bugün

(bkz: bbg melih)
(bkz: şeytan rıdvan)
bu hafta en az sms'i alıp gemiye veda etmiştir.
Paslanmaz çelik, keskin bıçak markası.

Valla ben aldım kullanıyorum. Çok memnun kaldım.
henüz 17'sinde asi, kendisine dayatılanlara karşı çıkan, kendi benliğini arayan, annesinin sırf elindeki zenginliği kaybetmemesi için zengin bir adamla nişanladığı mutsuz bir kız.

öyle ki, gemideki hayatından sıkılıp kendini korkuluklardan denizin buz gibi sularına* bırakmaya kararlıdır. aslında bir anlık karardır bu. yani tam istenmemekle beraber sadece çıkmış ve gecenin kuytu karanlığında kendi benliğine doğru yol almak istemektedir.

bir film karakterinin ötesinde hayatta görülecek yüzlerce kızdan biridir rose. kendi kararları değil bulunduğu sınıfın dayatmalarına boyun eğmek zorunda bırakılan bir kız. güzel. seksi. inatçı, 1900'lerin ingiltere'sinin o saçma sınıf ayrımında kendinden daha aşağıda bir gence aşık olacak ve aşkı için savaşacak kadar inatçı. annesine karşı koyacak inatçı.

kazadan yıllar sonra kendine yeni bir yaşam kurmuş. evlenmiş. torunları olmuş. ancak aşkını kalbinin bir köşesinde hep kilitli tutmuş. ''bir kadının kalbi sırlarla dolu bir okyanus gibidir'' diyerek kendi sırlarını ölümünden çok kısa bir süre önce açığa çıkarmış bir kadın.

bir film karakterinden çok ötedir rose. hayatın içinde gerçek bir kadındır.
gerçek adının kate winslet olduğu bayan.

bazen düşünüyorum da, jack yalnızca rose'un hafızasında var. elinde jack'in bir fotoğrafı bile yok. ölesiye sevdiği o genç çocuk, yok oğlum. varlığından kimsenin haberi bile yoktu zaten, fakirin tekiydi o. çok korkunç ya! jack'in öldüğünü öğrenince, o vahim durumda, insan daha da bir kötü oluyor ya! çocuğun elini bırakıyor ve jack denizin dibini boyluyor. ben olsam jack'in elini bırakmaz, gelen yardım filikasına jack'i de aldırırdım. ölü olsun, en azından mezar falan yaptırır, başında ağlardım. okyanusun dibinde olmasındansa...

https://www.facebook.com/...19&type=1&theater
jack in aşkından sümüğü donarken karı uyudu kaldı yaa. çok sevse atlardı lan o da, bu kadar gamsızlık olur mu? ama kendisi kilonun yakıştığı en güzel karakterdir Kate Winslet, o da ayrı.
Jackcağızı buz gibi soğuk sularda ölüme terk etmiş bencil insan. Sanki yanına alamazdın jack i, azıcık kaydıramazdın götünü, öldü Jackcağız hipotermi -yamulmuyorsam- yüzünden.

Not: iyiki de ölmüş Jackcağız, yoksa bu film belki de bu kadar izlenmezdi. Yani çok ağlatan film çok izleniyor ya ülkemde.

Not 2: titanic filmini hiç sevmem, özellikle de jack dawson tipsizini.
tam bir kezbandır. jack'i tahtaya çekip yanına almamış, sonra donup ölünce de feryat figan etmiştir.
güncel Önemli Başlıklar