bugün

29 yaşıma kadar trend yol diye bilirdim. Ufkum genişledi trendy ol'muş.
Alibaba nın satın almasıyla beraber izledikleri reklam politikası firmayı Türkiye e ticaret sektöründe zirveye taşımış, alanında ki rakiplerini biçmiştir.
ücretsiz ve kolay iade ile milleti kendine çeken ama aldığınız bir ürünün hem geliş hem de iade edip paranın sizin bankaya yatma süreniz şansa bala kalmış vaziyette.

ürün alırken 24 saat kargoda yazılanların dışında bir şey almaktan uzak durulmalı ya da tahmini teslimat tarihlerine bakılması lazım. hadi 1 günde kargoya verdiler kendi kargo şirketleri trendyol express 400 km az mesafeyi kesinlikle 2 günden önce getiremiyor. en az 4-5 gün sürüyor hafta sonu da girerse 1 haftada anca geliyor. birde istanbuldan doğuya falan ürün getirtecekseniz yandınız belki en az 10 gün sürüyordur.

birde şimdi ürünü beğenmediniz olmadı falan iade edeceksiniz. kargoya veriyorsunuz o 1 günde gidiyor ama size gelen 10 günde geliyor. maliyetten kısalım diye biriktirip biriktirip toplu yola çıkıyorlar sanırım. demekki 1 günde de gidebiliyor en azından mng yurtiçi falan tak 1 günde götürüyor. neyse ürünü yolluyorsunuz birde sıkıntılı satıcıysa 1 hafta boyunca iade inceleniyor yazıyor. büyüteç takıp mı inceliyorsunuz napıyorsunuz alt tarafı elbise lan.

yani bir ürünü alıyorsanız 2 kere düşünün para sizin karttan çekilince gelişi iade süreci falan en az 1 ay sürüyor hemen iade ederim gelen parayla başka ürün alırım deme lüksünüz yok yani. şahsen ben 450 liraya mont aldım beğenmedim 15 gün iade inceleniyor yazdı en az 20 gün sonra alabildim paramı. o esnada beğendiğim başka bir ürünü hemen para iade edilmediği için alamadım mesela. bu konuda müşteriyi mağdur ediyorlar.
off reklamini gordugum yerde kalk siktir git diyorum.

neredeyse tuvalette sifonu cekince bile su yerine trendyol reklami gelecek.
3 gün boyunca indirim var diye bağıran alışveriş sitesi.
işin kötüsü ben kandım, sepetim dolu şu anda (bkz: swh)
ihtiyacım olan bir kaç parça var onları alsam sevineceğim.
alışveriş batağına düştüm...
Büyük indirim, Şahane indirim, Kara cuma, hayırlı cuma vs vs ne indirimi olursa olsun asla indirim olmayan alışveriş uygulaması. Sürekli, her gün, giren biri olarak özellikle büyük indirim olmayan günlerde alışveriş yapıyorum ben. Düşse düşse klasik indirim yaptıkları günlerde düştüğü kadar düşüyor fiyatlar. iki gün önce aldığım şampuan 10 TL zamlı olarak büyük indirim adı altında satılıyor şuan. Geçen hafta aldığım iki elbise +5 +9 TL zamla satılıyor. Şaka gibiler keriz kovalıyorlar resmen.
fiyat politikası dandik olan site. şöyle ki satıcı gün içinde fiyatlarla elli kere oynuyor elli kere yükseltip düşürüyor. yani bir ürünü beğendiyseniz hemen almayın. hele hele önce 799 tl yazar yanına bir çizgi 399 sonra % 50 falan sepet indirimi ürün 199 tl ye düşer asıl ederi zaten 120-130 lira ürünü 799 tl den indiriyor gibi göstermek güzel bir satış politikası evet ama almayın hemen. beğendiğiniz ürünleri favorilere atıp seyredin sadece fiyatların nasıl abuk subuk bir şekilde değiştiğini göreceksiniz resmen gün içinde kime o fiyattan kaktırabiliriz şeklinde hareket ediyorlar. örneğin favorilerimden biri haylou t15 kulaklık ilk favorilere attığımda 193 tl idi. 1 hafta içinde 181 tl yide gördü 279 tl yide. saat başı bir 200 oluyor bir 189 sonra tekrar 230 oluyor. sonra kız arkadaşıma bir mont alayım dedim 189 tl idi yarın alırım diye attım favorilere bir baktım sabah 249 tl olmuş. resmen dalga geçiyorlar.

