bugün

entry'ler (130)

terk edilmek

iç yakar. Kıyıda köşede kalmış anılar bile sıraya girer daha çok acıtmak için.

kürk mantolu madonna

Son sayfasını da bir çırpıda okuyup bitirdikten sonra oturduğum yerden etrafa dalgın dalgın bakmama sebep olmuş olan kitaptır. Konu zaten güzel, ama o anlatım bambaşka güzel. Sabahattin Ali'nin yüreğine saygılar, sevgiler.

intibah

edebiyat sınavı için okumuştum. o döneme göre gerçekten iyi iş çıkarmış Namık Kemal.

götteki tatlı kaşıntı

yolda giderken olur mesela bazen. hangi apartmana girsem araştırması yaptırır.

bazen ona bir şeyler yazarsın

ama hiç ona okuyamazsın,okumasını sağlayamazsın.çünkü seni tanımıyordur bile.

azis

başlı başına bi şükür sebebi. kadın olma isteği desem o sakallar ne olum. bi arada kalmışlık abidesi.

hormonlar

en olmadık zamanda gereksiz duygusallığa sebep olabilirler ki özellikle de bayanlarda. hoş görmek lazım

mai ve siyah

not korkusuyla okuduğum,ilk 60 sayfasını filan atlattıktan sonra rahatlıkla devam edebileceğiniz,hatta yavaş yavaş sevilerek okumaya devam edebileceğiniz kitaptır.güzel bir tat bıraktı bende.

here comes the rain again

her ana uyum sağlayan şarkı. sinirliyken,mutsuzken. mutluyken de içindeki sevinci bağırarak paylaşma istediği uyandırır.birtanedir.

o meu pe de laranja lima

adam akıllı baştan sona tam olarak okuduğum ilk romanım.bitince yatakta kıvrılıp ağlamıştım biraz.küçüktüm ya daha fazla etkilemişti sanırım.

sözlük yazarlarının ilkokul numaraları

252
hep çok ezik gelmiştir bana.

when nietzsche wept

okunması gereken kitaplardandır.hele sonlarında insan nasıl okuyacağını şaşırıyor.ya bir anda bitireceksin boşlukta bulacaksın kendini ya da yavaş yavaş okuyup meraktan gebereceksin.

ağzına biber sürülen çocuk

abimin başına gelmesi üzerine abime saksının alt tabağında biriken suyu içirtmiş durum. tabi ben yokmuşum ozamanlar *

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

nietzsche ağladığında - irvin d. yalom

anlaşılmayan soruya cevap verip vermeme kararı

- sösöbööösöd?
- *.. evet.
- ne evet?
- sordun ya
- okulunu sormuştum... gibi saçma durumlara düşürebilen olay.

tövbeler tövbesi

fidan&oktay beraberliğini daha çok beğendiğim ve sevdiğim için son 2 bölümdür canımı sıkan dizi.

ağustos ayının bittiğine inanamamak

bir yandan da okulların açılacağı gerçeğine inanamamaktır.

izlenen filmi piç eden arkadaş

sürekli 'şu şöyle olcak gör bak' veya 'aa o adam bu adam değil mi?','bu ona şöyle dememiş miydi?','az önceki bu muydu?' diye sorulara boğan, kendinden nefret ettiren insan.

the kite runner

bir kitap bu kadar mı etkiler. bu kadar mı acıtır insanın içini. yüreğine sağlık khaled hosseını.
--spoiler--
Ve ilk sözcüklerimizi aynı çatı altında söylemiştik.
Benimki Baba idi.
Onunkiyse Emir.
--spoiler--

erdem yener

' demek ki avea bizi kovdu lan' repliğiyle bir kez daha kendine hayran bırakmış kişi.