bugün

entry'ler (391)

yazarların yüz yüze konuştuğu ünlüler

(bkz: yellow)

geçen gün aynada gördüm kendisini.

dalai lama

istanbul'da bulacağınız LSD türlerinden biri. Diğerleri için;

(bkz: cosmos)
(bkz: shiva)
(bkz: holy garden)
(bkz: hoffman)

hayatın anlamını ararken içilen içecekler

(bkz: lsd)

türk üm ama hdp ye oy veriyorum diyenler

puta da yapmıyorum diyorlardır muhtemelen.

akp nin yine yüzde 40 oy alacağı gerçeği

Yaptığı hiçbir türlü kötülüğün ödülsüz kalmayacağını yüzümüze vuran acı gerçek.

"türk milleti gariptir
her lafı kaldırmaz
ibne dersin kızar da
sikersin aldırmaz."

solun iyice pkk ya kayması

öyle bir şey yok. ota boka pkk diyen keko sağcılar var.

hem müslüman hem de türkçü olunamaz

aslında olunabilir. böyle gelmiş böyle giderciyseniz, okuma alışkanlığınız yoksa, meraklı değilseniz, iki satır yazıyı bile okumaya üşeniyorsanız, dahası inandığınız dinin kitabını bile henüz kendi dilinizde okumadıysanız mümkündür.

islam ahlakı

evlatlığının karısıyla evlenmekte bir sakınca görmeyen ahlak türü. Yani gelininle. Beğenirsen tabii canım. Yani gelini.

islam dinini yok edecek muhteşem plan

tüm diğer dinler gibi islam da zamanla yok olur, şu bulunduğumuz bilgi çağında ama islam dininin yarattığı ahlaki erozyonu nasıl engellicez onu bilmiyorum.

hem müslüman hem de türkçü olunamaz

arapların türklere yaptıkları işkenceleri, katliamları bilmeyenlerin, lise tarih kitaplarında anlatıldığı gibi güllük gülistanlık bir ortamda türklerin "aaa ne kadar da benzer bir din haydi kabul edelim" dediğini zanneden insanların karşı çıktığı görüş.

http://www.yorgoderki.com...-tarihinin-kayip-70-yili/

M.Ö 10.000 yılına ait, yani bundan tam 12.000, bakın tekrar diyorum bu zamanın uzunluğunu iyi düşünün 12.000 yıl öncesine ait tapınak var güzel ülkemiz şanlıurfa'da.

Yani uygarlık bundan 12.000 yıl önce tapınak, ev, hamam, tiyatro falan yapabilecek bilince gelmiş.

Bunun çok daha öncesinden ilkel aletlere rastlanmış. Yani insanların, hadi evrim yok diyelim, insan olduğu zamandan itibaren geçen binlerce yılda, ürettikleri sayısız dinleri düşünün.

Bi düşünün. Neden son dönemde çıkanlar moda olmuş da diğerleri unutulup gitmiş?

pkk sevicilere inat türkçü ve müslüman olmak

http://www.yorgoderki.com...-tarihinin-kayip-70-yili/

Şu verdiğim linki üşenmeden okuyacak kapasitesi ve azmi olan bir insan, hem müslüman hem türkçü olunamayacağını anlar.

Islam dinine inanan, gönül vermiş, kandırılmış arkadaşlarımızı kapsayan bir plandır.

Akıllara uçuk ve yanlış şeyler gelmesin.

Yapılması gereken tek şey, herkese anlayacağı dilde Kuran-ı Kerim'i okutmak.

şehit haberlerine sevinen milliyetçi

yıllardır süren barış ortamından memnun olmayan, tekrar pkk'nin savaş açmasıyla mutlu olan milliyetçidir. Çünkü kendisine öğretilen nefreti kusması için bahaneleri olmuştur.

Adam gibi, doğru düzgün düşünüp "ulan kaç yıldır şehit yoktu, çözüm süreci vardı herşey iyi gidiyodu" diyemeyen milliyetçi.

Milliyetçi. Neticede bi hakaret olarak kullanılabilir. şahsen biri bana dese öyle algılarım.

şehit haberlerine sevinen milliyetçi

bir türkiye gerçeğidir.

Yıllardır tek bir şehit haberi gelmezken, içindeki nefreti kusmak için, küfür etmek için bahane bulamayan bu arkadaşlara, gelen şehit haberleriyle bol bol malzeme çıkmıştır. şimdi küfür etmeye başlayın aman yavaş sakin.

ne yaptı lan bu devlet size

bunu diyen amir arkadaş diyarbakır'da "türk'ün gücünü gösteremeden" öldürülmüştür. Allah rahmet eylesin.

pkk türkiye nin geleceğidir

ben başlığı tanımlayan, küfür etmek yerine bak abi sen yanlış düşünüyorsun diyen tek bir kişi çıkarsa çok sevinicem. Gerçekten.

tanım: milliyetçilerin ne kadar küfürbaz, boş beleş insanlar olduğunu anlamamızı sağlayan söylem.

bir milliyetçiye küfür ettirmek

inanılmaz kolaydır. zaten adamlar prensip olarak düşünmüyor. Bilfiil küfür ediyor. Heryere kakasını yapıyor. Giriyor başlığa küfür ediyor, sonra sinirleniyor klavyeye vurup kendince küfür ediyor. Sonra bakıyorsun adam düşüncesini paylaşıyor, bunu yapan kişi yani düşüncesini paylaşan kişi bir "insan" ben bunu anlamaya çalışayım ne diyor bu demiyor. küfür ediyor. küfür ediyor. Sonra yine küfür ediyor. haklıyım diyor, sonra yine küfür ediyor. düşünmüyor, yine küfür ediyor.

Çok komik.

zall

tipsiz olduğunu anlamış moderatör. En azından bişeylerin farkına varabilmiş.

Ömrü boyunca beyinsiz olduğunu anlayamayacak olanlar da var sonuçta.

"The less you know, you don't know how much you don't know. The more you know, you know how much you don't know."

pkk türkiye nin geleceğidir

şahsen ben pkk olmasa türkiye'de yaşamayı düşünmüyorum. Geleceğe karşı tek umudum pkk'nin bu ülkede var olmasıdır. Gezi'de başarılamayanı başaracak bu parti.

edit: kendimce sosyal deney yapmak için açtım bu başlığı. Hiç şaşırtmadı yazılanlar, oturup adamakıllı eleştiren, eleştirebilen yok. Herkes küfür ediyor, kimisi yanlış şeyi tanımlıyor.

Yahu daha tanım yapmayı beceremiyorsunuz, ne hakla insanlara küfür ediyorsunuz ki siz ? Bildiğiniz başka bir şey var mı sizin küfür etmekten başka ?

(bkz: bir milliyetçiye küfür ettirmek)

güncelleme: bakın arkadaşlar bir insan, tekrar ediyorum "insan" kendince birşey düşünüyor. Bu "insan" yanlış düşünüyor olabilir, siz bu insanla konuşabilirsiniz. Hatasını söyleyebilirsiniz. Yanlışsın diyebilirsiniz çünkü şu bu yüzden diyebilirsiniz.

Ne bileyim iletişim falan kurabilirsiniz. Yarın yokmuşçasına küfür ederek bi yere varamazsınız.