bugün

Yeni nesil counter-strike. Fakat inanılmaz derecede detaycı bir oyun. Trailerini izlediğim kadarıyla sağlam bir ingilizce gerek sesli iletişim olması lazım oyunda. Sistem gereksininleri baya sağlam. oyunda dikkatimi çeken tek şey ayrı bir yıkım motoru geliştirilmiş. Oyundaki duvarlar tipine göre yıkılıyor. Betonlar daha geç, tahtalar daha kolay. inanılmaz hoşuma gitti incelenmesini tavsiye ederim.netice itibariyle beklemedeyiz.

Ayrıca kapitalizm'in esiridir. grafikleri her ne kadar güzel olsada Crysis ve Battlefield gibi muhteşem grafikli oyunların orta sinif pc lerde 60 fps akıcı olmasına rağmen bu oyunun 60 fps gibi bir sayıyı görmesi için gtx x60 ve daha üstü serilerine ihtiyaç duyuyor. Ayrıca çokta büyük map'i olmamasına rağmen. sebebi tabiki kullanıcıyı yenilemeye sürükleme.
Rezerved.
videolarını izleyince kafayı yedirten oyun.
Yarın (24 Eylül) kapalı betası başlayacak olan güzide oyun. Tabi kendi sitesinden yada nvidianın dağıttığı keylere sahip kişiler oynayabilecek ve 24 Eylül - 13 Ekim arasında gerçekleşecektir. Daha detaylı bilgisi olan arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
rezerved.
kapalı betası 4 ekim 2015'e kadar uzatılan oyun. hali hazırda kapalı betaya girmiş olanlara ekstra 4 key gitmiştir.
cacık olacak oyundur.
oyun daha çıkmadan malum ortamlara düşmüştür.
senaryo modu diye bir şey olmayan oyundur, ubisoft az daha zorlasa counter strike taklidi bir şey yapacakmış, battlefield hardline bile multiplayer ağırlıklı olmasına rağmen uzun ve fena olmayan bir single player story mode' a sahipti. nerede eski rainbow six ler nerede bu, 5-6 tane training görevi adı altında geçiştirmişler yıllardır güzel operasyonları ve hikayesi olan bir oyun bekliyordum, terrorist hunt modu için bile internet bağlatısı istiyor bilgisayara karşı olsa bile yavşak ubisoft yine yapmış yapacağını vegas 2 ile devam edeceğiz anlaşılan.

edit: bir ubisoft aşığından eksi gelmiş, fotosentez neyim yap havayı kirletme lütfen.
birbirinin kopyası fps serilerinin ardından türe gelmiş yeni bir soluktur. kapalı ve açık betalarına katılmış biri olarak son derece memnun kaldım ve 5 arkadaş oynanırsa maksimum keyif alınabileceğini garanti ederim. tecrübe konuşuyor. kapalı mekanlarda yakın mesafe çarpışmalar egemen ve yıkımı lehine kullanan kazanıyor. ağır ve sabırlı oynanması gerekiyor. karakterler taş-kağıt-makas dengesiyle dizayn edilmiş, sürekli kazanır diyeceğimiz bir kompozisyon yok.

yine de ubisoft oyunudur, çok da güven olmaz, hemen 180 lira vermeyin derim. birkaç aya g2a'den çok ucuza kapatılır, hem de hem oyun altyapısı hem oyuncu kitlesi oturmuş olur.

iyi kuşatmalar.
yaklaşık 2 saattir tunggle üzerinden oynamaktayım. swat serisini yıllarca deliler gibi oynamış biri olarak çok ilgimi çekti elbette fakat şahsi fikrim uzun sürede aşırı derecede sıkıcı olduğu yönünde.

mesela oyunun grafikleri mükemmel, binaların hemen hemen her tarafının yıkılabilir olması vs mükemmel birşey lâkin oyunlar şu şekilde dönüyor sürekli; bir el terörist isen droneları engelleme/polis isen dronelarla rehinenin yerini bulma. daha sonrasında polislerin duvarları yıka yıka girmesi, teröristlerin pusuya yatıp arkalarınada çelik duvar koruyucu döşeyip gelsede sıksam diye beklemeleri ve kim önce diğerini görürse sıkıp öldürmesi...

fakat sonrasında işler rutine biniyor. hani kabak çekirdeği yersinde 20-30 tanesi nefis lezzetli gelir fakat sonrasında bir acı tat gelir ya hani. işte tam öyle bir şekilde tadı kaçıyor.

zaten yapılacaklar öyle çok inanılmaz derecede çokmuş gibi geliyor, şu duvardan girerim, bir üst kattan alt kata zemini delerek bir anda inerim o sırada ötekiler camdan girer rehinenin bulunduğu odaya adamları taklaya getiririz diyorsun ya, işte o olayı 7-8 kere yaşadıktan sonra "eee ne lan bu hep aynı şey" olayına bağlıyorsun.

