1. 1.
    the tudors'un yapımcılarından gelmek üzere olan efsane bir dizi. öyle ki diziyi neil jordan yönetiyor, jeremy irons başrolde. titreyerek bekliyoruz.
    5 ... papa ikinci jan pol
  2. 2.
    dizi sitelerinde yerini almış her nevi entrikayı içinde barındıran 'ali cengiz oyunları' sunusu...
    ... tarnally
  3. 3.
    bugün ilk sezonun ilk bölümünü izleme şansım oldu.daha ilk bölümlerinden sevişme sahneleriyle tudors dizisiyle yarışır mı dedim ama ı ıh,yok. o potansiyel yok zaten.neyse ki sadece jeremy irons ın karizması için bile oturup izlenilesi bir dizidir.izlerim ben
    ... archeologist
  4. 4.
    rivayetin bir parçasını işleyip cem sultanı öldürüp parayı papalık kasasına koymuşlardır. O değil de Rodrigo Borgia ya benzer bir adam yok muydu?

Bir de micheletto konusunda ya dizi ya da ben fena halde yamuluyoruz. Cesare' nin çocukluk arkadaşı değil miydi?
    1 ... gothiquee
  5. 5.
    dine çok yer ayırsa da bişey diyemiyoruz çünkü din üstüne kurulu bir dizi ve entrikalar tabiki. izlenilmelidir.
    ... orkestra adam
  6. 6.
    bizim cem sultan game of thronesa transfer olmuş bitane dothraki rolünde takılıyodu. bu amerikan dizi zımbırtısı bize barbar mı diyo lan yoksa?*
    3 ... sodyum
  7. 7.
    bir kısım medya tarafından farkedildiğinde ecdadımıza hakaret büyük çirkinlik yakalım yıkalım nidalarıyla karşılaşacak dizi (acaba italyada mesela halk sokağa dökülmüş müdür hainler diye?)
    1 ... ahkafam
  8. 8.
    izlenebilir.
    vatikandaki o zamanlarda yaşanan olaylara iyi bir şekilde ışık tuttuğu söylenebilir.
    ... woyzeck
  9. 9.
    sex, power, murder, amen... tarihi dizi dokusu nedeniyle arada ağır ilerlese de şahane bir dizi. Tarihi gerçekleri özellikle cem sultan olayını çarpıtıyorlar fakat Allah aşkına arkadaşlar bu televizyon dizisi, tarihi öğrenmek isteyen kitap okusun! Öte yandan bu diziler sayesinde (bkz. Rome, Spartacus vs.) kaç lise tarih kitabının bile kapağını açmamış arkadaş googling yaptı, wikipedia hatmetti kim bilir.
    1 ... lily marlene
  10. 10.
    --spoiler--
    3. bölümde cem sultan'ı bildiğin hintli şamar oğlanı yapmışlar. aklıma geldikçe yarılayım mı yoksa sinirleneyim mi diyerek arada kalıp mala bağlıyorum. ilk bölümü itibariyle eşe dosta övdüğüm dizi daha 3. bölümde çöp oldu. neyse, önümüzdeki bölümlere bakacağız.

ayrıntıya girmeyeceğim ama bir kere tarihler, hatta gerçekler hiç mi hiç uyuşmuyor, orasını geçtim. her şeyi geçtim. bu ne lan? the borgias
    --spoiler--
    ... bleedingmoon