bugün

entry'ler (80)

sabahın şarkısı

https://youtu.be/KmzFDEu2RoA

engelli rampasını açmak istemeyen iett şoförü

Şimdi ağır söveceğim de ceza-i yaptırımları olabilir ya da silik yiyebilirim. Siz anladınız içimden geçenleri. O rampayı eşşşek gibi açacaksın. O işe girerken yaptığın sözleşme, o otobüsü kullanma talimatları veya o şoför koltuğunda otururken aldığın sorumluluk gereği eşşşek gibi açacaksın.
O rampayı açmak istemeyenle, kaldırım rampalarına arabalarını park edenler, engelli asansörlerini siklerinin keyfine göre kullanıp engelli insanlara yer vermeyenler aynı zihniyetin tohumları.
Bu herif için herhangi bir yaptırım oldu mu bilmiyorum. Ama olmadıysa en kısa zaman içinde gerekli işlemler yapılmalı.

Her şeyi geçtim de; üstlerde şoförü haklı çıkarmaya çalışanlar olmuş, yanlış anlaşılma vs. diyen olmuş. Hatta ileri gidip engelli insana hakaretvari sözler sarfeden olmuş. (Küfretmeyeceğim) Dilerim, o insanların yaşadıkları sıkıntıları yaşarsınız ve hep sizin gibi davarlarla karşılaşırsınız. Allahınızdan bulun.

atatürk ateisttir

Kişilerin inancı dini hiçbir yarak kafalıyı ilgilendirmez.
Hele ki ömrünü bu vatan için harcamış, bizlerin özgürlüğü için, bağımsızlığı için harcamış biri için şu sikimsonik düşüncelerinizi götünüze sokun.
Bu ne amk ya. işi gücü yok atatürk'le uğraşıp pirim yapmaya çalışıyor amkmun gerizekalısı.

gecenin alakasız fotoğrafı

görsel

oytunkaran ı yılbaşı gecesinden önce çaylak yapmak

Oytunkaran kim amk.

daeş deaş ışid isis

Diğer diller bizi ilgilendirmiyor. Irak şam islam devleti'dir örgütün adı. Daeş deaş arapça, isis ingilizce, ışid türkçe. isimlerin yabancı dillerdeki anlamlarını kullanarak algı karmaşası yaratmamak hasebiyle türkçe olanı kullanmalıyız diye düşünüyorum.

tası tarağı toplayıp yerleşilecek en iyi şehir

Bergen
Küçücük ufacık bir norveç şehri. Soğukla da aram iyidir, çok dert olmaz bana.
Azıcık aşım ağrısız başım misali. Huzur gerek huzur.

terör nasıl biter

birlik beraberlik ne zaman sağlanırsa o zaman terör de biter. önce ülkede yediden yetmişe herkesin milli mücadele ruhuna dönmesi gerekiyor. hepimiz, bu toprakların evlatlarıyız, bunu kavrayabilmemiz gerekiyor. gerisi gelir.

4 yıl aradan sonra entry girmek

4 yıl boyunca yazılacakları biriktirip aniden hepsini toplu olarak yazmaya karar vermiş anlaşılan.
okuyamadım. okumadım değil, okuyamadım.

sözlükten troller atılsın kampanyası

Daha önce açıldı mı böyle bir başlık bilmiyorum. Muhtemelen açılmıştır ama aramada bulamadım.
Başlığın uzun hali, uludağ sözlükteki ortamı geren bütün troller atılsın kampanyası, olacaktı; malum karakter sınırı.
Sürekli olarak görüyorum, ortamı germeye çalışan, ilgi toplamaya çalışan, önüne gelen herkese sataşan bir grup var. Ya dinciliğin boku çıkarılıyor, ya dinsizliğin, ya ırkçılığın, ya cinsiyetçiliğin...
huzurla yazabileceğimiz günleri görmek istiyoruz. Ayrıca güzel bir yeni yıl hediyesi de olabilir tüm yazarlar için bu durum.
Farklı fikirler elbette olacaktır, olmalıdır. Fakat işin bokunu çıkarıp, trollüğe vurdukları zaman, ortam geriliyor, hakaretler küfürler havada uçuşuyor.
Hadi bu olmadı diyelim, güzel bir engelleme butonuna da razıyım.
Selametle.

uludağ sözlük te kız istememek

Bir başlığa defalarca entry giren ezik ve cinsiyetçi yazarın sıçmık isteği.
Olodoğ sozlokto koz ostomoyorom

şaka maka ajda pekkan ın 70 yaşında olması

görsel
Şu kadına bakıp da şaşırmamak elde değil. 54 yaşında halam var, kıyaslamaya kalkarsam eğer, ajda pekkan'ın babaannesi gibi duruyor.

fırat kalkanı operasyonu

Salak salak konuşanların olduğunu da göstermiş operasyondur.
Adam diyor, bu bir savaş, ne olmasını bekliyordunuz, askerlerin ölmesi gayet normal.
Hadsizlik, karaktersizlik, adilikten başka bir şey değil.

Ölüyor ölüyor! Askerin ölüyor! Saçma siyasi oyunlar yüzünden gencecik evlatların ölüyor! Bunu nasıl normalmiş gibi empoze etmeye çalışıyorsun? 20 yaşında fidan lan daha onlar. Hepsinin anası, babası, sevdiği var. Onların ciğeri yanarken, sen burada ne hakla bu acıyı hafife almaya teşebbüs ediyorsun.

