bugün

hiç yaşamadığım olay. hiç terkedecek birim olmadı.
Terkedildim, herkes terketti gitti beni..
Sol kaburgam bile firar etti bedenimden,
Aradan geçen zaman bile yetmiyor unutmaya,
Ettiğimiz kavgaları bile özlüyorum,
Saçlarını okşamayı,
Ellerini tutmayı,
Aniden boynuna sarılmayı,
Bana bakışını,
Karşımda duruşunu,
Hatta arkasını dönüp yatışını bile..
Ona yavaşca sokulmak,
Sessizce sarılmak,
Omuzlarından tutup sımsıkı kendine çekmek..
defalarca (bkz: (vid #109629)) dinlemenize sebep olur.
Sana daha bir gün önce aşkını anlatan, seni çok sevdiğini seni kimseye değişemeyeceğini söyleyen adam bi anda senden uzaklaşır. bilmezsin sebebini. sonra bir bakarsın ki o gitmiş. ağlamak istesen ağlayamazsın, konuşmak istesen kelimeler bir türlü çıkmaz ağzından. çok acır için, çok özlersin. ama gitmiştir ve dönmeyecektir bir daha. en garibi ise seni terk etmesine rağmen ondan nefret edemezsin.
Bazı şanslı bünyelerim hiç yaşamadıkları, hayatta kalmak için elzem olmayan durum. En yakından örnek verecek olursak şahsım hiç terk edilmemiş, hep terk etmiştir. şaka tabi, hiç aşk yaşamamış ve terk edilememiştir.
yaşama sebebini kaybetmek ve duygularını idam etmektedir.
Bilerek mi yanına
Almadın giderken
Başının yastıkta
Bıraktığı
Çukuru?*
şu anda içinde bulunduğun durumdur.
insan uyuyunca unutacağını zannediyor ama unutulmuyor. Evrende yok oluyormuş gibi, bir sis bulutu gibi hissetmenize neden oluyor. donup kalıyorsunuz ne ağlaya biliyorsunuz ne de elden bir şey geliyor. çok kötü bir şey...
her canlı tadacaktır.
yaptığınız hatanın meyve vermesidir.

bir insanın tadabileceği en güzel his, boşlukta olmak. insana biraz: "her şeyi yapabilirim artık, özgürüm." düşüncesi verir fakat, iç kemirdiği için de kendinizi, kendi saçmalığınızın ortasında bulursunuz.

hayat şartları.
Ölümlü dünya olduğu için mutlaka gelecek olan sondur. insanın elinde sadece üzüntüsü ve kederi kalıyor. Yaşanmışlıkların çöpe atıldığı durum hemen hemen hepimizin başına gelmiştir. Önemli olan hayata devam edebilmek.
bazen ilişki devam eder ama çoktan terkedilmişşsinizdir...
terkedene başkasının daha çekici gelme durumudur.

terkedenlerin hepsinin canı cehenneme.
en kötüsü ise karşı tarafa karşı, kendinin teselli edememektir. mesela karşı taraf sizi aldatır ya da ne biliyim klasik bi bahane bulur da sizden ayrılırsa dersiniz ki "benim elimden bi şey gelmez. ayrılan o oldu."
yani terk edilmek bi nevi yükünüzü hafifletir. ama daha kötüsü varsa o da terk edilmenin nedenini bilmemektir. aklınıza o gelir dersiniz ki "evet, o terk etti. ama neden?"
işte bu soru sizi yer bitirir. artık aklınıza geldiğinde "o kaybetti" diyip geçemezsiniz. "neden" diye sorarsınız kendinize. daha çok düşünürsünüz. hatayı kendinizde ararsınız. tabi ki geçicektir, ama nasıl? bilen varsa bana da söylesin.
Herkes sizi bırakabilir;anneniz,babanız ,sevgiliniz...ama Allah bırakmaz ,ne yaparsak yapalım ,ne kadar günah işlersek ,ne kadar yanlış yaparsak yapalım Allah bizimledir.
Kedi gibi kapinin önüne birakilmaktir. Çok seversiniz ama o sizi terkeder bi baskasi değil o.
efqarlandırır. isyanlara sürükler. mutlu musun diye sorunca aldığınız cevapla bir tokat daha yemiş olursunuz. ama bir şey öğrenirsiniz ki kimseye hak ettiğinden fazla değer vermemeyi.

görsel

bu iki yıl öncesinin kepsi. hayatım değişti artık bambaşka biriyim.
bütün terk edilenler, size seslenir gibi yapacağım..
siz hiç onun terkinden sonra kahroldunuz mu?
evet orospu çocukları demek isterim.
bu açık ve nettir.
ama diyemem malesef. küfür efendilere yakışmaz imiş çünkü...
sizi hiç en büyüğünüz tanrı terk etti mi ?
göktanrıya yalvarın ve yakarın.
belki size geri dönerdir.
devam etmekte oloan filmin ağlatan bir sahnesidir. bir son değildir.
Güzel şeydir bilmiyorum melankoli seviyorum sanırım.
acıtır ama olgunlaştırır.
geçmişe mazi oldu bayağı...

