1. 1.
  vücudun fazla ısınması sonucu otomatik soğutma işleminin yapılması için salgılanan sıvı.genelde atık maddeler içerir bundan dolayı kötü kokar.*
  3 ... baadir
 2. 2.
  farsça,

  1-taze.
  2-ıslak, yaş, nemli.
  1 ... yasak merve
 3. 3.
  oluşmamasını ve kötü kokmamasını sağlamak için bidünya parfüm,deodorant,koltuk altı bişeyi gibi ürünler satıldıgından parfümeri sektörüne katkı sağlayan sıvı.
  ... gÜls
 4. 4.
  (bkz: ter kokusu)
  ... farah
 5. 5.
  yaz aylarının en büyük baş belalarından biridir. insanın kendisinin terlemesi başlıbaşına sıkıntı iken bir de toplu taşıma araçları ya da diğer kalabalık mekanlarda başkasının ter kokusuna ya da terli kılığının kötü görüntülerine maruz kalmak da ayrı derttir.
  ... danaid
 6. 6.
  elektrolit bir yapıdadır..
  3 ... tasmus
 7. 7.
  gece üç gibiydi, uykumdan terle uyandım. sadece ben vardım bide o! internetin ucundan bakayım dedim, yapamadım. uykusuzluktan zonklayan kafam bi yana; gitgide ağırlaşan göz kapaklarım uyumamı işaret ederken ben kalktım. ter benle geldi! internetin başına otrudum, o malum siteyi açtım, o malum kişinin, o malum fotoğrafına baktım. öptüm onun fotoğrafını. ter sessizdi, suskundu. baktım yancıma; dedim ne diyon la konuş. demedi bişi. içimden geçirdim; kendi ellerimle sildiğim bu adrese nasıl kendi ellerimle ulaşırdım; ter suskundu. korkuydu beni ondan uzaklaştıran. gitmesinden korktum tamammı lan! bu sefer ben gittim dedim tere; ter suskundu. içimde ne kalmıştı ondan geri; en çok koyan neydi? sevdiğin insan doya doya; onu uzun uzun koklayarak; onu uzun uzun sarmaya erişemediysen bu koyardı insana; fotoğrafını öpüp; canım diyordum; bi yerden de hayatıma sıçtı diyordum! ter suskun; sonra farkediyorum ki, oda kurumuş gitmiş; uğruna dünyayı yakarım dediğin anılar gibi. ter; sendemi lan ter! allahsız ter! yeter.
  ... scary59
 8. 8.
  bazı insanlarda çok, bazı insanlarda az olabiliyor.

  "ama terlemek iyidir" diyor bilim. toksin at, arın, temizlen...

  her sabah işe gitmeden yıkansan da, kurulanıp giyinene kadar eğer terliyorsan, yapcak hiçbi şii yok.ya yanında deodorant ya yedek kıyafet ya da işte yeni bir duş!

  cümlede bazı sözcüklerin format ya da tdk'ya uymadığını biliyorum/farkındayım. ve bu yüzden bu 'giri' bu ve benzeri gerekçelerle silene de bilir.

  peki o zaman, cumhuriyet tarihi boyunca türkçe'nin okunduğu gibi yazılan bi dil olduğunu söylüyorsunuz.. hem de dilimizin içine ediyorsunuz!

  dil evrilir. ama sana kötü gelir ama iyi...

  negzel (ne güzel), i2 (iyi ki), exixiz (eksiksiz) gibi bi sürü çet terminolojisi hayatımıza giriyor. (sen hoşlanmadın ve tasvip etmeyip kullanmıyorsun. olsun, bunlar gene varlar. en azından "çok oturgaçlı götürgeç" demiyo halk.

  nerden nereye geldik...

  ter sağlık emaresidir. ancak hayatınızı olumsuz etkiler.
  ... no soporto el rap
 9. 9.
  ter bezlerinden salgılanan atık.
  ... selika
 10. 10.
  istanbul'da sıkça yaşanan hadisenin adı.
  ... selika