şiirden bestelenmiş en iyi şarkılar

Selda bağcan- beni unutma
Şiir: Ümit yaşar oğuzcan

aleyna tilki nin taş gibi hatun olması

güzel olan bir şeye de cinsel istek duymayın be. kız 16 yaşında, daha çocuk. kendince sanatını icra ediyor. yorum yapacaksanız sanatına yapın. iyi değil deyin ya da çok iyi deyin ne bileyim.
ha kıza güzel dersiniz o ayrı. ama güzel demenin de zibilyon tane çeşidi var. maşaallah yüzü gibi bahtı da güzel olsun, allah sevdiklerine bağışlasın... vb. 16 yaşındaki bir kıza ancak bu şekilde 'güzel' diyebilirsiniz. diğer türlü sapıklığa girer. ( taş gibi hatun vs.)

Edit: nereye uçtu başlığı açan

gelmiş geçmiş en karizmatik ad soyad kombinasyonu

Afşar Timuçin. Afşar ismini genellikle severim zaten. Timuçin ismini de severim. Ad soyad olarak kombine olunca çok daha karizmatik olmuş.

kokusu huzur veren şeyler

Biftekli cheetos kokusu.

yemen yanarken halep teki teröristler için ağlamak

Haklı isyandır.
Günlerce halep şöyle halep böyle diye zırladınız. Halep'te 5 senedir teröristler çocuk kadın yaşlı demeden herkesin kafasını keserken, ateşlerde diri diri yakarken neredeydiniz? Neden sesiniz çıkmıyordu, neden 5 yıl boyunca zırlamadınız da o teröristlerin tepelerine bomba yağınca sizin ciğerinize ateş düştü??? Kendimi bildim bileli ortadoğuda savaş hiç eksik olmadı. Tunus'da binlerce kişi öldü, Libya'da aynı, mısır'da aynı, ırak'da aynı... milyonlarca insan katledildi. Niye hiçbirine zırlamadınız da teröristlere zırlıyorsunuz?
Şu anda farklı bölgelerde insanlar yiyecek bir lokma ekmek bulamıyor. Bir yudum su bulamıyor. Hadi onlara da göndersenize erzak yüklü tırlarınızı!
Geçenlerde bir üniversitenin ilahiyat fakültesinde 2 tır dolusu erzak yollandı halep'e. Tırlar ne ile doluydu biliyor musunuz? Öyle gıda falan zannetmeyin. 2 tır pantolon, don yolladılar. Komik mi? Değil. Acınası bir durum. Rezillik!
işin başındaki dekan zırlıyordu, halep'te kardeşlerimiz katlediliyor, açlıktan ölüyor, diye.
Hangisine güleyim şaşırdım. Kardeşlerim derken teröristleri ifade etmene mi, açlıktan ölüyor derken pantolon don göndermene mi... insanda biraz utanma olur! Biraz hâyâ olur!

metrodaki hükumet eleştirisi ve verilen tepki

Hayır efendim suç falan değildir kızın yaptığı. Anayasa bilmiyorsunuz, hukuk bilmiyorsunuz, işinize gelmeyen şeyi suç olarak itelemeye çalışıyorsunuz. Hasiktirin. O kız anayasal protesto hakkını kullanıyor. Herkesin hakkı vardır buna. Sen de git kullan.
Sesiyle falan dalga geçenler olmuş, sizin kadar embesil insan görmedim amk.
O kız, halk evciyiz değil de ülkü ocaklıyız, osmanlı ocaklıyız deseydi, burada kıçını yalardınız. Kötü bir şey mi söylüyor orada?
Mükemmel gazetecilik ve özgür medya ışid'in öldürdüğü askerleri haber yapmadığı için, halkın yüzde yetmişinin haberi yok orada ölen askerlerden. Çünkü trt'de s.ktiğimin saçması bir dizi oynatıyor, diğer kanallarda eğlence programları, diziler, haberlerde ise ülke çok huzurlu, çok mutluyuz, başkanlık geliyor vs vs.

O kız orada ışid'in öldürdüğü askerlerden haberdar olmanızı sağlıyor orada. "Işid bu vatanın evlatlarını diri diri yaktı." dedikten sonra, oradaki şişman orospu çocuğunun "yaşasın islam" demesi, aslında ışid'e sonsuz destek çıktığının göstergesidir. Ne demek ulan yaşasın islam! Askerlerini öldürüyor senin, yaktı veya yakmadı, sonuçta öldürüyor. Kaç tane askerini katletti haberin var mı! Sizin kadar ikiyüzlü yavşak görmedim. Ulan başka zaman şehit şehit diye millete vicdan mastürbasyonu yapardınız. Şimdi ne oldu? Orada ölenler şehit değil mi?

O kız, ışid'i eleştiriyor. Işid'in öldürdüğü askerleri haber yapmayan havuz medyasını eleştiriyor. Neresi haksız aqlarım? Haber yaptınız mı? Hayır! E o zaman ne hırlıyorsunuz?

sözlük yazarlarının memleketleri

https://youtu.be/V9V4JNYinEA