bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    100 milyar dolar paraya sahip olan spekülatör. Budapeşte'deki açık toplum ünicersitesi kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır Quantum Fonu'nun yöneticisidir.
    4 ... jayjay
  2. 2.
    (bkz: sıcak para)
    (bkz: hoppa para)
    1 ... grup vitamin
  3. 3.
    (bkz: yatırım aracı olarak türkiye)
    -1 ... pilotmont
  4. 4.
    para yöneticisi olduğu tahmin edilen kişi.
    (bkz: aracı)
    ... laedri
  5. 5.
    para manipülasyonu sonucu, bir gecede 1000000000 ( bir milyar) dolar kazanmış yahudi asıllı spekülatör.
    1 ... maksat muhabbet
  6. 6.
    hobi olarak 3. dünya ülkelerinde karışıklık çıkartmayı seçmiş kişi.. kimseyi de sevmez, bir tek kendisi vardır sanki.. bush düşmanı.. illüminati'cilerin biridir diye düşünüyorum..
    5 ... lyla
  7. 7.
    (bkz: capitalism versus democracy)

(bkz: why america must not re-elect president bush)
    2 -1 ... halit ayarcı
  8. 8.
    kendisi yahudi asıllı macaristanda yaşayan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. nazizmin yükselişi nedeniyle ailesi ingiltere ye yerleşmiş, soros ta orada okumuştur. abd de borsa şirketlerinde çalışmaya başlamış ve daha sonra kendi şirketini kurmuş ve hızla servetini artırarak dünyanın en zengin adamlarından biri olmuştur. hayatta kendisini en çok etkileyen iki kişiden birinin hocası karl popper olduğunu söyler. hatta karl popper ın açık toplum üzerine düşüncelerinden ilham alan açık toplum enstitüleri nin başkanıdır kendisi. dünyanın pek çok ülkesinde şubesi olan bu enstitüler aracılığıyla gürcistan, ukrayna, kırgızistan da hükümetleri devirerek yüzünü kapitalizme dönmüş yeni hükümetleri kurdurmuş, bazı ülkelerde de ayaklanma girişimleri yürütmüştür.
    kendisini hayyatta en çok etkileyen iki kişiden diğerinin ise karl marx olduğunu ve onun kendisine yol gösterdiğini söylemektedir. zannımca "agam bizimle kafa bulii"...
    15 ... suzergecer
  9. 9.
    galatasaray spor kulübündede hissesi var bu adamın.

edit:Beni niye eksilersin kardeşim ben mi sattım hisseleri.
    7 -3 ... tsigalko
  10. 10.
    "para yönetiminin sihirbazı" olarak lanse edilen, dünyaca ünlü para yönetim uzmanı.
    1 -2 ... asiti kaçmış kola