bugün

youtube çöplüğündeki ender yararlı kanallardan biri.
yöneticisi recep baltaş ve ali güngörün olduğu youtube kanalıdır. videoları genellikle şu şekilde başlar: technopattan herkese merhaba ben recep baltaş ben ali güngor.
recep baltaş komik adam ya aşırı solcu birisi hiç sevmem kendisini.
Asosyal ve hayatta bir yere gelemeyenlerin moderator oldugu teknoloji forumu. Bu ezilmisligin acisini kendilerince uyelerden cikartmaya calisiyorlar.
isminin ingilizce olup forumlarda en ufak imlaya dikkat etmeleri de ayrı bi komik.
forumu kurallarıyla adeta bir nazi kampını andırmaktadır. (bkz: http://yansiklopedi.org/wiki/Technopat)
technopat'dan merhaba,

Ben Recep baltaş.

Ali, bugün PC toplayacağız.
Sadece bir şey alacağım zaman özelliklerini öğrenmek için kanalındaki incelemelerine baktığım forum sitesi.
* sorgulamak ile tavsiyenin arasındaki farkı anlayamacak kadar ,düşünemeyen insanların yer aldığı site.

bu olaydan sonra yardıma ihtiyacım olmadığı sürece de asla kullanmayacağım. evet.
aslında forum olarak başarılı ve yazım kuralarına ve küfüre karşı yaptıkları iyi olan bir sitedir.
ancak sorgulamak ile öneri vermenin farkını anlayamayanlar ile dolu bir sitedir.

o olaydan sonra da yardım almak dışında asla girmeyeceğime kararlaştırdığım site.
youtube kanalı iyidir hoştur ama forumu rezalet ötesi maalesef. imla kurallarına kafayı takan sözelci modlarmı dersin, size hiç yardımcı olmayan atarlı ergenlermi dersin, sırf orijinal oyun almış diye kendisini elit sanan ve korsan oyunculara nefret kusanlarmı dersin var oğlu var anasını satayım. şu forumsu yerde size yardımcı olacak kişiler bir elin parmağını geçmez, sorununuza çözüm bulmak bir hayli zordur. verdikleri tavsiyelerde en fazla 'format at geçer' şeklindedir. ayrıca öyle embesil tipler vardır ki üstüne basa basa laptop alacağım dersin bu embesillerde masaüstü al der. şu forumda birileriyle kavga etmeden durmak ipin üzerinde yürümek gibidir.
Tam anlamıyla amatör. gerek bilgi ve gerek üye anlamında tamamen vakit kaybı. Bir konuda istediğiniz tavsiyeye birbirinin tam zıddı öneriler gelip hepsi de doğruymuş gibi lanse edilebiliyor. Moderasyonları hak getire zaten.
Forumu kadar boktan bir yer yoktur. Herkes bir şey biliyormuş gibi aynı şeyi yazar ama hiçkimse bir şey bilmez. Ucuz ürünleri önermezler bozulacağını söylerler. Google açmayı bilmeyen dayılardan farkları yoktur.
Geçen sene bir şey sormadım ama başlığa baktım pek yardımcı olmadı yani.
Severek takip ettiğim, içinde her konuda müthiş bilgiler olan, genelde teknoloji hakkında bilgi veren muhteşem bir internet sitesi..
haber üzerine olan genel sitesi her ne kadar kullanışsız ve verimsiz olsa da, forumları gerçekten çok kaliteli olan bir internet kuruluşu. aynı zamanda youtube kanalları da mevcut tabii ki.

forumunda teknolojiye dair neredeyse her bilgiyi bulabilmenizin yanında, bu bilgileri rafine bir biçimde bir başlık üzerine toplayıp (konu deniyor), o konuyla ilgili girilen diğer girilere de oldukça önem veriliyor. özellikle yazım yanlışlarına, yazı düzenine ve imla kurallarına inanılmaz değer veriliyor. hatta katı kuralları var. tdk kurallarına aykırı bir yazı yazdığınızda, açık açık uyarı ve ceza alıyorsunuz. ufak tefek yanlışları modlar elbette düzeltiyor, ama yazım ve imla yanlışı fazlaysa, direkt müdahale ediliyor.

bünyesinde neredeyse her konu bulunuyor. Genellikle teknoloji, bilgisayar ve telefon odaklı olsa da, konu dışı altında toplanan konularda da bir çok konu bulunuyor. hatta geçen bir yazar veya kitap üzerinden konu açanları görmüştüm, ki onu bile konu dışı değil de, "kitap" kategorisine almışlar. keza dün akşam tyt, ayt sınavları hakkında da bir konuya rastlamıştım. yani hangi konudan yararlanacağınız tamamen size kalmış. sanırım benim için, ekşi sözlük'ten sonra ikinci kutsal bilgi kaynağı.

caanımız ciğerimiz ulu sözlüğümüz var, kendine has tarzı da var eyvallah. ama technopat forum gerçekten buradan daha kaliteli. burası gibi saldım çayıra gibi takılamazsınız. disiplini var.

tavsiyemdir!

https://www.technopat.net/sosyal/
Kernel Mode driver hatasındaki çözümler
bir halta yaramıyor 4 yıldır tşk.

Gerçekten ya system32 klasörünü silseydim daha iyidi.

Tecrübeden ötürü 2018-2019 u daha bilirler onlar kesin.
siyasal islam baskısından dolayı mevcudiyetlerini borçlu oldukları adam Recep Baltaş'ı kovan bir oluşum.
önemli konularda bilgi sahibinin az olduğu anca klavye fare önerisi yapacak elemanların oluşturduğu topluluk.

bir konuda bilgi alman için konunun zaten 3 saatte onaylanmasını bekliyorsun.
imla kuralı yüzünden adminlerle baş göz olabileceğiniz bir teknoloji sitesi.
forumunu deil sosyalini kullandigim yer.