bugün

dahiyane fikirlerin aklımıza geldiği yer olarak düşünürsek en dahiyane kitaplar buralarda yazılır.
ilhamın nereden alındığını anlayamadığım bir hadise.
tuvalette günlük yazmam* ve bir gün yazdıklarımdan bir kitap oluşturmayı düşünmem sonucu dolaylı olarak öznesi olduğum durumdur.
ilhamı nereden aldığımı da söyleyeyim efendim hemen: sessizlikten(yatılı okuldaki belki de sessiz olan tek yer) ve küçük bir yerde tek başına olma hissinden.
(bkz: metal fırtına)
tuvalette kitap okumanın aşmış hali. Tuvalette herkes kitap okur, ancak herkes yazamaz. Bunu yapan çok yüce bir insandır. Eli öpülesidir*,yüce bir insandır,en asil duyguların insanıdır.saygı duyulması gerekir.
ayrıcana tuvalette kitap yazmak, tuvaletini yaparken kitap yazmak demek değildir her zaman.
tuvalette tez yazmak da mumkundur. tez bi gıdım ilerleyemezken, tıkanıklık giderici çözümler aklıma hep tuvalette gelmiştir. tuvalet saygı duyulası mekan, entry inanılası entrydir. *
iyi bir fikir hiç olmadık yerlerde geldiğinden verimli olması muhtemel aktivite. örneğin descartes, rasyonalizmin ana fikrini oluşturan ' düşünüyorum öyleyse varım ' sözünü buhar banyosundayken keşfetmiştir.
yaratıcı bünye zıçarkende boş durmaz bunun kanıtırıdır.
tuvalet duvarlarındaki oral seks isteklerini, telefon numaralarını, taraftar sloganlarını, küfürleri konu eden bir kitabı yazmaktır belkide.*
"içsel çatışmaların dışa vurumu sonucunda bünyede oluşan rahatlık" bu tip eserlerin en büyük ilham kaynağıdır.
hasan ali toptas uzanirken, honore de balzac geceleri elinde kahve fincaniyla, virginia woolf sinir krizlerinde, dostoyevski alacaklilarindan kactigi zamanlarda, tolstoy hz.isa ile nihilizm sorgulamalarinda, marcel proust astimla bogusurken, gerard de nerval kendini sokaklarda ararken, franz kafka hayata yabancilastiginda yapitlarini urettigine gore tuvalette de kitap yazilabilir.
cunku insan kendini sorgulamak durumunda birakildiginda/kaldiginda genelde uretici olur. o tuvalette, dort duvar arasinda yapacak baska ne * var?
bok gibi bir kitaba gebe olacak yazılardır. *
sindirim ve boşaltım sistemi üzerine yazılıyor olması muhtemel kitap.
" türk'ün aklı ya kaçarken yada sıçarken çalışır " sözünü vareden bir millet olarak pekte önemsenecek bir hadise değildir.
boktan bi kitap olması muhtemel. *
(bkz: harun yahyanın eserleri)
kitabın aksiyonunu yazarın kabızlık ve ishal evreleri belirleyebilir.
ilham sana gelmiyorsa sen ona gideceksin. ilham tuvalette dahi olsa bulunuz.
kitap adı:
sıçmanın 10 yolu.

yazar : palta
çok boktan bir kitap olacağı kesindir.
türkün aklı'nın nerelerde çalıştığı konusunda olabilir.
sifonu çekene kadar devam ettirilebilcek olan eylem.
tuvaletteyken akla bir ton şey geldiğinden oldukça değişik ve yaratıcı olacaktır.
"türk'ün aklı ya kaçarken ya ... " özdeyişimizi haklı çıkartacak bir eylemdir.