tek ucuza kapatabileceğiniz ürünler genellikle tek bedeni kalmış large veya xlarge bitiriyoruz fiyatlarıdır ki ben 500 liralık hotiç botları 200 liraya almıştım. yoksa dediğim gibi isteyen istediği fiyattan sallıyor alırken marka analizi fiyat analizi mutlaka yapın ve ucuzladığı an hemen alın.
eskisine oranla daha az ziyaret ettiğim için ekonomik olarak toparlandığım platform.
güzel site aklına yatanı uygun fiyattan alabiliyorsun ama şöyle dandik bir özelliği var ki satıcıları çok serbest bırakıyorlar. ürünün iptali, iadesi, satıcıya bırakılmış. çok çok zorda kalırsan müşteri temsilcisi devreye giriyor. atıyorum bir ürün aldın 1 hafta oldu yok 2 hafta oldu halen sipariş hazırlanıyor yazıyor. iptal et diyorsun bu ürünün iptal edilemez diyor. müşteri temsilcisine bağlanıyorsun sistemden o da iptal edemiyor. tedarik sürecinde olduğu için iptal edilemiyormuş. satıcıda yollamayınca ölme eşşeğam ölme yani. gönderdiğim bir iade ürünü 3 hafta inceleniyor diye bekleten satıcı var müşteri temsilcisine bağlandımda zar zor hallettim işimi. nasıl olsa iade ederim diye karttan hemen çektirmeyin derim acil para lazım olur ortada kalırsınız benden söylemesi.
görsel
Kapitalizm her türlü acıyı paraya çevirmeye muktedirdir. Tam bir rezalettir şu olay. Siteniz de paranız da yerin dibine batsın.
Yukarıdaki görselle, acıdan nemalanmak nedir, şark kurnazlığı ne menem bir rezilliktir sorusunun yanıtlarını tanimlamaktadır.
Duygu bu kadar hunharca mı sömürülür arkadaş?!
Yuhhhhh!
Aktif olan en büyük e ticaret sitelerinden biri. Güzel proje.
Hay sizin altyapınıza.
Cortlamış alışveriş sitesi.
yasaklayıp uyarı mesajlarından kurtulunan bilmem ne. saygısızlar .
kasım ayı indirimi sebebiyle 450 lira civarında bir montu 189 liraya indiren site. o montun indirimden önce 450 lira olduğuna canı gönülden inanıyorum.
Güzel bir laptop bulma ümidiyle arayışta olduğum online alışveriş sitesi. Bakınca şöyle Bi ben meğer hiç anlamıyormuşum laptoptan.

Anlayan bilen duyan Bi akıl versin. Hangisini almalıyım, kafam döndü.
Çökmüş diyorlar. Arkadaşlar hani paranız yoktu? Evet.
Reklamlarindan bıktıran olusum hayir alacağı olan insanı bile soguturlar.
tüketim duygumuzu dürtükleyen turuncu şer yuvası.

Yoo dostum paramı hüpletemeyeceksin. Uygulamayı kaldırıyorum.
hali hazırda 20 tl olan ürünü
50 tl den
30 tl ye düşüren uygulama.
amuğa goduklarım.
Daha hala takip ettiğim laptoplarda hiçbir kıpırdama olmayan online alışveriş sitesi. indirimin yüzdesi artmış görünüyor ama fiyatta oynama yok. Şaşırıyorum artık.
745 tl fiyatlı Tom ford black orchid 100 ml edp yi -nasıl olduysa- 1.300 liradan 790 tl ye indiren satıcı. Size bu parayı vereceğime gider boynerden 800 e alırım. En azından kafam rahat olur...
son 1 haftadır küçük ihtiyaçlarımı neredeyse beleşe getirdiğim site. yaklaşık 7-8 hesap var. ama bu hesapları öyle ulu sözlük hesabı gibi sanmayın burada en kritik nokta cüzdan ve numara aktifliğinden geçiyor. kupon kasmak istiyorsan mutlaka her hesaptan kıytırıkta olsa 10 liralık bir şey al. ve cüzdanını bir numara girerek aktif et.

her gün bu hesaplara tek tek bakar kupon varsa yumulurum. geçen paylaş kazan etkinliği için 5 hesap daha açtım. zaten cüzdanı açınca 10 tl veriyor. birde 10 tl yükle 10 tl kazan etkinliği var. 10 lirada ordan geliyor 20 lira. hoşgeldin indirimi diye 25 tl lik kupon geldi hepsinede.

30 liraya ülker abur cubur atıştırmalık paket aldım. yanına da 150 gram hediyeli 650 gram çokokrem aldım 20 lira 50 lira böylece kargoyu bedavaya getirdim. önce 25 liralık indirimi girdim 25 liraya düştü. zaten 20 lirada hesabı açınca cüzdan verdi. totalde içinde 18 tane çikolata abur cubur olan paket ile neredeyse 1 kilo çokokrem 5 liraya gelmiş oldu.

kampanya 1000 ile sınırlı olduğundan bulduğumu alma peşindeyim. neyse bir tane kot pantolon alayım dedim hepsi yırtıldı aq. kotondan bir tane fırsat ürünü tam bedenime uygun bir tane buldum 55 lira. 25 kupon 20 de cüzdan o da bana 10 liraya geldi.

başka bir hesaptan altınyıldızdan güzel bir sweatshirt aldım indirimli fiyatı 59 tl idi kupon ve cüzdanla o da 15 liraya denk geldi.

bir tane loreal saç bakım yağı ile wax aldım hem 25 hoşgeldin kuponu hem de 25 tl kozmetik kuponu vardı ikisi bana 3.76 tl ye geldi.

diğer hesaplardan da yine sweatshirt falan aldım.

son kalan 1 taneye de ne alsam diye kara kara düşünürken 3 tane pringles aldım tanesi 12.5 liradan 3 tane attım sepete 37.5 lira kuponla ve hediye gelen cüzdan parası ile o da 0 tl ye geldi bana.

ulan fakir olmak böyle bir şey mk. ince ince ayrıntılarla asalak gibi geçiniyorum.

bir sürü şey aldım toplasan 50 lira harcamadım.

birde yarın paylaş kazandan 25 tl kupon gelecek bakalım hayırlısı.
bir kez daha sogudum senden trendyol. buyuk indirim var diye fiyatlari sisirip nasil indirdiniz oyle? kalbimi cok kirdiniz ama yine de aldim bir seyler. safim ben trendyol, beni uzerler.
Sık sık alışveriş yaptıpım site.