bugün

Hemen her dilde oyunu bulunan,tarayıcı üzerinden oynanan,oyuna başladınmı bırakamadığın,uğrunda bi ton dersten kaldığın,alman yapımı oyun.
http://www.ogame.com.tr
Kesinlikle başlanmamalı zira bu oyuna başladığınız takdirde gününüzün yarısını gezegeniniz hakkında birşeyler planlayarak diğer yarısınıda bunları uygulayarak geçireceksiniz.Benim gibi vize haftası bile başından kalkamıyorsanız işiniz zor demektir.
heryerde karşımıza çıkan, artık kurtulmak istediğimiz zaman avcısı.
Yeni başlayanlar için:Öncelikle maden kademelerinizi arttırmaya çalışın,bunlardan en önemlisi metal madeni.Ayrıca politikanıza acilen karar vermeniz gerekiyor.Diğer gezegenlere saldırıp onları sömürmek,madenlerini yağmalamak ve hırs mı yoksa ben kendi yağımda kavrulurum diyip savunmaya önem vermek mi?Tercihiniz ilk şıksa bir kaç hafif avcıyla sizin gibi yeni başlayanlara saldırarak yükselin.Ben savunma severim diyorsanız en önemlisi (bkz: gaus topu) derim bende.
en ii yatirim gayrimenkul diyerekten sadece bina basarsaniz oynanabilirligi artan oyun.No filo No cry....
Kanımca travianı solluyamayacak,yapı olarak ho$ da olsa artık sıkmı$ olan oyun...
(bkz: haydi herkes traviana)
savunmanın çok da önemli olmadığı bir oyundur.Oynayabilmek için sadece web browser yeterlidir..
kan emici, zaman düsmanı, sosyal hayatın ırzına geçen online uzay simülasyonu oyunu.
(bkz: travian)
her ders arasında haldır haldır internet laboratuarına koşturmama sebep olan,soğuyupta bi kaç gün bakmayınca madenlerinizin biriktiğini görünce aynı şevkle tekrar başladığınız fakat yine de bazı saçmalıkları olan oyun.örneğin;100 komuta gemisine sahip oyuncu sizin 30 komuta geminize saldırır.onun yenmesi normaldir gayet tabi.ama be hey ogame yöneticileri benim 30 gemim bi tane bile indiremedi mi adamdan?
fena bağımlılık yapan illet..artık iyice cıvımıştır..oyuncular "komşu iyi geceler, online isen söyle de boşa deut yemeyelim" gibi msj atmaktalar..*
an itibariyle bıraktığım ve ilk bindeki hesabımı arkadaşıma verdiğim oyun.ohh bee özgürüm artık,her gece maden kaçırmaktan,filoları kontrol etmekten,gözün hep saatte olmasından gına gelmişti çünkü.gerçi şimdi de traviana sardık,hadi hayırlısı.
yabancılarla oynamak istiyorsanız eğer http://www.ogame.org adresinden oynanabilen oyundur.*
bağımlıklık yapan bir oyun geceleyin bile filonuzu merak edip girdiğiniz bir oyun hatta sınavınız olsa bile sınav çalışmayım oyundaki kordinatları hesaplayıp sınavlardan düşük almanıza yol açabilen bir oyun.
oynamayana güzel bir dünya sunan oyun çünkü bi başladınmı bırakması çok zor.
bırakıldıktan sonra müthiş rahatlatan ,sanki tekrar hayata döndüren (bkz: allahın belası) oyun..
allah oynayanları kurtarsın..
en başta kaliteli ve zevkli bir oyunken gelen insan sayısıyla birlikte kalitesiz insan sayısı da artmış ve hem forumunda hem de oyunun kendisinde kalitesi vasatın altına düşmüş bir online oyun
+aga ben bırakıyom bu oyunu okula gitmiyom lan saldırcaklar diye
-bence de bırak bozdu bu oyun seni

3 gün geçer

+aga valla olmaz böle bişey filo mu dağıttı adam
-hani bırakıyodun olm.. neyse olm ben akşam adama saldırdım berabere bitti yaaa o kadar deut yaktık yaaa bide zarar ettim yaktım bu herifi..
+yok aga ben oynamıcam bi daha...
-iyi

3 gün geçer

+aga o herifi dağıttım bana ittifak teklif etti denyo..
-olm bırakmadın mı??
+bırakçam yaaa yeter olm ödevler kaldı servet(Hoca) yakacak beni..
-iyi bırak

3 gün geçer

+aga bırakçam ben bu oyunu yaa..
-s..tir git.
1. 2. 3. 4. evrenlerde adam akilli somurge bulamadiginiz* ve bulmak icin coook uzak kordinatlarda gezindiginiz oyundur. nakliye yapabilmek icin 5.5-6 saat beklemeniz gerekir.
haftalar sonra burnumun dibinde boş bir gezegen bulduğum için savaş döteryum ve koloni gemisinin yapımını beklemek için bütün gecemi verdiğim oyun.
10 tane plazma atıcım varken.gezegenler arası roket yakalayıcım az olduğundan ve uzun süre girmeyip hammaddem ağız sulandırdığından azıma zıçılan site.şimdi sıfır üretim misss gibi isteyen saldırsın...
giriş diyaloğu:
samimi arkadaş F ve ben B arasında:
F: ya ööle bi oyun işte, bulaşma derim başka bişi demem yani
B: yok be olm saçma bişi wala, ne bu yaw bööle oyun mu olur, hiç çekici gelmedi yani
F: bak sakın diorum sana
B: yok be olm, işim olmaz, ama dur lan ittifak mı demiştin, gireyim ben de öylesine, ittifak oluruz he *
F: yok olm ööle kolay deil...

aynı gece, ilerleyen saatler...
ve ben de artık bi ogame manyaaaa olma yolunda ilk adımı atıp üye oldum ama ÖYLESiNE!!!

bi hafta soora...
B: olm F bi adam buldum, bi haftadır girmiyo, yoluyorum herifi, gelişimim hızlandı lan 2 kat walla

bi ay sonra...
F: ben bırakıyorum olm, uykusuz geziyorum yaa!!
B: walla ben de aynen F, ama yok listeye girene kadar oynicam

iki ay oldu!!
B: ne o F, tatile girmişsin, yaw geçen yediğim saldırı olmasaydı şimdi ilk 1000deydim wlla, neise plazma atıcılar da açıldı, tmmdır artık...

vs...vs...vs...vs...
(bkz: deuterium)
ev arkadaşımı evdeki koltuktan farkısız kılan online oyun...
165.850 puanken ve 5.gezegenin 59.kişisiyken,oyunun birincisinin gezegenime saldırıp tüm rezervelerimi ve filomu dağıtmasıyla bıraktığım,peki tamam bırakmak zorunda kaldığım,fena bağımlılık yapıcı online uzay stratejisi oyunu.
casusu sondalarıyla saldırarak bır bır madde topladıgım.1200 komuta gemısıne 4 casus sondasıyla saldırdıgım.2 tane ayımın olmasına ragmen kapattıgım oyun.(ay ı kullanmak ıcın kısıyı sectıkten sonra hedef kaynagını gosterı 20 gunde kesfedebıldıgım oyun)