1. 1.
    (bkz: fyodor mihailovic dostoyevski)
    9 ... cikarinbeniburdan
  2. 2.
    'biri eğer gözlerini senden kaçırıyorsa; emin ol ki o gözlerde sana ait bir şeyler vardır..'

(bkz: dostoyevski)
    14 -1 ... kafa izni talebi
  3. 3.
    kitaplarini kucuk yaslardan beri defalarca okudum. dogru bir baslangicmiydi bilemiyorum ama rus edebiyatini onunla tanıdım ve sevdim. her okuduğumda bu nasil bir betimleme gucu, bir insan nasıl boyle yazabilir diye dusunmekten kendimi alamiyorum. yalniz uyarayim kaliteli ceviri, iyi bir yayin evi baskisi sart.
    2 ... kararsiz smiley
  4. 4.
    inanılmaz derecede kumar oynamayı seviyor. Bir süre sonra kumar oynamak için kumar oynar hale geliyor. Hiç bir şey rulet masası kadar onu heyecanlandıramıyor.
    ... venediksarkisi
  5. 5.
    Evet,belki bir namuslu insansın, fakat namuslu bir insanım diye övünülür mü hiç? Herkes namuslu olmak zorunda değil midir?

Suç ve Ceza.
    ... jackcemm
  6. 6.
    "Baş kaldıranları her zaman yenecek üç güç vardır yeryüzünde bunlar; mucize, sır ve otoritedir."
    ... jackcemm
  7. 7.
    Başkalarının zavallılığına bakıp kendi haline şükredenlerden tiksiniyorum.
    1 ... jackcemm
  8. 8.
    Okugum en iyi yazardir kendileri."Delikanli" yi satin aldigimda 15, okumaya basladigimda 17, bitirdigimdeyse 19 yasindaydim Betimlemeleri muazzam ve kusursuza yakindir. Öyleki onun betimlemelerini okurken St. Petersburg sokaklarinda dolasiyormus gibi hisser yada kumar masasinda karsilikli kumar oynuyomussunuz gibi hissettirir size. Para hesabi yapmaya bayilir kapikleri rubleleri hesaplar durur. Tek bir kapigini bile bosuna harcamaz. Birde herkesin 2 soy ismimi var lan diyip durursunuz. Makar Ivanovic mi Versilov mu kafaniz karisir kitabi iyi takip etmeniz gerekir ki bu sorun Rus Edebiyatinin da sorunudur."Delikanli" da picligiyle ovunup durur. Kitabin ilk 100 sayfasi yokus cikiyomus hissi verir insana ; yorar, okuyasiniz gelmez.300 e kadar olaylar gelisir sikilmadan okursunuz.300 den sonra yokus iniyormus hissi verir insana nasil olurda 786 sayfalik kitabi bitirdiginize inanamazsiniz.
    2 ... mselaslan
  9. 9.
    insanlar seni çözemedikleri zaman, ön yargılarını kullanır.
    2 ... jackcemm
  10. 10.
    asıl mesleğinin mühendis olmasıyla ilgili olarak kendi dünyamda hep bir mutlu olmuşumdur.
    1 ... billyhalleck