bugün

yayınlandığı günlerde reytingde birinciliği kimselere kaptırmayan dizi.
stv izleyicilerini perşembe günleri kurtlar vadisine kaptırmamak için fetoşcuların uydurduğu dizimsi. olurda başka kanalları izlerken uyanıverirler diye korkuyorlar herhalde. herşeyin cemaat için olanını oluşturmakta üstlerine yok.
(bkz: hakkını helal et)
doktor karakterinin hizbullahçılar, pkk'lılar ve jitem arasında top gibi ordan oraya savrulduğu dizi.
stv nin kurtlar vadisi başlamadan hemen önce yayına koyduğu, bugünkü bölümünde mardin katliamını işleyen dizidir.
konusu ve oyuncularının performansıyla on numara bir dizi.

doktor tarık'ın bitmeyen sabrı, şivan komutan'ın konuşması, botan komutan'ın psikopat halleri hepsi çok kaliteli ve eğlenceli.
at gözlüğü takmış kadrosuyla (ki bunlar fetoşçudur) ergenekon kozuyla paso asker düşmanlığı güden ve hükümet yanlısı propaganda yapan aptal dizi. sürekli devletin askeri ve istihbarat örgütleri eleştiriliyor çete muamelesi yapılıyor yerden yere vuruluyor. hükümetse sürekli devrilmeye çalışılan zavallı sütten çıkma ak kuzu olarak lanse ediliyor. sanırım hükümet merkezini güneydoğu dağlarında başkentide şırnak falan sanıyor bu diziyi yapanlar. tek niyetleri taktıkları o at gözlükleriyle halkı biraz daha cemaatçi yapmak biraz daha şeriat neferi kazanmak. başka türlü nasıl yıkacaklar kendilerine sürekli batan bu laik sistemi dimi ama ?
milletin birbirini kaçırdığı, bir doktor kaçırılır bir berfin bir şivan bir bilmemne ve aynı bölüm içerisinde kurtuldukları ve bir daha kaçırldıkları dizidir.
kurtlar konseyi çakması bir oluşum var bu dizide. rte'den her seferinde vatan delisi diye bahsediyor muhteremler. izle izle gül.
teröristlere olan laneti binlerce defa daha pekiştirten film.
apo' yu salıvermeyi düşünüyorlarmış. *düşünenlerin de terörist olduğu şüpesi uyandıran durum.
gülencilerin kurtlar vadisi versiyonu.
önce bir oyuncusunun domuz gribi oldugu, sonra baska bir oyuncusunun kaza yaptıgı dizi.
abdest alın gençler.
stv nin diğer dizileri gibi sanattan son derece yoksun bir yapımdır.
teröristlerle, tarikat lideri ve onun aslanlarının mücadele ettiği gösteriliyor. bu kadar kolpalamak da fazla değil mi ama ?
Sırf Fethullah Gülen ve avanesini temize çıkarmak,solcuları kötülemek ve PKK'yle Ergenekon'u birbirine bağlamak adına yapmadıkları saçmalık yok.En son bölümünde çocuğun biri bir kıza sarkmış,fakat kız hocasına namusuma göz dikti deyince hocada;aman canım,takma bu kadar.Hem Ortaçağın bu abuk düşüncelerinden kurtul,şimdi kadının isteyip istememesi durumu var,şimdi çağ özgürlük çağı falan filan diyordu.Demokratlık söylemleri altında attıkları,sıktıkları palavralar belli.
adam gibi film yapmaktan zerre kadar anlamayan stv nin bir başka dizisi.hükümetin yalakalığını yaptığını, ergenekonla pkk yı kol kola göstermek için de bir yerlerini yırttıklarını düşünür insan izlerken.
geçen hafta birazını izledim ve bir bacımız şöyle diyordu:
''bizim türklerle bir alıp veremediğimiz yok. çanakkale savaşında omuz omuza çarpışmadık mı, vatanı beraber kurtarmadık mı?''
(bkz: büyük türk yalanları)
açılım yapmıştır. *
ilk izlediğimde bir köyde geçiyordu birde doktor vardı daha sonra izlediğimde doktor kaymakam olmuş bu seferde ilçede geçiyordu
şivan diye bir it var dizide pkk'lı tüm polisleri dövüyor. sonrada isteyerek yapmıyorum diyor. yani anlayacağınız türk polisiyle askeriyle dalga geçiliyor resmen bide millet bu dizinin başından kalkmıyor. ne kadarda körüz diyorum kendi kendime.
dizinin adı bile gıcık "tek türkiye" sanki on tane türkiyemi var işte milletin kafasında soru işareti bırakmak amacı güden dizilerden bir tanesi.
(bkz: türkiye de yeni bir ideolojinin yükselecek olması)
aşırı derecede duyguları sömüren ve faşist bir dizi. ayrıca çok saçma bir kurguya sahiptir.
klasik saçma samanyolu dizisi.
anafikri "kürt de olsa insan insandır" olan şoven-sevici dizidir.
az önce rastlayıp kanı beynime sıçratan dizi. nedenlerini hemen sayayım:

1) askeriyenin içerisine 2 türk bayrağı asıp bırakmışlar. ama askeri binaların her köşesinde türkiye haritası, cumhuriyet dönemi resimleri, atatürk ün söylemleri, atatürk ün maskı falan olur, duvarlar üstündekiler sansürlenmiş gibi siyah boyanmaz.

2) askeriyeye teröristler saldırıyor. 2 nöbetçiden başka karşı koyacak silah yok, istihbarat yok, ilk rokette birliğin neredese tamamı mefta oluyor. tabii terörist de ilk füzede askerlerin toplandığı yeri buluyor da tam ortasından geçiriveriyor. kışla ya da karakol komutanı da salak ya, kapıya iki tane nöbetçi dikmiş, başka alana hakim yerde nöbetçi yok. hani kulede, arka tarafta, içerilerde falan hiç yok. koca karakola iki nöbetçi, onlar da yan yana duruyor. Bu askerler de hiç askerlikten anlamıyor ki canıımm..

3) daha bitmedi, bir de askerlerin arasından biri çıkıp diğerlerini vuruyor, asker de salak ya hiç ama hiç duymamış o adamın hain olduğunu, allah nasip etmiyor hay aksi! istihbarat falan ne mümkün, ecelden kaçılmaz di mi? komutan telefonla konuşmaya çalışıyor, iki asker çaresiz bir şekilde ölmek üzere olan arkadaşlarıyla uzuuun uzun muhabbet ediyor.

4) ve en bombası. terörist sürüsünden toplasan iki kişi gidiyor, askerlerin neredeyse tamamı ölüyor. kurtarmaya da köylüler ellerinde kalaşnikofla geliyorlar, buyrun şenliğe, hobaaa...

bu dizimsi yüksek reyting falan alıyorsa iş bitmiş zaten. o değil de, ben gökten inecek evliyaları bekliyordum. sözüm ona, çanakkale savaşında inmişler de o savaşı kazanmışız ya, bu seferlik de gelselerdi bi gözümüz gönlümüz açılsaydı. keyfimden dalga geçmiyorum, aklıma ağır küfürler geliyor da buraya yazmamak için kendimi ferahlatıyorum.
şakirtlerin pek sevdiği dizi.