık olarak gören kadınların başlarına sardıkları örtüdür. bunu yaparak farkında olmadanda olsa kendisinide bir cinsel obje olarak kabul etmiştir aslında. aynı şekilde kadının saçını kapatmasını söyleyen erkekte sapıklığını ve kadına hangi gözle baktığını ortaya koymuş olur.