1. 1.
  shichinin no samurai'ın kikuchiyo'su, shogun'ın lord toranaga'sı, 181 ayrı filmde rol almış japon aktör. bakışları mükemmeldir. saman çiğnemesi, boynunu kaşıması ve omuzlarını oynatması gibi pozları var. sho1997 senesinde 77 yaşında vefat etmiştir. ruhu şad olsun.
  3 ... roy mustang
 2. 2.
  dünyanın en iyi aktörlerinden biri olan japon fevkalbeşeri. metod oyunculuğunu kullanmıştır. akira kurosawa hocamızın en çok çalıştığı oyunculardan biridir. onu shichinin no samurai, throne of blood, yojimbo gibi müthiş filmlerden ve eğer yaşınız yetip de izleyebildiyseniz ya da benim gibi sonradan izlediyseniz shogun adlı dizideki lord toranaga karakterinden hatırlayabilirsiniz.
  oynadığı rollere karakter kazandırmış, ve o rolleri seyircinin aklına kazımıştır. bakışlarını, mimiklerini ve beden dilini sonuna kadar kullanan çok yetenekli bir oyuncudur.
  onu izlememiş olanlar herkesin bildiği tekerleme gibi ezberlenilen isimlere "mükemmel oyuncu" derler...
  2 ... jackmartins
 3. 3.
  sanjuro'daki rolü de ututulmamalı, tabancalı adamla bile başaçıkmıştı.
  1 ... alkinza
 4. 4.
  (bkz: tajomaru)
  1 ... paradigma
 5. 5.
  kendisi Akira Kurosawa'nın kadrolu başrol elemanıdır. filmlerinde daha çok, deli dolu hareketleriyle tanınır. kanatimce en iyi Performansı sergilediği film Shichinin no samurai dır.. zira üç buçuk saatlik filmin izlenmesini sağlayan en büyük etken kendisidir.
  1 ... true
 6. 6.
  En sevdiğim yönetmen Akira Kurosawa'nın birlikte çok çalıştığı fakat zamanla " Kendisini oynamaya başladı" diyerek çalışmak istemediği, Nick'imin isim babasıdır.
  1 ... t mifune
 7. 7.
  samurai deninde insanın gözünde ilk beliren suret onun suretidir. rivayete göre iş ararken film setinde görev almak için gitmiş fakat haberi olmadan oyuncu seçmelerine katılmıştır. ve bundan sonra da yıldızı parlamıştır.

  tam anlamıyla nev-i şahsına münhasır birisidir. o omuz silkmeleri, boyun ve sakal kaşımaları bambaşkadır...

  toshiro mifune
  toshiro mifune
  toshiro mifune
  toshiro mifune
  toshiro mifune

  bonus;

  http://www.youtube.com/watch?v=fpvR2GuHpi8+
  2 ... siyahgiyenadam
 8. 8.
  akira kurosawa'nın filmlerinin vazgeçilmezidir psikopat ve deli rolleride üstüne yoktur, kendisini bize 7 samuray filminde acizliği ve sempatisi ile sevdirmiştir.
  ... zindanc1
 9. 9.
  toshiro mifune
  2 ... jimmy tudeski
 10. 10.
  rashomon filminde de rol almış usta oyuncu.
  1 ... huni kolisi