bugün

entry'ler (126)

ateist

din değildir.

bilkent üniversitesi

her yılda bir kez "mec business seminar" adında etkinlik düzenleyen türkiye'nin kaliteli öğrenci barındıran üniversitelerden biri. bu yıl düzenledikleri etkinlikteki bazı oturumların notları şurada: https://picardes.com/15-m...seminar-etkinlik-notlari/ (havalı olmasından çok faydalı bilgiler var, üniversiteliler bakmalı.)

hd iskender

1080p iskender, full hd iskender, 4k iskender gibi restoran isimleri de bekliyoruz.

erkek dediğin nasıl olmalı

karizma - bu sözcüğün altındaki bütün özellikler

sizi ayakta tutan nedir

yaptıklarım.

nargile

görsel şu avrupa tarzında nargile içebileceğim yer istanbulda bulamayacağım sanırım. varsa bilen dm beklerim.

kızlarla tanışma taktikleri

tüm kızlarda geçerli olan bir durum; arkalarından sakın çıkmayın, korkarlar. önüne geçip sonra nazikçe ve güleryüzlü dönün, orada zaten etkilenmesi yüksek bir olasılıktır. ne kadar kendinize güvendiğiniz de önemli. yurtdışında bunu yapmak isterseniz, kaybolduğunuzu söylemeniz yeterlidir.

hayatını bir kadına adayan erkek

adam denir ona.

spotify

her cuma gününün "new music friday" beklediğim uygulamadır. ayrıca 2017 yılında en çok dinlediğim şarkıları tek bir albümde toplaması çok iyi oldu.

video şakalarındaki gülüş sesi

bir tek ben mi bunu garipsiyorum acaba? nedir bu videolardaki her komik şey ardındaki gülüş sesleri sanki gereçkten gülüyormuşuz gibi. yoo hiç de gülmüyorum yani, o gülüşler de yalandan biliyorum. hep aynı gülüş tarzları. kimin oyunu bu, ortaya atsın kendini.

beyaz peynir

çok sık kullanıldığı taktirde kansere sebep olabilen süt ürünüdür.

alfa erkek

saçmasapan tanımlar bunlar. adam ol, kadın zaten senden alfalık-malfalık beklemiyor.

american history x

izleyebileceğiniz en iyi filmlerden olabilir. film 2 saat civarında ama zaman kaybı olsaydı "en iyi" demezdim.

yazın en nefret edilen durumlar

şehirde yaşayanlar pek de bilmez aslında. kesinlikle sivrisineklerdir. gecelerin iblisleridir kendileri.

geceye bir rap sözü bırak

Deli gibi bi' şey oldum aşkından, isterdim boynunu okşayan o tatlı parfüm olsam, ben
Hatta aşkından o kadar deli oldum ki çok isterdim duş aldığında kalçalarından akan köpükler olsam, ben

ezhel - küvet

geceye bir gerçek bırak

insanlar giderek daha çok yapıcı hal alıyor.

üzüldüğün şeye bak

görsel

üsküdar vs kadıköy

kadıköy'de böyle bir mekan var. mekanın ismine gerek yok ama üst kata gidildiğinde bir oda "kadıköy", diğeri "üsküdar" olarak isimlendirilmiş. nedense her ikisi de farklı boyutlarda. üsküdar odası küçücük ama oturma alanı daha konforluyken, kadıköy odasında balkon benzeri bir şey var ve ayrıca koca plazma tv de mevcut. anlamını tam olarak çözemesem de bu odaların belki de kafalarına göre yapmışlardır diyip kendimi çok yormadım.

temizlikyolda com

kısa kes diyecek olanlara gelsin bu: ofisim olsa her hafta temizlikyolda'yi tercih ederim.

şimdi gelelim benim yaşadığım olaya. evimin yaklaşık 1 buçuk veya 2 aydır (tam hatırlamıyorum) tozunu bile almıyorum. tabi mutfak işi hariç. böceklerle karşılaşmak istemiyorum, ne de olsa yaz dönemindeyiz. çamaşır, toz, bataklık falan her ne varsa benim evimde vardı. dedim ben bekar ve full-time çalışan biri olarak bu işin altından çıkamam. bıraktım kendimi resmen. aklıma tabi direkt hazır işçi geldi. parasını vereyim de kurtulayım artık kafasındaydım. aradım internette ev temizlik hizmeti diye. pişmiş armutlar direkt karşıma geldi tabi. daha önce hiç bu hizmetten yararlanmadığım için yorumlara göre "temizlikyolda" web sitesindeki birini tercih ettim. tam gün ve tek seferlik olarak tercihlerimi tamamladıktan sonra 2 personel yeterli olacağını düşündüm. üyelik falan açmam gerekti tabi ama bunların hepsini birkaç dk'da hallettim. aradılar "geliyoruz" diye. geldiler öbür gün, evi onlara bırakıp çıktım, nedense böyle güvenesim geldi. güvenesim geldi derken, evimin hemen yanındaki cafeye gittim orada bütün gün bilgisayarda takıldım. personellerden biri beni aradı "bitirdik gelebilirsiniz" diye. ulan eve bi girdim, orası benim evim mi resmen afalladım. ben daha şimdiye kadar böylesine bir hizmet almadım sevgili uludağlılar. övmek için yazdım evet, övülecek kadar kaliteli bir hizmet aldım. "otel mi?" trivago derler ya, "temizlik mi?" http://www.temizlikyolda.com hacı.

lana del rey

görsel