bugün

istanbul a 2.5 saat uzaklıkta olduğu için bir çok öğrencinin tercihi olmuştur.edirne'dedir ve edirne'de yaşam öğrenciler için son derece iyidir.
edirne karaağaç ilçesine kayıt olmaya gittiğimde "Welcome to greece" yazısını gördüğüm, okunası öğrenci memleketi.
siktiriboktan üniversitedir.

peşin edit : her türlü "bilimsel" veriyle tartışılır
yamulmuyorsam balkanların en büyük tıp fakültesine sahip üniversite.
sosyal bilimler enstitüsü'nün binası olmadığı için yüksek lisans öğrencilerine orada burada ders işleten üniversitedir. müzik öğretmenliği, tarih öğretmenliği ve türk dili ve edebiyatı öğretmenliği tezsiz yüksek lisans sınıfları derslerini bir arada işliyorlar.
-kaşinizda piercing varsa çikartin , insanlar boncukzannedebiliyor.

-gitar çaliyorsaniz , eğer evde kaliyorsaniz , sakin evden başka yerde çıkarmayın , yoksa ertesi gün bi cafede hede hödö çıkmak zorunda kalırsınız , yöresel kızlar size hasta olduğu için , yöre halkının delikanlıları tarafindan hedef seçilirsiniz.

-öğretim görevlilerine yalakalık yapmazsanız bırakın yatay geçişi , sınıf geçişini bile unutun.

-pizza ile lahmacunu karıştıran tiplerden tutun , nescafe ile fal bakmaya çalışan tiplere kadar , hertürlü dangoz tipi bir arada görmeye alışın

-her an yağmur baskınları ve bel hizasına gelen kar a hazirlikli olun.

-tekirdağ yada edirne merkezlerindeki barlara giderseniz istanbullu olduğunuzu belli etmeyin , çünkü her istanbulluyu televoleden fırlamış zengin piçi saniyorlar

-benim gibi istanbulluysanız , deplasmana geldiğinizi unutmayın , burda herkes sizden , istanbullu olduğunuz ve sakalınız onlara göre "ne lan bu" şeklinde durduğu için nefret ediyor.

-sakın oralarin yerlisi bir kızla fazla aşna fişneye girmeyin , 26 gözü dönmüş fırıncı tarafindan kovalanma ihtimaliniz yüksek olur.

-trakya üni içindeki futbol turnuvalarinda ya saha içinde oyuncu olun , yada izleyici olarak bile gitmeyin , her anı terör kabus.

kısacası okul rezalet , iyi olan hiçbişey yok.. şu güne kadar anadolunun her yerini babamla gezmiş olmama rağmen , son yıllarda çıkan bu istanbullu nerfetini 3 senedir orda yaşamama anlam veremiyorum.. istanbula yakın bir bölge ve yöresel odun dolu.. bence burda okumayınız ve tekrar sınnava giriniz denebilecek kadar kötü gereksiz , çürümüş bir okul. öğretim görevlilerinin sığır çiftliği
çanakkale onsekiz mart, tekirdağ namık kemal, kırklareli üniversitelerinin oluşumlarının ardından artık sadece edirnede havasının solunacağı üniversitedir.
mütercim-tercümanlık bölümü balkan yerleşkesinde olan üniversite.*
bu sabah ösym'nin sitesine tc kimlik no'mu girince gördüğüm üniversitesi. hemi de mütercim-tercümanlık bölümü. varsa başka haberleşelim.

