bugün

Kadın mı erkek mi olduğu çok önemli olmayan, kendi kendine sürekli mağdur edebiyatı yaratmak için başlıklar açan tip.

Kürtçülüğü daha da arttırmak için yoğun çaba sarfediyor.Ama unuttuğu bir şey var her açtığı konu Türkleri daha da uyandırıyor.
(bkz: kazım karabekir için idam kararı veren lider) diye başlık açıp atatürk'ün kazım karabekir için idam kararı verdiğini iddia eden, lakin iddiasını ispatlayamadığı için, daha doğrusu yazdıklarının tamamı cumhuriyet düşmanlığı amacıyla olduğu için korkup yazdığını silen kürtçü sözlük yazarı.

evet bekliyorum kazım karabekir hakkında verilen idam kararını. ya o kararı buraya koyacaksın, ya da "ben bir yavşaklık yaptım özür dilerim" deyip çıkıp özür dileyeceksin.

merak etme, cimerlendin. git birkaç defa ifade ver sonra da bu dosya siciline işlensin, bir daha siddin sene kamu görevinde bulunama da aklın başına gelsin.

ya adam gibi yazacaksınız, ya da ben alayınızı adam edeceğim merak etmeyin...

edit: yolun açık olsun paşam.
görsel

git derdini marko paşaya anlat. (terör şube bakacak senin işlemine bilgin olsun, yani ilk ifadeni terör şubede verip savcılığa oradan gideceksin.)
Atatürk e iftira atan kürt ırkçısı kaltak senin ben cibiliyetini s*keyim.
yanlış kaynaktan edindiğim bilgileri buraya taşıyarak atatürk'e ve cumhuriyete iftira attığım için tüm sözlükten özür diliyorum. aynı hatayı bir daha tekrarlamayacağım. beni uyaran tengir budun'dan anlayış bekliyorum.

saygılarımla.
Hakkında defalarca eşcinsel iması yapılmış ve bildiğim kadarıyla bunu inkar etmemiş yazar. Sözlükte ilk yazmaya başladığım zamanlarda ki tavırları ile şimdiki tavırları arasında ciddi derecede fark olduğu çok net ortada. Türkiye’de ki eşcinsellerin daha çok Kürt kökenli vatandaşlardan oluştuğu az çok herkesin malumudur, (bunun sosyolojik bir çok nedeni var başka bir başlıkta anlatabilirim) sanırım bu yazar arkadaş daha önce temas etmediği Kürt eşcinsel gruplarla son zamanlarda belli bir teşviki mesai içinde ve o tiplerin etkisi altında fikirleri şekilleniyor. Şayet bu varsayımlarım doğruysa, Eşcinselliği etrafını rahatsız etmeyip, zarar vermediği sürece tamamen kendini ilgilendirir; ama yukarıda bahsettiğim genelde yakın akrabalarının tacizine, tecavüzüne uğramış, buna rağmen itilip, kakılmış psikolojisi bozuk tiplerin etkisinde kalmaya devam ederse kendisi için hayat daha da zor bir hale gelir.
Tengir kardeşim yufka yüreklidir. Gençliğine verir af eder.
Bi ara bana ciddi yürümüş ve sonrasında çirkefleşmişti telegramda işfa edince, sözlükte 15 gün çaylak yedim. Rezil biridir.

Tipini de gördüm. isteyene atarım.
Yanlış yapmış ve akabinde özür dilemiştir. Anlayışla karşılanmalıdır.
iyi bir vatandaş olmak kaydı ile sağa sola sataşmadan yazacağına dahil söz verir ise tengir budun nickli yazarın şikayetinden vazgeçmesi affetmesi için çalışmalara katılabilirim.
Önüne gelene bulaşıp salça olan mevzu ciddiye binince r’ye takan tip. Kendisinin ruh sağlığının sıkıntılı olduğunu düşünüyorum ama bu tüm Türkiye’nin girebildiği bir sitede kafana göre atıp tutmayı herkese salça olmayı sağlamaz. Evet.
tengirle bi sevişseler ne kavga kalır ne de cimer. olm teklif et lan, hayır demez tengir abin.
sevgili gençler, elinize bir klavye geçirip, belgesiz ve bilgisiz bir şekilde atatürk'e ve cumhuriyetimize iftira atamazsınız. buna müsade etmem, bunu yapanı elime geçirirsem net olarak götünden kan alırım, öncelikle herkes bunu bilecek.

bu arkadaşımız da son zamanlarda bir değişim geçirdi, sanırım psikolojisi bozuk, özellikle askerden sonra büyük bir değişim görüyorum bu arkadaşta.

