bugün

Teröristin kafasını eze eze biter.
acımayarak. acıdığınız zaman önlem de almazsınız. acımayacaksın. en küçüğünden en büyüğüne kadar eline geçeni öldüreceksin.
Bilinçli bir nesil ve eğitim.

Silahlı kısmı sadece yüzde 10. işin içinde olan birisi olarak söylüyorum.

Eğitim şart...

Saygılar sunuyorum azizim...
uzaylılar gelip hepimizi sikerse.
terör bitmez. avrupa yardım fonunu kesmedikçe, büyük devletler beslemeye devam ettikçe terör bitmez.
Önce egemenliği ele almak sonra da zihniyeti değiştirmek gerekir. Yani örneğin pkk terör örgütünün destek ve katılımlarını kesip gücünü azaltarak eylem yapamaz duruma gelmesiyle birlikte halkı devletle bütünleştirici adımlar atmak gerekir.
savaşarak olmayacağı kesin.öldürdükçe yenisi geliyor. çark devam ediyor yani o dişlileri kırmadıkça dönecektir de.

bilim
insan sevgisi
aile sevgisi
yaşama sevgisi
hayvan sevgisi
doğa sevgisi
sanat
felsefe
düşünce

bunlar bi insanda olması gereken çarklar. ancak bazıları bunlara sahip değil. işte o zaman adı terör oluyor.

insanları eğitmek lazım. bilim insanı olsunlar doktor olsunlar. yerli araba yapıcam desinler.

ben soğuk füzyonu anlayacağım bu dereyi tersine aktıracağım bu evi havada asılı tutacağım uzaya giden ev yapacağım desinler.

ölüme ancak hayalleri olmayanlar koşar. yukarıdakiler benim çocukluk hayalimdi. belki bu insanlarında anlatmaya korktuğu hayalleri vardır.
jeopolitik, jeokültürel ve teostratejik bakımdan,
ülke ve toplum olarak kaybedebileceğimiz herhangi bir şey kalmadığında kendiliğinden son bulacaktır.

aksi bir durumda ise,

terör ranttır ve taşeron olarak çalışıp para imkan ve statü karşılığında fason eylemler üreten gruplardır.

haliyle, ya bizim kaybedecek bir şeyimiz, göz dikilen bir değerimiz kalmayacak

ya da bu döngünün temel dinamiklerini oluşturup ana organizasyonunu yaratan güçler herhangi bir şekilde yok olacaklar. böylelikle de sorun temelden çözülmüş olacak.

bu nasıl olur derseniz, tarihte pek çok örneği vardır. bazen yere suçsuz yere düşen bir insanın hesabını doğa sorar. bazen hayatını yok yere kaybeden insanların intikamını kendini bilmez başka bir dünya lideri alır.

bu döngü, bireysel, diplomatik yahut askeri manevralarla alakalı değildir. bu döngü insanlarla alakalı değildir bu döngü insanlıkla alakalı bir döngüdür. ve insanlığın öyküsü, yapmak için değil, yıkmak, yok etmek için yıkanların;
hiç alakasız olaylarla,
hiç alakasız insanlar, hiç alakasız liderler
yahut hiç alakası olmayan meczuplar tarafından sorulmuş hesaplarıyla, sinekler tarafından alınmış intikamlarıyla doludur.
sosyal medyada lanetlerseniz ve profilinizi karartır ya da #blabla b.b.2017 diye siyah bir fon üzerine yazıp, paylaşırsanız kesinlikle biter.
lanetlediğimizde terörün ağzı-yüzü kayıyor çünkü.
tü, kaka terör!
birlik beraberlik ne zaman sağlanırsa o zaman terör de biter. önce ülkede yediden yetmişe herkesin milli mücadele ruhuna dönmesi gerekiyor. hepimiz, bu toprakların evlatlarıyız, bunu kavrayabilmemiz gerekiyor. gerisi gelir.
Tüm halk olarak çıkarız kardeş çok fazla kayıp versek de ineriz Doğuya tek tek her yeri altını üstüne getiririz . Biz o günleri görmesek de torunlarımız görür.
Siyasetçilere göre, lanetleyerek.
Hitler gibi toplayıp yakacaksın. Teslim olanı affetmeyeceksin. Yakalanan adamların sülalesine kadar araştıracaksın.
Kesinlikle af etmeyeceksin.
imralıdakini ibreti alem olsun diye işkence ederek öldüreceksin.
Polise taş atanı savunanları da alacaksın içeri.
Liste uzar.
tünel, köprü yaparak bitmez mi? bize öyle dediler çünkü.
Kınayarak tabiki.Daha fazla kınamamız lazım.Arada da terörü lanetlemeyi de unutmadan.
Kahvede oturan adam modunda yapılan yorumlar ile değil elbette. Önce terörle mücadele yasasının yeni baştan düzenlemesi gerekiyor. Önce devlet kurumlarındaki terör örgütü mensuplarını bertaraf edip daha sonra kademeli olarak sempatizanlara ince bir ayar vermek gerekiyor. Teröre maddi destek sağlayan ne kadar iş adamı varsa yargılayıp ağır bir şekilde cezalandırıp tüm mal varlığına el koyulması gerekir. Terörün finans kaynaklarını kurutmadan ve örgütün üzerinde psikolojik baskı kurmadan bu iş olmaz. Ne anlatıyorsam ben. Devlet büyüklerimiz sanki burada yazılanları bilmiyor. Onlara akıl verecek değiliz ya.
Asala terörü nasıl bittiyse terör biter.

