bugün

entry'ler (243)

günün sözü

Başarılı bir kurtuluşun göstergesi problemlerin olup olmadığı değil, problemlerin geçen senekilerin aynısı olup olmadığıdır.
Dulles

basim bos

turkuaz patlıcan adlı albümden eren kazım akay parçası.
kilit: Yaşamak buysa yatar kımıldamazım.

insan oglu insan

allah belanı vermesin gibi bir şey. kızların amına koyayım demesi gibi zararsız. tez yerleşsin dilimize. insanlıktan çıkmadan, bir an önce.
*

sonkuzu

kurda kuzu teslim etmiştir kendi ruhiyetinde. kuzu gibiyimdir damarıma basmayın kurt mu olurum demek istemektedir nedir?! kangal karşısında çaresiz kurt çırpınışdır bu. -çırpınan bir şey olarak kurt-
ayar yapacaksan 24 olsun. öptüm beybi.

avrupa nın pkk yi terör örgütü olarak görmemesi

kendi acısı geçmiştir belki de.. 7 senelikmiş yasları.
30 bin insanımız; gençkızlığı, delikanlılığı olmayan gençlerimizin acısı, sevdiğine kavuşamamış şehitlerin yarınsızlığı, anası babası ölmüşlerin yoksunluğu, damatlığı, gelin olmuşluğunu göremeyen ailelerin sızısı.. unutmayız biz bunları!

hayvanat bahcesi masali

muhakkak hayvanlar konuşur. masalın adı bu olucak, hayvanlar mimik mi yapıcak nedir? ya da insanların hikayesi mi olucak? evek evek mutlaka hayvanlar konuşacaktır.

ha soyle yamacima gel

yanıma, dibime gel manasında kullanılan cümle. o değil de adam kendini koca dağ yerine koyuyor bilader yapma diyen yok.

gunesten sicak

abartmanın en güzel örneklerinden. abartma bir sanattır çünkü. -aynı mahalle ağzı gibi-
çok sıcak, aşırı sıcak demek isteniyordur, he deyip geçin.

sevgiliyle uyudugunu herkese duyurma meraki

bu olayın boyutu farklı aslında. kızlar yapıyor en çok da. ama suç onların mı? tabiki değil. neden çünkü iki sevgili aynı evde kaldı mı mutlaka sevicekler, yok başka çıkarı. bu pekmez yoğunluğunun göstergesi olan düşünce var oldukça, bunu duyurma merakı hep olucak. yatmadık biz sinyali hep verilecek. yerleşmiş baskı var çünkü.

feto fun club

fetocanların yeni buluşma adresi.
yok mu lan daha yoksa.tüh tüh. tağbi tüm zamanlar said nursi okumak için harcanıyor.
feysbukta açılmadı mı lan? bilen yok mu?
ilk üyesi ben olucam ama, döşeme işindeyim de adamlar zengin, e allah yolundalar da hakkımı yemezler -uzy yolu gibi oldu- iyi para alırım.

doguskan

doğmaya can atan, doğası -doğma, doğa değil yani- olan.
sevişgen, yoğuşkan gibi.

seni sicacagima tas sicsaydim

kakayla yaplan bir konuşmada geçer bu söz. büyük bir karın ağrısı, bir kıvranma derken tuvalete girilir ama o dene, ıkın ıkın çıkan bit gibidir. karın ağrısı geçer geçmez ama taş girintili çıkıntılı oldu mu fena.

uludağ sözlük

uzun aradan sonra bir uğrayayım dediğim sözlük. -ukdelere saldırdım-
o değil de alparslan türkeş sevenler ne çokmuş yahu. ipiğrenç bir şey olmanın afallamasındayım hala.
gene söylüyorum lan devrimcilik öyle olmaz. onu yaptığı devrimse, ben de amy mcdonald'ım.

damgalandim da durdum

damga deyince hemen kötü anlamayın lan.
bir konuda bir damga -en birinci olmaks- yedikten sonra ışın kılıcıyla verdiği -hangi konu da ise- savaşlara son vermiş, emekliye ayrılmıştır, yogunluk falan işte.

ciks sorunsali

hayatımızda büyük bir yeri var lan bu ciks denen kavramın. hani öyle böyle de değil yani. kimisi öyle sevgili arar, kimisi bir ezme aracı olarak kullanır, kimisi herkese der..

neden geldi lan bunlar? 10 sene öncede lakosttan giyinen yok muydu? bir pazar görünümlü tişörte 300 lira -günümüzün parası ile- veren yok muydu? vardı. geldi çıktı başımıza.

bakımlı görünmeye korkar olduk lan. bildiğin bez ayakkabı -converse- ciks ayakkabısı oldu. -ortaokulda bende vardı beden eğitiminde giyiyordum misal-

sokunsal halini aldı hayatımızda diyeceğim odur. parası ile övünen insan yok muydu, kıyafetine verdiği paradan tutunda kıçındaki dona kadar? vardı amk. öyle ki lisede kızlar üstündekilerin parasını hesaplayarak değer biçerlerdi. sanki çalacaklar onu öyle komple. böyle ilginç hayatlar işte..

bu ayrılık ne zor

hangisi zor değil ki? bu ayrılık, şu ayrılık.. adı üstünde lan ayrılık işte. yol girer, kara kedi girer, başkası girer ayrılırsın. zamanla alışırsın ama. bu bir gerçek. atlatma süresi insandan insana bir değişim gösterse de alışıyorsun. işte bir yerde dayatma bu yaşama denen şey.

(bkz: yaşamaya mecbursun)

bitmis kucuk tup

genelde evlerde her ihtimale karşı olarak bulunandır küçük tüp. fakat bittiği farkedilmez, büyük tüp de biterse ve günlerden pazarsa vay halinize. yemeği geçtim çayı bile dışarda içersiniz, keyfiniz kaçar, cebinizden boku bokuna çıkan parayı hiç saymıyorum.

bakanlarimizin cogunun biyikli olmasi

çoğu bakanın akp'li olmasından kaynaklanır ki onların bıyıkları nur evine girdiklerinde birden bire çıkar.

ne yapıyoruz ki biz burda

çok sikimiz taşağımıza denk olduğundan değil, öyle bi' nefes almaya çıkmak gibi işte. ya da değişiklik olsun iki sinir edelim kendimize gelelim hali.
rahat bırakın insanları.

10000 days

maynard'ın, annesinin rahatsızlık döneminin süresine adını veren albüm.