bugün

gulusune gurban oldugum oyuncu.
Salih abiye bunu yaptın ya artık öldün olm sen !
(bkz: yassı kıç)
--spoiler--

- arkadaşım annen seni düşürdü mü?
- düşürseydi burda olmazdım.

--spoiler--

bu adam gerçekten zeki.
fena halde sami hazinses'e benzeyen komedi bakkalı.
amuda kalkıp bakıldığında aynı michael douglas a benzeyen komedyen.
avrupa yakası'nın son firesi.
avrupa yakası'ndan ayrıldıgı konusulan oyuncu.
http://www.renkhaber.com/...ndan_kotu_haber/7894.html
parazit oyuncu.Önceleri yılmaz erdoğan/mükremin tavır ve mimikleriyle idare ederken,zaman içinde incelikli izleyicinin farketmekte gecikmeyeceği derecede;engin gunaydın/burhan altıntopa (bkz: kıpır kıpır tavırlar kararsız jestler vb) dönüşen (bkz: komedi dükkanı maximum),kimlik hırsızlığı dediğimiz psikolojik rahatsızlığın karakter hırsızlığı olarak oyuncuda/oyunculukta can bulmuş hali.
(bkz: başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin)
(bkz: sponge bob)
(bkz: ruh emiciler)
hazıra konmada çığır açmış oyuncu.

genelde yaptığı röportajlarda bu konsepti çalıp çalmadığı soruluyor tabi daha nazik bir dille. bu röportajları yapan bir allahın kulu da demiyor ki; tamam konsepti geç o olur okan bayülgen'den öncede vardı falan filan da sen burada en ufak mimiklerine kadar engin günaydın'dan araklamışsın be arkadaş. konsepti araklamayı geçtim sen her şeyi araklamışsın. adeta yeni ve gereksiz bir engin günaydın olmuşsun. anlamadığım nokta bu.

hayır engin günaydın'ın skeçlerini genç kitlenin dışında aileler pek bilmiyordu. bu kadar çok tutmasında en büyük payda bu zaten. yayına verildiği saat falan. ulan o değilde millet ne kadar kolay kazanıyor şu parayı helal olsun.
komedi dükkanı programıyla güldüren oyuncu.
birşeyleri araklıyormuş falan diyorlar.
onlara göre herşey arak zaten.
komedi dükkanı'nda aynı mimikleri aynı anda aynı şekilde kullanmasıyla kendisini tekrarlamıştır. aynı aynı aynılar çoğalmıştır. aynı espriler yalnız karşısındaki kikirdeyen tip farklıdır o kadar. ama hak vermek lazım çünkü 2 saate ordan gelen komutla yapılan iş anca böyle olur.
-aha şimdi o bakışı atacak. şaşıran smiley modunda
-hah şimdi nasıl yani diyecek
-efettt şimdi sonuna geldik ben burada olayı bitirmek istiyorum bu durumdan hoşnut değilim diyecek. ürkekim ürkek güvercinimmmmm
hıncal uluç 'un m. ali erbil'in yolunda ilerlediğini düşündüğü eski tiyatrocu yeni tv yıldızı.
fazla paranın insanlarının karakterini nasıl değiştirdiğinin en büyük göstergesi olan oyuncu.
demet akbağ'ın erkek olanı.
engin günaydın 'ın mimiklerini araklayan adam.
atv'de yayınlanan bir dizide karşımıza çıkmış akabinde organize işler,avrupa yakası ve komedi dükkanı ile şöhreti yakalamış aslen tiyatrocu kimlikli oyuncu.
komedi dükkanı adlı programla değişik bir format yakalamış, avrupa yakasından ayrılmasıyla daha da sempatimi kazanmış komedi oyuncusu.
iyi oyuncu kötü komedyen ekolünden bir zat.

bu adamın komik olmadığını ispatlamak için benim mi bir program yapmam gerekiyor? neyse pes ettim zaten. insanların bu kadar mal olabileceği gerçeği ürpertti beni. ben de ilk defa izledim. inanın komik buldum, güldüm. hatta bildiğin eğlendim. ulan dur koşup bir şeyler yazayım dedim. sonra unuttum, yazmaya fırsat olmadı ya da bilemiyorum. derken bir daha izledim. baktım ki gidişat aynı. sürekli o dışsesteki adamın lafını kesip gereksiz şaklabanlıklar, bütünlüğü bozmalar hep hepsi aynı.

neden sonra anladım ki bu adam ve komedi dükkanı denen program prezervatifmiş. yani bir kerelik, tek kullanımlık. sonra atılmalı. ıslak mendil gibi düşünün. her hafta aynı şeylere güleceksek yaşamayalım.
(bkz: herkes kendi evinde)
cem yılmaz'ın kız kardeşiyle evli olan kişi. onu ekranlardan , bir takım filmlerden de tanımak mümkün. meğer cem yılmaz'ın eniştesiymiş.
erken yaşta nejat uygur olacak oyuncu. ite kaka güldürüyor, yakında nejat uygur gibi hiç güldüremeyecek.
kendini çabuk tüketti. o tarz bir program o sıklıkla yayınlanırsa kendini tekrara başlar. anında görüntü show ile örtüşüyor bu bakımdan.
dikkatli incelenirse al pacino nun 20 li yaşlarına inanılmaz derece benzeyen oyuncu.
aslında çok yetenekli bir tiyatrocu iken son yıllarda kendisini bir allahım ne yapacağım kafam karıştı afalladım saçma hareketler yapayım dış sesi dinleyeyim karakterine büründürdüğü ve bunu aşamadığı için gerileme döneminde bulduğum oyuncu.