not: ya da paslaşalım.
Ajdar Anık beyefendinin mezun olduğu üniversite.
2010-2011 dönemi itibariyle bilgisayar mühendisliği eğitimine başlayacağım yüksek öğretim kurumu.
2000 yılında mezun olduğum ancak ozamanla şimdi arasında dağlar kadar fark bulunan üniversite.
Çevreden gelen rakı kokularının etkısıyle öğrencilerin derse ayık girmeyi beceremediği üniversite.
bu seneki yerleştirmede işletme bilgi yönetimini kazandığım üniversite, kararsız olduğum mezunlarından yardım istediğim durum.
öğrencilerinin şenliklerde şenlik alanında değilde zübeyde hanım parkında eğlenmeyi seçtiği, şenlik zamanında bir tekelin bira yetiştiremediğine tanık olan öğrencilerin "vay anasını ne para kırıyo beaaa" dediği, tunca kampüsünde eğitim görenlerin ayşekadın yerleşkesinde eğitim görenlere gıptayla baktığı, mezun olduktan sonra servise binip otogara giderken yollara hiç bakmadığı kadar dikkatli bakıp, otobüsleri kalkmadan hemen önce bi sigara yakıp iç çektikleri, yurdumuzun güzel illerinden edirnenin yegane üniversitesi.

(bkz: nerden mi biliyorum)
götüm gibi websitesi olan üniversitemsi.

hani 15 yaşında çocuklar html'e merak sarar da site yaparlar ya, aynen öyle bi site.
grafik, resim ve heykel bölümleri için, türkan sabancı kültür merkezinde 3 aşamalı, 3 gün süren sınavlarını yapmış okuldur. sınav sonuçlarını da 20.09.2010 itibariyle açıklayacaktır.
ısrarla merak edilen yer.
ingilizce öğretmenliği ve müzik öğretmenliği bölümünü aynı binaya koyarak ne kadar dandik bir üniversite olduğunu ortaya koyar,ingilizce öğretmenliği öğrencileri yukarda reading parçalarını okumak ve anlayabilmek için sessiz bir ortama ihtiyaç duyarken alttan gelen bir piyano veya flüt sesiyle bütün konsantrasyonları yerle bir olur.ayrıca bir kantini bile yoktur öğrencilerini çatı katındaki küçücük çay ocağına muhtaç bırakır.*
eskiden kırklareli ve edirne illerindeki fakülte ve yüksekokulların bağlı bulunduğu üniversite.

bu nedenle ilk kayıt için bu üniversitenin sınıra 3 km berisindeki* merkez binası ve edirne'deki diğer fakülteye* gitmek gerekliydi.

nerden mi biliyorum? bu entryin sahibi yıllar önce lüleburgaz k.m.y.o. öğrencisiydi...

şimdi ise sadece edirne ilindeki okulları kontrol etmektedir, çünkü kırklareli'nin artık ayrı bir üniversitesi vardır.

(bkz: kırklareli üniversitesi)
(bkz: az kaldı az)
Sarayiçi,Ayşekadın,Balkan,A.karadeniz yerleşkelerine sahip üniversitedir. Öğrencilere minibüslerde en çok eziyet eden üniversitedir göt kadar şehirde sırf araziye çökmek için 4 parçaya bölmüşlerdir okulu.
onca olumsuzluklara ragmen gittigim zamn zaman nerden geldim buraya dedim zaman zaman da istnbulda bulamdgım sessizligi kendi başına kalma arzusunu yaşadıgım mükümmel bir üniversite olmasa da isnbula yakın diye çogu ögrencinin tercih ettiği merkezi Edirne'de olan devlet üniversitesidir.
mezun olan öğrencilerinin çoğunun medyada kendine yer edindiğini düşündüğüm akademi yuvası.
Radyo tv en eğlenceli bölümüydü o zamanlar. orda okursanız sıkılmayabilirsiniz çünkü alkol sıkıntısı yaşamazsınız. insanları sizi dışlamaz, istediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz. dürüm mutşaka yemeniz tavsiye edilir. tabi ben bunları 2006 yılına istinaden söylüyorum.
hala 2006 yılında ki gibidir, kimseden tepki görmezsiniz, alkol alabilirsiniz, sevigilinzle rahatlıkla ele ele göz göze dolaşabilir, hayatın keyfini çıkartabilirsiniz.
trakya türkiye nin kurtulmuş bölgesi gibi kaldı maalesef ve eski anılarınız burada halen geçerli..