1. 1.
  Netflix'in yeni dizisi. Klasik Netflix serileri gibi tabiki de tüm sezon aynı anda yayınlandı. 1.Sezon 8 bölümden oluşuyor ve her bölümü yaklaşık 1 saat. izleyenlerden henüz olumsuz yorum yapanını görmediğim için başlamayı düşünmüyor değilim. Merak edenler için buralar izledikten sonra editlenecek.
  1 ... elonmusk
 2. 2.
  trailer'ından sikko bir şeye benzettiğim, çok da merak etmemekle birlikte gelecek yorumları merak ettiğim netflix dizisi.

  ps: bojack horseman izleyin olm
  ... allestamam
 3. 3.
  netflix dizisi.

  her bölümünün film tadında olduğu (yaklaşık 1 saat oluyor her bölüm), kafa açan, kafa açarken kurguladığınız şeylerde ters köşe yapan bir dizi.
  1 ... itsug
 4. 4.
  Finale kadar şahane *, finalde dev bir sıçış.
  4 -1 ... t bag
 5. 5.
  Uzun uzun satırlar düşündüm, sonra nedense tek kalemde sildim. Hiç eğip/bükmeye gerek yok. iyi başlayan, leş gibi biten netflix dizisi.

  --spoiler---

  Metafiziğin dibine vurup, bütün teorileri 10 yaşındaki bir ergenin okul basmasıyla sonuçlanansahahahhaha devamını getiremeyeceğim

  --spoiler---
  1 ... selpak
 6. 6.
  güzel dizi. iyi zaman geçiriyorsunuz izlerken. tavsiye ederim.
  1 ... iyilerdesiyahgiyer
 7. 7.
  izleyen herkesin finaline sövdüğü lakin son derece zeki bir şekilde sezonu tamamlamış dizidir.

  The walking dead yada vampire diaries izleyerek gördükleri her sahneye tam cevap almak isteyen izleyiciler sakın the oa'ye yaklaşmamalı. Hatta uzak durmalı.

  Bir sürü çok uçlu cevabı izleyiciye bırakıyor. Kör göze parmak olayları anlatıp geçip gitmiyor. 8 bölümün sonunda kafanızda bir sürü açık yer kalıyor; sonucun ve gerçeğin ne olduğunu bilemez hale geliyorsunuz. Konu itibariyle zaten metafiziki bir alana müdahale ettiği için tüm detaylara net cevap vermemesi son derece zekice.

  dediğim gibi popüler bir dizi izleyicisi iseniz uzak durun. Bunu aşağılamak için söylemiyorum zira gerçekten olağan dışı bir dizi bu. Rusya'da geçmesinden midir bilinmez tarkovsky esintileri var. Çekimler ve detaylar muazzam. Ancak hikaye anlatısı olarak genele değil meraklısına hitap eden bir örgüsü var.

  10 üzerinden 10'luk bir dizi değil tabi ki ama gayet zeki kurgusu ve anlatısı ile kıymeti uzun yıllar sonra anlaşılacak gibi duruyor. Elbette 2.sezon dizinin genel kalitesini daha net ortaya çıkaracaktır.
  2 ... tylerdurden
 8. 8.
  An itibari ile imdb de en popüler dizidir.
  ... baba kreyzi
 9. 9.
  Çok güzel başlayan bu dizi kimine göre çok kötü bitti. Ben öyle düşünmüyorum. Sonu kalbime öyle bir dokundu, öyle bir dokundu ki göz yaşlarım sel oldu aktı. Herşeyden öte the OA hikaye anlatımını öyle güzel beceriyor ki, sırf onun için izlemeye değer. Kendini bir hikaye anlatımı yolculuğunda kaybetmek isteyenler derhal izlesin!
  2 ... ikiartibir
 10. 10.
  netflix ne la.
  -4 ... shreddinger