yani swat 3 ve 4 (ki serinin bütün oyunlarını derken elbette 3. oyundan başlamadım ilk oyun ve ikinci oyunu da hatrı sayılır derecede oynamıştım ki çoğu kişi bilmez) ü bilgisayara karşı oynamak bunu multi oynamaktan daha bir zevkliydi gibi geldi bana.

yenilik ise evet swat 4'ün üzerine kattığı şey; pekçok teknolojik ekipmanınız ve duvarların kırılabilir, yıkılabilir olması var fakat uzun vadede bu oyun unutulur gider derim hatta ben kısa sürede unutulacağına inananlardanım.

tanım: rehine kurtarma ve rehineyi polislere yar etmeme adına yapılmış hatrı sayılır güzellikte ve aynı şiddette rutin olan taktiksel fps oyunu.

saygılar...
Oyuna arkadaş grubuyla girerseniz daha zevkli olacaktır fakat pahalı olduğu için bu biraz zor şimdilik . (keza oyun çok iletişim gerektiriyor takım içinde) oyun güzel ama fiyatı baya yüksek bu yüzden arkadaşlarla girip oynamalık(cs go gibi) değil şu an ilerde fiyatı uygun hale gelirse daha çok kişiye ulaşacaktır.
bilgisayarımın artık eskidiği gerçeğini hiç acımadan yüzüme vuran oyun.
Oynamak isteyen yazarlar beni yeşillendirebilir.
Ps 4'te oynuyorum. Resmen italyanlar işgal etmiş bu oyunu. Her oyunda bi millet ağırlıkta oluyor demek ki.

Bu arada hereford base ve kanal en nefret ettiğim haritalar. Border da öyle. Gerisi harika.

Twitch ise en nefret ettiğim açık ara.
ps4 platformunda oynadığım oyundur.
1 ay oynayıp bıraktım.
cs go ya başladım.

milimetreler ve zeka ile oynanan oyun.
diğer çoklu oyunculu fps oyunlarına göre çok daha fazla taktik, dikkat ve takım içi koordinasyon gerektiren bir oyundur. öyle "taktik maktik yok bam bam bam" diyerek düşmana girelebilecek bir oyun değildir.

oyun içinde hem saldırı hem de savunma tarafında çok fazla taktiksel seçenek olduğundan multiplayer'da çuvallamamak için önce her haritada bir çok defa terrorist hunt girip az da olsa haritaları öğrenmekte fayda vardır.

edit: taktik maktik yok bam bam bam diyerek çok güzel recruit shotgun rush atalabiliyormuş. oyundaki favorim de bu oldu.
oç csgo'dan bir nebze olsun kurtulmama vesile olmuş kaymak gibi, kadayıf gibi, nutella gibi oyun.
csgoda ruslar bizi geçmiş diyolar moronlukta doğru mudur?
ilk çıktığı gün dijital platformdan hediye olarak alınmış oyundur.

Ps4 platformunda ilk fps oyunum olması sebebiyle ilk dönemde inanılmaz derecede zıçtığım oyundur.ancak daha sonra kulaklık almam ve pratik yaparak en iyi 2. Rütbe olan platine kadar ikerlediğim oyundur kendileri.

Oyununun 2 farklı multiplayer opsiyonu var. Ayrıca oyuncuların kendilerini geliştirmeleri ve haritaları öğrenmeleri için bir opsiyon mevcut.

1- insan V insan(Casual-Ranked-custom)
2-insan V bot(terörist hunt)
3-station. (Bireysel olarak terörist botlara karşı oynuyorsunuz)

1.1-Casual: burası alıştırma alabı gibidir. Sizin iradenizden ziyade oyun sizi yönlendirir. Operasyona başlayacağınız, savunacağınız alanı hep oyun kendisi belirler. Burada her raund 4 dakikadır. Bi bakıma oyunun hafif meşreplerinin yer aldığı alandır. Burada her şeyi kill için, eğlencesine, öylesine yahut niye olduğunu yapanların bile bilmediği insanlar ağırlıklı olarak yer alıyor. Öyle ki ranked oyuncuları burada 1-2 raund oynayarak takım arkadaşlarının gelmesini beklerken boş kalmamak için , elleri ısınsın diye bir basamak olarak kullanırlar. Oysa bu opsiyonda oyunu bir tarafın kazanması için en az 3 raund oynanması gereken bir oyundur. 1-2 raund oynayıp çıkanlar yüzünden oyun içerisinde gerçekçi bir rekabet olmadığı gibi, kendi takım arkadaşlarını öldürmenin bir şey kaybettirmemesi, bir cezası olmayısı da bu opsiyonu hep hafif meşrep kılmıştır-kılacaktır.