kendisini birkaç kez uyardım, sonra da bir daha hiç bulaşmadım, ama kendisi birkaç saat önce bir başlık açarak belgesiz bir şekilde atatürk'e iftira attı, cimer şikayeti dolayısıyla da özür diledi.

lakin ilk özrünü beğenmedim ben şahsen.
görsel

beğenmedim özürünü, bir kez daha özür diledi;
görsel

dolayısıyla da şikayet etmekten vazgeçtim kendisini, ama şimdilik.

umarım bundan sonra aklını başına alır. iyi yazmalar...
bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıptır.
hele ki özür dilemiş olduğunu da göz önüne alırsak...
özür dilemek, hata ettiğini belirtmek bir erdem ise; bu özürü dikkate almak da (af etmek ama unutmamak) başka bir erdemdir.

hepimiz bazen istemediğimiz, yanlış anlaşılan, kastımız aşağılama olmayan, hakaret anlamı çıkacak, küfür telakki edebilecek sözler edebiliyoruz.
örn: bu ne demek amk (azıcık mantıklı konuş) dangalağı (ne dediğini bilmeyen) cümlesinde ki; bu sözleri ara sıra etmekteyiz (bendeniz) yanlış bir algı olmasın diyerek (örn; karşınızda ki insanın seviyesinden daha aşağıda olmamak için) küfür hakaret amaç edilmemiş (anlayacağı dilden konuşurken niyetimiz aşağılamak değil) cahilliğini ön plana çıkarmak doğrultusunda böyle tırnak içinde gerçek anlamı-niyeti açıklıyoruz.

bazıları buna dikkat etmiyor.

hele ki şu görünürde bilgi çağına dönen ama cehaletin çağı olan-olacak 21.yy da insanlar bilgiyi check etme-doğrulama yapmak için çapraz okuma araştırma yerine olduğu gibi bilgiyi alması ileride kendi putunu kendi dogmasını bile yaratacak seviyede muhakeme yeteneğine zekasına bile sahip olmuyor.
başkalarının korkuları ile yaşıyor.
başkalarının aklı düşüncesi görüşü ile kendini tanımlıyor.

evet, kızgınlık nefret olabilir.
hepimiz için bu geçerli.
ama bu birbirimizi yok etme gerekçesi olmamalı.

dikkat ediyor musunuz?
özürü dikkate almayarak sığ bir düşünce içinde eleştirdiğimiz insanlara benziyoruz.
ya benimsin, ya kara toprağın diyerek sevdiği insanı kırk yerinden bıçaklayan birinin; benimle olursan flört aşk, başkası ile olursan fuhuş anlayışına dönüyoruz.

yapmayınız.
lütfen...
50 yaşında ki bir yazar nasıl bir ruh yapısına sahip ise yarı yaşındaki bir insanı şikayet etmekle tehdit ediyor.tehdit edilen yazar ise korkudan özür diliyor.birileride şikayetini geri al diye yalvarıyor.ne biçim bir yer burası anlamadım...
evlenemediği evde kaldığı için günden
güne agresifleşen yazar. insan
acımadan edemiyor gerçekten çok yazık..
yaklaşık olarak 1 saat önce feyk hesabını
yakaladığım yazar hem de sıfır
hatayla. benden kaçmaz enselerim evet..
Sana kötü haberim var dayı.

Fake hesabım yoktur. Zira 'ı don't need' ...

Tespit edilseydi eğer çoooooktan silikistanlı olurdum. Demek ki neymiş ?!.

Olmadı. Başka şeyler dene amcacım.

Ve beni kendinle karıştırma !. Tarzım değyil.

Tanım: kürdî yazar.
merak etme damarıma basmadığın müddetçe ifşa etmem. kapişşş. by.

görsel
Nereden buldun hesabını hornetten mi beraber mi takılıyorsunuz yoksa oralarda.
kendisinin çoğu fikriyle tersim, lakin şu üstteki futbol topu görseliyle girilen entry alenen kişilik haklarına hakarettir. adamın cinsel eğilimi size, bize düşmez.
ayaklı gündem.

haberleri araştırmayan eringen yazarlara çare olmuştur.
an itibariyle akpnin tarihe geçen sıçışlarını sol frame'e taşımakla meşgul kendisi. kolay gelsin.
Unutmuşum, bir yazarı beğenmek yalakalık değildir. Kırıcı çıkışa gerek yok.
Bazı sözlerini kırıcı bulsam da sevdiğim bir yazar.

Edit: kanka eksileri de gerçeği değiştirmiyor.
Her haliyle sevilesi yazar kardeşimizdir.
Beğeniyi yalakalıkla karıştırması dışında iyi bir yazardır.