1. 1.
  toshiro mifune 'un dünyanın en başarılı filmlerinden shichinin no samurai 'de canlandırdığı, senaryoya renk katan, çiftçi bedeninde samurai ruhlu karakter. hiçbir filmde psikolojik yapısı senaryoda bu kadar güzel işlenmiş karaktere rastlamadım. içindeki bir samurai olma isteği ve köyün delisi kıvamındaki hareketleri süpperdi*.

  shichinin no samurai 'ın 1954 yapımı bir siyah beyaz japon filmi olmasına rağmen bu kadar sükse yapması, imdb top 250 'de 6. sırada oluşu, anime 'sinin çıkmasına sebep oldu. samurai 7 adıyla çıkan 26 bölümlük anime 'de, kikuchiyo bir robot olarak tasvir edildi ki o da ayrı bir güzellik olmuş.
  ... roy mustang
 2. 2.
  toshiro mifune'nin canlandırdığı köylü ile samuray arasındaki bir karakterdir. ne kadar samuraysa alsında o kadar da köylüdür. diğer karaktelere oranla çok farklıdır, hatta yatağını bir köylü ile paylaşır. toshiro mifune bilindiği gibi, bir çok filmde kurosawa tenno'nun alter ego'sudur. bu filmde ise geçmişe dair, samuraylardan- kikuchiyo rolünde mifune nin gösterdiği gibi-çok anlamlı bir hesap sorar. kurosawa da bir samuray ailesinden gelmiştir ve samurayların köylülere yaptıklarını bilir. bu film bir anlamda Tenno'nun özürüdür.
  1 ... calderon de la barca