bugün

kendini bulunmaz hint kumaşı zanneden insanların, karşısındakilere yaptığı ve yapmayı alışkanlık haline getirdikleri eylem.
bie zaman koyan sonrasında unutulan durum.
eksiltir bazen dirhem dirhem..

yalnızım şimdi. hastaneye tek başıma gidiyorum. koluna gireceğim biri yok, korkuluklara yaslanıyorum. bu kez omzunda ağlayabileceğim sen yok, koltukta hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. değişmeyen tek şey var, her gün biraz daha ölüyorum..
vicdanın tamamen rahat olmasını sağlayan eylemdir.
karıya iyi basan adamı kimse terk etmez. bekarken ümran diye bi karıyı düdüklemiştim evliydi ama olsun. evli karıların yüzde 70 i evliliğinde mutsuz kocası yorgun gelip iyi orgazım yapamıyo karısını.

çok afedersiniz de beceremiyorlar karıdan anlamıyorlar. ben mesela konuşurum .mla, resmen naber iyi misin der gibi konuşurum ellerimle. ve inanır mısınız o .m bana güler, resmen yanaklarını açıp güler. her neyse yemin olsun bastım buna acayip, bastıktan sonra kalktı sigara yaktı, derin bi nefes aldı. o orospu çocuğu benim 6 senemi yemiş dedi kocasından bahsederek.

hala daha eski işyerinde telefonlarımı falan aramış. düşünün karıda ne etki bıraktım a.ına basıyim çocukları çok tatlı ama ya feysbukta baktım maşallah kocaman olmuşlar.
- seni sevmiyorum artık bitsin bu ilişki.
- nasıl yani?
- sevmiyorum işte uzatma.
- sevdiğini söylemiştin hep.
- sevdiğimi sanmıştım, ama yanılmışım.
- ben sensiz yaşayamam.
- unutursun...
bakın iki ay oldu hâlâ alışamadim. geçmiyor bu acı...
Tartışmaktan kaçması, artık tartışacak kadar enerjimi sana harcayamam mantığı, daha sı işte buyrun https://www.istanbul.net/...rkedecegine-dair-4-ipucu/
Yaklaşık beş dakika önce yaşadığım duygu bütünü.

Tuvalet kağıdı aldım kucağıma ağlıyorum.
Olması gerekeni yaptığı için ona kızmıyorum lakin alay eder gibi tek bir cümleye sığdırdı ya oturdu içime.

Ben yapamadım, olması gerekendi fakat kıyamadım. O tek bir celsede kırdı kalemi...

Gelir mi? Gelir elbet... Her katil bakar maktülüne son kez fakat kırıldım be sözlük.
Ne ilk terk edilişim ne ilk ayrılışım ama çok kırıldım.

Elbet geçer, geçerken koparır içimizden kıyamet tadı sevmeleri giderayak...

Tek kelamı kafiymiş insan oğlunun, hoşçakal...
evlenecek değiliz ya elbet biri ayrılacak. ben artık hoş görüyorum ve ilişkilerden uzak duruyorum.
Terk edilmek, kalbinde imparatorluk kuran kişinin bile bile o imparatorluğu yıkmasıdır. Kalpte yangın çıkar, ama hala yaşarsın. Bir süre sonra ne ismi ne de cismi kalmaz.
(bkz: hoş geldin aramıza kardeşim)
aldatmasından iyidir.
Çekingenman'e katılıyorum aldatılmaktan kat kat iyidir acısız bitmiş en azından.
toyken çok koyar, zaman içinde takmaz olursunuz. acısını aza indirmek için hoşunuza gitmeyen şeyler olduğunda ilk siz terkedin.
Koltuk 6 kıllarımı kesmedim ama gel bi sarılayım be. Gel hadi.
Acıdır,acıtır hatta can yakar
Kabuğuna sığamazsın baştanda sonra geçer dostum
Abi benim biram nerde kaldı?
insan ruhunda derin boşluklar oluşturan tek taraflı eylemdir.
aldatılma kadar iç acıtmayan durumdur.
geçer. geçiyor da, sabır.
YAşanılan bu olay kızın gittiğine değilde sizi hayal kırılıklığına uğrattığı için üzer .Gurur meselesi yaparsınız ama bir kaç gün sonra geçer.
terk eden taraf olmaktan daha avantajlıdır.

-ilişkiniz kötü gidiyorsa sorumluluktan kurtulmuş olursunuz.

-terk edip pişman olunca geri dönmek zordur.

-zaten terk edildiğinizden ilişkiniz için mücadele edip etmemek tamamen sizin tasarrufunuza kalmıştır.

-mücadele ederseniz, bu sizi önceleri yavşak gibi gösterse de nihayetinde ''ben elimden geleni yaptım'' hissi size örneğine az rastlanır bir huzur verecektir.

-durumu kabullenirseniz herkesin gözünde asil ve gururlu bir kişi izlenimi bırakırsınız.

-terk eden, ortak arkadaşlarınızın gözünde tu kaka, terk edilen ise yanında olunması gereken kişidir.

(ileride editleyerek durumun hakikaten daha avantajlı olduğuna dair daha fazla madde ekleyeceğim)
karsilik olarak oyle bi' terk edilmeli ki; semsiyenin acildigina sahit olmali terk eden bunye.
insana 'ne oldu lan şimdi?' diye sordurur.

kalkarken hesap için cüzdanından para çıkardı. o an çok koydu lan. kaybettin dedim kendime kaybedilmeyecek kadını kaybettin oğlum mehmet dedim.
Kişinin tüm eylemlerini Yemeden içmeden kesilmeye, uykusuz gecelere, ağır melankolik ruh haline dönüştüren eylemdir.

Kel ölünce sırma saçlı kör ölünce ahu gözlü olurmuş. Terkedilmişliğin en büyük acısı budur. Kişiyi abartmamak lazım. Mutlu olsaydık bitmezdi denilip gerçekçi olmak lazım.
Hele de sevdiğin insan tarafındansa her gece bir acı içinde uyanırsın. Sonra da etrafındakilere sövmeye başlarsın. Çünkü artık tek kişilik bir dünyada yaşamaya başlamışsındır.
iç yakar. Kıyıda köşede kalmış anılar bile sıraya girer daha çok acıtmak için.