1. 1.
  2017 abd yapımı bilim kurgu + gençlik gerilim filmi.

  klasik bir grup gencin ıssız ormandaki bir eve hafta sonu geçirmeye gitmesi ve ayvayı yemesi konseptiyle uzaylıların dünyaya gelişi konseptini biraraya getiren b sınıfı bir bilim kurgu + gerilim filmi.

  --spoiler--
  aralarında tabii ki birisi astımlı olan ve habire ağzına sprey sıkmak zorunda kalan bir eleman olan gençler önce siyahi bir abi ile karşılaşıp ayar yerler. sonra da gece uzaylılar gelince olaylar gelişir. bu arada wesley snipes'ın oynadığı siyahi abi vakti zamanında aynı uzaylılar tarafından dünya yörüngesinde görevde olduğu uzay üssünden kaçırılıp bazı muamelelere uğramış* ve uzaylıların dünyaya döndüğünü görünce onlara karşı ayı tuzaklarıyla, pompalı tüfekle falan çılgın atmaya hazırlanan bir abimizdir. tabii ki gecenin telaşesinde gençlerle abinin yoları da kesişecektir.

  *uzaylılar insanlar üzerinde kendilerince bazı deneyler yapmaktadır. gerçi bu deneyler sağ çıkabilenlere değişik güçler kazandırmaktadır, ama bu deneyler esnasında uzaylılar insanları kesip biçip borular, mekanik parçalar falan da takabilmektedirler duruma göre.

  --spoiler--

  eğlencelik, vakit geçirmelik bir film. filmin adı türkçe'ye "keşfedilmemiş" olarak uyarlanmış.

  https://youtu.be/bscah0oxlkc
  1 ... usualsuspects