1.2-Rranked: asıl oyunun ve oyuncuların yer aldığı kısımdır. 5 kişinin de birbirini tanıyanların oluşturduğu bir takım olarak oynanması tavsiye edilir.burada operasyona başlanacak yer de savunulacak alan da oyunculara bırakılır. Burada her raund 3 dakikadan oluşur. Savunulacak alan için oylamaya katılanların salt çoğunluğu yeterlidir. Herkesin oylamaya katılacağını öngörürsek bu 5/2 +1 yapıyor. Yani en az 3 arkadaş aynı anda bir takımda yer almanız şiddetle tavsiye edilir. Bu savunmada size istediğiniz yeri belirleme opsiyonu verir. Ranked oyunu aynı takımın en az 4 raundu kazanmasına denk oynanır. Ancak oyun içerisinde raundlarda 3-3 lük bir eşitlik sağlanmışsa. Oyun 5 raund kazanan takımın olmasına dek sürer. Yani oyun 3-3 lük raund eşitliğine geldikten sonra oyun 5-3/5-4 lük raund üstünlüğüyle biter. Ancak takımlardan biri yenilgiyi(surrender) kabul ederse o zaman oyun son bulur. Kişilerin buradaki kazandığı maçla orantılı olarak rütbeler alınır.

1.3-custom game: burada oyunun haritası, türü( bomba-alan savunma-rehine), raund süresi, kaç raund oynanacağı gibi unsurlar oyunu kuran kişi tarafından belirlenir. Yani bu oyun kısmında oyuncular birbiriyle arkadaştır. En az 2 arkadaşın birbiriyle rakip olarak yarışabileceği, 5v5 e kadar yarışılabilecek oyun bölümüdür.

2- terörist hunt: tek başınıza oynayabildiğiniz gibi multplayerle birlikte tanıdık yahut tanımadığınız insanlarla aynı takımlarda yer alarak her şeyi oyunun belirlediği koşullarda botlara karşı mücadele verirsiniz. Fps oynamak ama aynı zamanda beklemek istemiyorsanız iyi bir seçenektir.

3-station: oyunun başlangıcında 10 farklı stationun yer aldığı bazılarında defans bazılarında ofans olarak görev yaptığınız tek kişilik versiyonudur oyun.10 farklı stationdan bahsetmiştik. Bu stationlar multiplayerda karşılaşacağınız haritalardan oluşuyor. Bu yönüyle oyuna yeni başlayanların Haritaları tanıması yönünden çok faydalı olacağı kuşkusuzdur.her stationda 3 yıldızdan oluşan görev koşulları var. 3 yıldızın koşullarını sağladığınızda mükemmel bir şekilde görevi tamamladığınız anlamını çıkarabilirsiniz. 10 sttionu tamamladıktan sonra 11. Bir station açılıyor ve burayı multiplayer olarak oynuyorsunuz.

Oyunla ilgili aktaracaklarım bu kadar.ancak daha fazla performans ve daha iyi bir oyun zevki yaşamak için 2 şey çok önemli.

1- ses kasabileceğiniz iyi bir kulaklık. Tavsiyem headset 7.1 kulaklık arkadaşlar.bir kaç level atlıyorsunuz emin olun.

2- adam gibi adam kişilerle arkadaş olarak oynayın. Çünkü kill almadan yani rakibinizi öldürmek zorunda olmadan da oyunu kazanabiliyorsunuz. Nihayetinde düzgün bir savunma sistemiyle kazanmak varken ortada çarıklı dondan fırlamış apaçi selim gibi adamların ölümlerini izleyerek zaman ayırdığınız bu oyunda hak etmediğiniz yenilgiler almanıx sizi mutlu etmeyecektir.

Ayrıca ps4 platformda oynayanlar: black88warriors eklerseniz denk gelirsek birbirimize oynarız.

Bonushttps://youtu.be/ofm24bl8vvo
Tam paketini degil de ucuz olanini alirsaniz tirt olan oyundur. Onun disinda arkadaslarla oynamasi zevkli bence. Buarada tam paketi 200-250 tl sanirim unuttum. Surekli taktik uzerine kurulu oldugu icin iletisim halinde olmaniz gerek takim ile. Hem savunup hem de saldiri yapabileceginiz bir oyun. Dun muydu yayinda izlerken su anlara tanik oldum. Linkini birakayim. Boyle de kanser bir oyun.

https://youtu.be/lJ4M-QnMbs8

Hala guluyorum. Inanilmaz.
almayı düşündüğüm oyun ps4 için. baya bir for honor oynadım ubisoft'ada baya bir kılım son zamanlarda. single playerları boktan. for honorın serverleri berbat ama oyun gerçekten iyiydi. battlefield oynadım uzun süre ama oda çok keyifli değildi. bu ondan farklıysa satın alabilirim.
13 tl olmus steam indiriminde.

Yersen.

Operator yok nerdeyse kendin oynayarak aciyorsun karakterleri ve bir karakter 45 saatte falan aciliyormus. Ben oynarim diyen alsin oyun guzel.
190 gun de bir indirime giriyor herhalde kendi entrymi gordum. 50 tl ye standart editioni aldim. Henuz karakterler hakkinda pek bi bilgim yok fakat anladigim tek sey bir takimin olmasi gerektigi.
Çok güzel oyun, yıllar önce oynamıştım. Profesyonelce...