çok seviyorsanız ve karşı taraf bitirmekte kararlıysa o son buluşmada hissedilenlerdir.

zaten sabaha kadar uyuyamamış bünyem günün ışımasıyla beraber daha fazla yatak hapsine dayanamayıp yataktan çıkmıştır.

kalkıp paketi yokladım şöyle 1- 2 dal sigara kalmıştı. ağzımda geceden kalan bira tadı gögüsümde büyük bir ağırlık, sanki günlerdir madenlerde çalışıyormuşcasına bir yorgunluk tüm bu hissedilenler eşliğinde çapaklı kirli dağınık saçlarla ilk sigaramı aç karına yaktım.perdeyi aralayıp şöyle bir gökyüzüne baktım idamı bekleyen orta çağ mahkemelerinde yargılanmış haklı ama ölü bir protestan gibiydim.

sigaranın sonunu beklemeden attım camdan önce şöyle bir kendimi kokladım aynaya baktım bir duş almak gerekti telaşlı ama bir o kadar ağır adımlarla küvete uzandım ve musluğun soğuk kısmını çevirdim.

içime gelen titreme acımı hafifletiyordu sanki daha bitmedi bir şeyler diyeceksin ve her şey düzelicek ama ne diyeceksin doğru cümleler ne düşün hadi ?

aslında içten içe biliyordum içinde olduğum küvet bana musalla taşı gibi geliyordu son bir hamleyle çıktım banyodan bilgisayarın başına oturdum kafam dağılsın istedim eski fotoğraflara bakma sakın bakma diye kendimi uyardım ama baktım.

allak bullak olmuştum ve buluşma saati geldi üzerime onun en sevdiği tişörtü bana aldığı pantalonu giyip evden çıktım.

hava bir hayli sıcaktı kafamda düşünceler silsilesi vardı biliyorum hala beni seviyor ayrılmayacak yapamayacak sende pozitif ol kızı germe dedim adımlarım eşliğinde.

sonra onu uzaktan gördüm biraz buruk gülümsedi öyle bir gülümsedi ki o an anladım''çok sevdim çok güzel şeyler yaşadık ama artık bitti seni hiç unutmayacağım'' gülümsemesiydi.

nasıl demeyin bir gülümseme anlatır bazen her şeyi.

yanıma geldi anlamıştım zaten konuyu değiştirmeye çalıştım, bilet aldım haddi sinemaua gidiyoruz dedim ismimi söyledi yumuşak ama kararlı bir tonda duymamazlıktan geldim tamam söz bu sefer senin istediğin filme gidicez dedim tekrar ismimi söyledi aynı tonda durdum ona baktım ''gitme'' dedim.

sen benim tek ailemsin dedim sen de giderken kimsem kalmaz dedim seni hala 3 yıl önceki kadar seviyorum sakın gitme dedim.

biliyorsun hem ailem seni istemiyor hem ben artık sevmiyorum üzgünüm.

o an öldüm ne kadar kolay söylemişti sevmiyorum kelimesini ne kadarda basitti 3 yıllık ilişki sonrası bir zamanlar ''seninle evlenicem deyip ikeada eşyalar seçen birisi ayrılırsa bu sen olursun ben senden asla ayrılamam diyen kız ne kolay demişti öyle sevmiyorum kelimesini.

hiç bir şey diyemedim sadece gözlerimden yaşlar süzüldü boynuna sarılıp ağladım hüngür hüngür hani erkekler ağlamaz derler ya çok kral ağlarmış hacı ben o gün öğrendim.

yapma dedi o da ağlamaya başladı olduğumuz kaldırıma çöktüm oturdum ne çevreden bana bakan insanlar ne erkeklik onurum hiç bir şeyin önemi yoktu o da yanıma oturdu ağlayan gözlerime baktı hiç bir şey demeden 2 dakika öyle bakıştık sadece.

anlamlı bir şey diyecek zannettim ''ağlayınca gözlerin yeşile çalıyor'' dedi gözlerimi sildim istemsizce güldüm ama içim acıdı aslında daha anlamlı diyecek bir şeyi olmalıydı böyle şaka gibi bir son cümle olmamalıydı.

+sonra yanımdan kalktı tamam dedi gitmeyceğim dedi
-nasıl dedim seviyor musun hala beni (bir an için en mutlusu oldum evrenin)
+hayır sevmiyorum ama sen düzelene kadar yanındayım ama sonra giderim dedi
-kendimi hiç bu kadar aşağılanmış hissetmemiştim sesim titredi hayır hayır istemiyorum git tamam dedim.

arkamı döndüm ismimi söyledi gözümden yaşları silip adımlarımı hızlandırıyordum
tekrar ismimi söyledi biraz daha bağırarak uzaklaşmıştım kaçar gibi yürüyerek.
hala ağlıyordum ve adımlarım artık koşar adımlara dönmüştü.
son bir kez mesafenin etkisiyle seni seviyorumu cılız bir şekilde duydum ve arkamı dönüp tekrar ona koştum.

son paragraf benim olmasını istediğim senaryoydu ama sondan bir önceki paragraf gerçek hikayemin sonuydu.

işte böyle kaybettim ben hayata
her an her saniye yanında olmak istediğiniz insanın sizi bir daha görmek istememesi sonucu ortaya çıkan hadise.
daha kötüsü için (bkz: mesaj atarak sevgiliden ayrılmak)
(bkz: silkerler)
evrenin merkezi yaptığınız insanın seni umursamıyorum deme şekli.
o sizin için tek önemli şeyken, sizin onun için aslında hayatından çıkarmak istediği, fırlatıp atmak istediği bir fazlalık olduğunuz gerçeğini yüzünüze vurur. çok acıtır. acıyarak ve yanarak aslında sevilmediğinizi öğrenirsiniz.
kimsenin ölmediği bir tür ölüm. kendini de karşındakini de suçlamak bir işe yaramaz direnmek ise daha çok can yakar..