bugün

ıssız adam filmi ile gündeme gelmiş güzel bir hümeyra şarkısı.

sözleri;
--spoiler--
Sana bu karanlık bu gürültü içinde
Ellerimi uzatıyorum
Sen bu karanlık bu gürültü içinde
Görmüyorsun
Bütün köşeleri tutmuşlar
Ortada meydanlar, gözler içinde
Sana anlatamıyorum
Bütün bu köşeler, bu karanlık, bu ıslak, bu gürültü

Tutsana ellerimi
Ellerimi görmüyor musun
Tutsana ellerimi
Ellerimi görmüyor musun
--spoiler--
ıssız adam filmiyle gün yüzüne çıkmış bir hümeyra şarkısı. şarkıcının 1984'te çıkan ve en az satan * benim şarkılarım albümünde yer alır.
bekleyen kadın şarkısıdır.
(bkz: tut ellerimi)
büyükanne kılığına girmiş kurt repliğidir.

- tutsana ellerimi. bak ellerim ne kadar büyük seni daha iyi tutabilmek için.
hümeyra'ya, bir kez daha hayran olmama neden olan sarkıdır.tek başınayken ve hafif dumanlıyken dinlenecek muazzam eserdir.
(bkz: tutam yar elinden)
hümeyra'nın enfes şarkısı...
benim için çok da önemlidir ayrıca.sevdiğinin ellerini tutmaktan benim kadar mutlu olan başka bir insan var mı bilmek isterdim.yaşayacağım hiçbir romantik an, onun elini tutmak kadar huzur vermedi bana.güven hissinden mi bilmem ama o huzuru hiçbir şeye değişmem!
ayakta kalmak için sevdiğine ihtiyaç duyan insanın sözleridir.
sonbahar şarkısıdır. kasım'ın sakin sessiz güneşli bir pazar öğleden sonrası dinlenebilirse ruhun çözülmesine yardımcı olacaktır.
http://www.dailymotion.co...ellerimi-issyz-adam_music
yalnızken bu kelimeleri söyleyebileceğin bi insanın olması güzel şeydir.
biri giderken arkadan bakan sen oluyorsan, her şarkıda onu anıyorsan, birisinin gülüşünde onun gülümsemesini arıyorsan, sen bırakılmışsın. sen öyle bir bırakılmışsın ki bir daha dönüp bakmaya tenezzül bile etmemiş. yokluğunu hissetmemiş. verdiği sözleri tutmadığını unutmuş. gözleri sana her baktığında yalan söylemiş aslında. seni seviyorum diye bakan gözler herkese öyle bakıyormuş, sen çok abartmışsın. bırakmayacağını söylerken ciddi değilmiş… ama dur sen zaten biliyordun değil mi? bırakmayacağını söyleyen kişi bırakır diye içinden geçiriyordun. ona uzun uzun bakarken her saniyesini beynine kazıyordun bu yüzden. madem gideceksin bir gün gülümsemen benimle olsun, gözlerin hep bana baksın ben öyle hatırlayayım dedin. yanlış yaptığını ancak o gittikten sonraki ilk melodide anladın. çünkü aklına onun bakışından başka hiçbir şey gelmiyordu. kesik hislerle kabarırken damarların, kıvranıyordu ruhun yalnızlığında. acısının gölgesinde dinlenirken bedenin, kalbin hatıralarda, zihninin açık sularında kaybolurdu. saniyesinde başlayan hislerin gözyaşlarıyla sonlanırdı her seferinde. zamanla acının tadı değişmeye başladı; bazen yağmurda ıslanmış toprak kokusuna döndü bazense güneşin eline. saçlarında dolaştı eli. güneşin eli. onun eli. kelimelerin yetersiz kaldığı özlem sohbetlerinde gözyaşları konuştu senin yerine, derin sessizlikleriyle. sustular gözyaşları. akmadılar, akamadılar.

tutsana ellerimi. görmüyor musun? bütün sen’lerimi kaybediyorum.
*** *
humeyra' nin o ince sesiyle super yorumladigi sarki.

sana bu karanlik bu gurultu icinde ellerimi uzatiyorum
sen bu karanlik bu gurultu icinde gormuyorsun
butun koseleri tutmuslar
ortada meydanlar gozler icinde
sana anlatamiyorum butun bu koseler bu karanlik bu islak bu gurultu

tutsana ellerimi
ellerimi gormuyor musun?
bir iç haykırış cümlesi, çoğumuz için, bazı insanlara. nedense o bazı insanlar hep tek bir kişi olur.
Ellerimi...
Görmüyor musun?

https://open.spotify.com/...si=oqPLHLFQR0mRaM8BQ_Zutg

Edit: https://youtu.be/sNFJ_0kQcNc
gelirken otopsiraporları olduğunu anladığım bir diğer başlık.

ellerimden kayarken göz yaşlarım birer birer sahilin kumlarını ıslattı ve okyanusla birleşti.
güncel Önemli Başlıklar