Asala ya aynı teröristlerin uyguladığı yöntemlerle karşılık verildi. Suikaste suikast bombalı eyleme bombalı eylem. Avrupa baktı ki kendi ülkesine sıçradı terör asala bitti yok oldu. Eğer eylemi yapanları dünyanın neresinde olursa olsun bulup yok edersen onlara dünyanın hiç bir yerinin güvenli olmadığını gösterirsen terör ateşini yönetenlere o ateşin onları da yakabileceğini gösterirsen biter.

Hiram abbas abdullah çatlı ve nice isimsiz kahramanı yine bulursun. Ama bunları yönetecek idare edecek siyasi otoriteyi bulmak mesele.
ille de başkanlık sistemi. O gelince terör biter. Böyle diyorlar. Ve de buna inanan baya da bi saf kitle var.
onu destekleyen oros.u çocuğu giderse biter.
bitirmesi gerekenler isterse cevabına sahip sorudur. kendi ülkemiz için konuşuyorum ; bir ülke düşün dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden bir tanesine sahip olsun. gene en kalabalık emniyet güçlerine sahip. müsteşarı değişirse iş yapan bir istihbarat teşkilatı da var. insan gücü olarak muazzam bir ülke üstelik istediği zaman arı gibi üretebiliyor ve kutuplaştırılmadığı zaman inanılmaz kenetlenebiliyor. böylesine muazzam olanaklara sahip bir ülkede terör 40 senedir nasıl bitmez ? cevabı çok basit "istenmiyor" bitirilmesi. birileri bu mevzudan rant sağlıyor o kadar belli ki. birileri silah ticareti yapıyor birileri siyaseten rant sağlıyor birileri ölümlerden rant sağlıyor. bu rant sağlayanlar istemedikçe ki hem cepleri hem karınları böylesine doyarken neden istesinler bu terör bu ülkede bitmez..
savaşarak bitmez orası kesin.

demokrasi ile insana saygı ile halkın devlete olan sevgisini kazanacaksınız önce, bu birinci adım. zira halktan destek bulamayan terör örgütü vizyonunu yitirir.

ikinci olarak ise para kaynağını keseceksiniz. para kaynağını sadece doğrudan kaynaklarını engelleyerek değil diğer ülkelerden gelen yardımları keserek de sağlamalısınız. bunun için de başarılı bir diplomatik politika izlenmelidir.
Dünya istilacıları yok etmekle ola bilecek eylemdir.

Dünyayı beyni olan, Dünyacı ve insancı biri tarafından yönetilmesi gerekir. aksi taktirde terör kurucularından terörü yok etmelerini beklemek gülünçtür.

mesela beni Dünya lideri yapın ben hallederim.

not: söz konusu Dünya yöneticileri, ülke millet din ve benzeri kavramları yayan ve insanları, Dünyayı bölen Dünya dışı ırklardır. (bunları ülke ve terör başlarında göre bilirsiniz)
not2: Hiç bir Dünyalı insan gezegenine bunu yapamaz.
Karanlık bir ortamda gözlük takılmaz.
Başına "#" işareti koymak suretiyle şehir isimlerini yazmakla terörün bitmeyecegini anlamanız lazım. Tüm bu yaşananlar "bir şeyin" sonucu. Bir yerlerde hata yapıldı. Kolay yoldan anlatayım. Evinize hırsız girdi. Sonra camı kapatmadığınızı fark ettiniz. Önlem almadiniz. Yahut evinizde yüklü miktarda para olduğunu sağda solda anlattiniz. Evi cazip hale getirip zafiyet gosterdiniz. Hırsıza kizalim evet. Kınayalım evet. Lanet edelim. Ona da evet. Peki kendimizi ne zaman sorgulayacagiz. Tüm bu kaosun bizim (aslında onların) bir hatası yüzünden olabileceği gerçeğini ne yapacağız. Her olayda bir kahramanın çıkıp bizi kurtarmasini mi bekleyeceğiz? 90'lara dönmüş olmak kimin hatası. Artık analar ağlamiyor diyerek çıkılan yolda komple tüm ülkeyi gözyaşına boğanlar sorumluluk almayacaklar yine.
Bu ülkede Günaydın derken utanıyor insan. Karanlık.
Ve siz o taktığınız gözlüğün güneş değil at gözlüğü olduğunu anlayın artık.
terör bitmez, her daim maşalar, manyaklar olacaktır. ha, bu iki günde bir terör eylemi nedir diye soracak olursanız hükümetin politikalarına bir bakmak lazım.
şu an ntv de ilber ortaylı sevil atasoy ve ismini unuttuğum sakallı bir prof bu konuyu irdeliyor.