1. 1.
  Hemen her dilde oyunu bulunan,tarayıcı üzerinden oynanan,oyuna başladınmı bırakamadığın,uğrunda bi ton dersten kaldığın,alman yapımı oyun.
  http://www.ogame.com.tr
  4 ... trda
 2. 2.
  Kesinlikle başlanmamalı zira bu oyuna başladığınız takdirde gününüzün yarısını gezegeniniz hakkında birşeyler planlayarak diğer yarısınıda bunları uygulayarak geçireceksiniz.Benim gibi vize haftası bile başından kalkamıyorsanız işiniz zor demektir.
  7 ... elendil
 3. 3.
  heryerde karşımıza çıkan, artık kurtulmak istediğimiz zaman avcısı.
  2 -1 ... husame
 4. 4.
  Yeni başlayanlar için:Öncelikle maden kademelerinizi arttırmaya çalışın,bunlardan en önemlisi metal madeni.Ayrıca politikanıza acilen karar vermeniz gerekiyor.Diğer gezegenlere saldırıp onları sömürmek,madenlerini yağmalamak ve hırs mı yoksa ben kendi yağımda kavrulurum diyip savunmaya önem vermek mi?Tercihiniz ilk şıksa bir kaç hafif avcıyla sizin gibi yeni başlayanlara saldırarak yükselin.Ben savunma severim diyorsanız en önemlisi (bkz: gaus topu) derim bende.
  2 -1 ... elendil
 5. 5.
  en ii yatirim gayrimenkul diyerekten sadece bina basarsaniz oynanabilirligi artan oyun.No filo No cry....
  7 -1 ... slanskİ
 6. 6.
  Kanımca travianı solluyamayacak,yapı olarak ho$ da olsa artık sıkmı$ olan oyun...
  (bkz: haydi herkes traviana)
  1 -2 ... eru
 7. 7.
  savunmanın çok da önemli olmadığı bir oyundur.Oynayabilmek için sadece web browser yeterlidir..
  2 ... maxisky
 8. 8.
  kan emici, zaman düsmanı, sosyal hayatın ırzına geçen online uzay simülasyonu oyunu.
  (bkz: travian)
  3 ... freeplayer
 9. 9.
  her ders arasında haldır haldır internet laboratuarına koşturmama sebep olan,soğuyupta bi kaç gün bakmayınca madenlerinizin biriktiğini görünce aynı şevkle tekrar başladığınız fakat yine de bazı saçmalıkları olan oyun.örneğin;100 komuta gemisine sahip oyuncu sizin 30 komuta geminize saldırır.onun yenmesi normaldir gayet tabi.ama be hey ogame yöneticileri benim 30 gemim bi tane bile indiremedi mi adamdan?
  2 ... elendil
 10. 10.
  fena bağımlılık yapan illet..artık iyice cıvımıştır..oyuncular "komşu iyi geceler, online isen söyle de boşa deut yemeyelim" gibi msj atmaktalar..*
  3 ... atan alir spor